اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جمع شدن تصویر مانیتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جمع شدن تصویر مانیتور

سلام
    یک مانیتور دارم که تصویرش از بالا و پایین جمع شده. به عبارت دیگر تصویر کامل هست. اما در بالا و پایین دو نوار مشکی به عرض 5 سانتی متر وجود داره. درست مثل فیلمهای 35 میلی متری. میتونید بگید بشکل از کجاست و چطوری حل میشه ؟ امیدوارم به تعویض قطعه نرسه.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

پاسخ : جمع شدن تصویر مانیتور

فکر کنم مربوط به تنظیمات مانیتور باشه...در واقع تصویرتون عریض شده...ببینید در تنظیمات چیزی به اسم ARC وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید عبدالله حسنی
      فکر کنم مربوط به تنظیمات مانیتور باشه...در واقع تصویرتون عریض شده...ببینید در تنظیمات چیزی به اسم ARC وجود داره؟
      سلام دوست عزیز اول از همه مدل مانیتور رو اعلام کن تا بتونم بهتر راهنمائیت کنم
      دوم به نظر من ایراد مربوط به آیسی ورتیکال باید باشه !

دیدگاه

تنظیمات رو کامل چک کردم. اما چیزی پیدا نکردم که درستش کنه.
        مانیتور LG 585 هست.
        محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

فکر کنم خازن های مخصوص جاروب عمودی سوخته
          مانیتورتو باز کن و بگرد دنبال خازنایی که سیاه شدن یا باد کردن!
          اما من که خودم یه بار برای مانیتورم خازن میخواستم هر جا گشتم برای خریدنش پیدا نکردم
          منظور اینکه کمیابند
          Reveng will surely come... Your hard time are ahead
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

باز داریم می رسیم به اصل اساسی تعمیر تلویزیون. یعنی تعویض خازن. جاهایی که قطعات تلویزیون می فروشن رو بلدم. حالا این خازنها روی برد اصلی هستن یا روی برد ورتیکال که پشت لامپه؟
            محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

سلام من چند ساله از یه مانیتور acer af715 فلت 17 استفاده میکنم 2ماهه کارت گرافیکم که انبرد بود روارتقادادم یه nvidia9600gso با مارک xfx گرفتم اما حالا تصویر مانیتورم جمع شده از 4طرف از بالا وپایین 1سانت از چپ وراست 2سانت از تنظیمات مانیتور کهاستفاده میکنم برای کشیدن تصویرتصویر هاشوردار میشه تمام تنظیمات روهم چک کردم رزلوشن رو هم بالا بردم تا100تصویر کامل شداما کیفیت افت کردبا آبدیت کارت گرافیک رزلوشن روی 85و75قفله ومشکل همچنان باقی تمام درایورا رو ابدیت کردم اما مشکل حل نشد نمیدونم مشکل از کدومه مانیتور یا کارت گرافیک تنهاراهی که برام مونده چک کردن بایه سیستم دیگس شما راه بهتری بلدید

دیدگاه

دوست عزیز به نظر من شما با یه کارت دیگه چک کن اگر بازم مشکل بود باید منوی مخفی شما دوباره تنظیم بشه

دیدگاه

هر مانیتوری از حالتهای گرافییکی محدودی پشتیبانی می کند.( Preset Modes )
                  البته اغلب به عدد سوم یعنی فرکانس عمودی دقت نمیشه ،
                  به زیان ساده یک مانیتور ممکنه مد گرافیکی 640x480@100Hz رو ساپورت نکنه
                  که در ظاهر رزولوشن خیلی کم 640x480 بنظر میاد.
                  ...
                  خلاصه اینکه می تونید از گزینه List All Modes برای دیدن و تغییر فرکانس عمودی
                  استفاده کنید و حالت گرافیکی مناسب رو پیدا کنید ،
                  راه دیگه هم رفتن توی منوی سرویس مانیتور و تنظیم مقادیر Preset Mode Timingبرای اون مانیتوره
                  که دوستمون اشار کردند.

It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                  گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                  چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                    فکر کنم خازن های مخصوص جاروب عمودی سوخته
                    مانیتورتو باز کن و بگرد دنبال خازنایی که سیاه شدن یا باد کردن!
                    اما من که خودم یه بار برای مانیتورم خازن میخواستم هر جا گشتم برای خریدنش پیدا نکردم
                    منظور اینکه کمیابند
                    سلام..خسته نباشید...من این مشکلو با LG FLATRON F700B دارم..1خازن 400ولت خراب داشت که عوض کردم وبه سفارش فروشنده 450 ولت انداختم ولی باز هم صفحه مانیتور جمع میشه...جالبه هر وقت تصویر جمع میشه تا زیر 1قطعه که برای وضوح تصویر هستش(مشکی ودارای 3پیچ برای تنظیم )،میزنم تصویر درست میشه...این قطعه چی هست و چکار کنم؟؟اگه ایرادش جای دیگه هست لطفا کمکم کنید...مرسی

دیدگاه

سلام این ترانس ها ی ولتاژ دستگاه هست روی برد مانیتور یک ای سی هست که روی رادیاتور بزرگ بسته هست این ای سی رو دوباره لحیم بگیر همین ترانس رو هم لحیمکاری کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X