اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی فایر و ولتاژ باتری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلی فایر و ولتاژ باتری ماشین

دوستان سلام
    یک سوال دارم در مورد ولتاژ کاری آمپل فایر . مثلا یه آمپلی فایر 200 وات که می خواد از ولتاژ باتری ماشین تغذیه بشه نیاز به یک مبدل DC به Dc داره . این وسط تکلیف جریان بالای باتری ماشین چی می شه ؟؟؟؟!!! مگه باتری ماشین دارای جریان مثلا 60 آمپر نیست !!!! این جریان به مدار صدمه نمی زنه ؟؟؟!!! باید چی کارش کرد ؟؟!!!

پاسخ : آمپلی فایر و ولتاژ باتری ماشین

دوست عزیز خونه ی ای که شما توش زندگی میکنید حداکثر 25 امپر مصرف میکنه ، اما به یک شبکه ی مثلا 100 امپری توی کوچتون وصل شده ، ایا 100 امپر به شبکه ی شما اسیب میزنه ؟ قطعا خیر.

در مورد ماشین هم همینطوره ، جریان بالا هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه برای مصرف کننده ، یعنی مصرف کننده به نیاز خودش از منبع مصرف میکنه..اما این ولتاژ هست که اگر از حد مجاز بیشتر بشه میتونه به مصرف کننده صدمه بزنه.

البته اگر منظورتون حفاظت امپلیفایر هست ، اون بحث خودش رو داره ، مثلا ممکنه به هر دلیلی قسمتی از مدار اسیب ببینه و باعث بشه جریان بیش از حد در مدار جاری بشه و چون باتری توانایی جریان دهی بالا رو داره میتونه به مدار اسیب بزنه.

بنابرین شما باید برا حفاظت از فیوز استفاده کنید و از خرابیهای شدید جلوگیری کنید.

دیدگاه

پاسخ : آمپلی فایر و ولتاژ باتری ماشین

بله و در تکمیل فرمایشات دوست عزیزمون باید بگم در مدارات خودرو باید بهای بیشتری به سیستمهای حفاظتی خصوصاً در قسمت تغذیه بدید. چون برای 200 وات شما حدود 20 آمپر از باطری برق میکشید که جریان کمی نیست و کوچکترین سهل انگاری میتونه زیانهای سنگینی داشته باشه.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X