اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرمر آی سی فلش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرمر آی سی فلش

سلام
    من احتیاج به یه مدار برای درست کردن پروگرامر ای سی فلش دارم که 48 پایه هست
    البته این قطعه اس ام دی هست
    تو بازار پروگرامش موجود ولی قیمت ان خیلی بالاست مثلا پروگرمر tnm2000 حدود 210 تومن قیمت داره تازه باید سوکت مبدل خاص ان که 55 تومن قیمت داره
    را بگیری
    ایا دوستان می توانند مدار این نوع پروگرمر را برام بگذارند
    یعنی فقط میخام ای سی فلش ریسیور ها و... را پروگرام کنه نظیر 39vf3201 یا m29w160et و...........

پاسخ : پروگرمر آی سی فلش

چند وقت پیش من هم لازم داشتم که این پروگرمر رو درست کنم .ولی مشکل حل شد و من هم ادامه ندادم.
    برای شروع باید دیتا شیت رو بخونی(ممکنه نحوه آدرس دهی فرق داشته باشه)
    ولی اگه بخوام نحوه کار رو به طور خلاصه بگم اینه که :
    اول باید میکرو با رابط سریال به PC وصل شه تا برنا مه رو به میکرو بفرستی .
    بعد با میکرو پایین ترین آدرس حافظه رو انتخاب می کنی و 16 بیت اول رو می فرستی به فلش.
    بعد آدرس رو یکی اضافه می کنی و دوباره 16 بیت بعدی .همین طور باید ادامه بدی تا برنامه تموم شه.
    نوشتن روی تمام حافظه های موازی تقریبا یکیه.
    اگر یه سرچ کنی برنامه اتصال ram به میکرو رو پیدا می کنی.اگه اون برنامه رو کامل بخونی و بعد یه نگاه به دیتا شیت فلش بندازی حتما می تونی خودت درست کنی.
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

سلام
      ایا مدارش را سراغ نداری؟؟؟؟
      این پزوگرمر برای پرورگرام ای سی فلش به دو ابزار خود پروگرمر و مبدل ان نیاز داره که در زیر مشهود هست

مبدل را که خودم از بیرون می خرم و حدود 55 تومن قیمت داره
      ولی ایا مداری هست بشه اونو ساخت و ای سی ها را پرورگرم کرد ببین ای سی که من میخام پروگرام کنم نمونه اش
      همینه که در زیر می بینی

دیدگاه

سلام
        اینم نمونه از این پروگرامر که که توسط شرکت ایرانی در سه مدل 100+ و 1000+ و 2000+ ساخته شده
        که بهترین و کاملترینش همان 2000+ هست
        پروگرمر های بالا بسته به مدل بین 100 الی 250 تومن قیمت دارند

دیدگاه

این پرو گرمر ها به خاطر اینکه جنبه ی صنعتی و universal دارن قیمت بالایی دارند.
          مثلا stk500 حدود 75000 تومن قیمت داره ولی یه پروگرمر 10 تومنی هم می تونه میکرو ها رو پروگرم کنه.
          در مورد این ها هم فکر نکن چون قیمت بالایی دارند.پس خیلی پیچیده اند.
          روش کلی شون همونه که گفتم. نوشتن روی حافظه های موازی +کار با پورت سریال.
          سرم خیلی شلوغه وگرنه یه نمونه کد برات می نوشتم.شما شروع کن همه کمکت می کنند.
          قیمت تموم شدش هم یک دهم اون پروگرمر های تجاریه.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X