اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت موتور برق به وسیله یک موتور مکانیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت موتور برق به وسیله یک موتور مکانیکی

سلام به همه
    یه موتور مکانیکی داریم با توانی حدود 5 کیلو وات. برای برای ساخت موتور برق با خروجی 220 ولت چه ترکیبی میشه به کار برد؟؟؟

به نظر خودم باید از یه ژنرانور dc از نوع کمپوند تخت و اضافی با خروجی حدود 100 ولت در سرعت ثابت موتور مکانیکی استفاده کنم. بعد از یک اینورتر یا چند اینورتر برای تبدیل به 220 بهره بگیرم.

کسی نظری یه منبعی برای ساخت سراغ نداره؟؟؟؟؟؟

پاسخ : راهنمایی برای ساخت موتور برق به وسیله یک موتور مکانیکی

oo:
    دایی جان گلم
    ژنراتور 220 ولت AC ارزونتر از موتور DC است و تو بازار فراوونتره. کافیه یه سر بری خیابون سعدی دوروبر کوچه بوشهری
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

:biggrin:
      خوب این ژنراتور ac چه مدلیه؟ آسنکرون ،یا سنکرون. اگه اسنکرون باشه کنترل فرکانس می خواد که فکر کنم به راحتی به دست نمیاد ، اگرم سنکرون باشه که اولا گرونه دوما که یه سیستم کنترلی می خواد که بر اساس بار ژنراتور بتونه موتور مکانیکی رو کنترل کنه.

البته طرح خودم هم تقریبا گرون میشه ،تازه اینورترها هم تلفات زیادی دارند(جدا از هزینه). ولی حداقل سیستم کنترلی کمتری می خواد. چون این ژنراتور dc کمپوند تخت ولتاژ خروجی تقریبا ثابتی در بارهای متفاوت میده.

اگه توضیح بیشتری در مورد این ژنراتور ac بدید خیلی عالیه.

دیدگاه

سلام دایی
        این ژنراتورها سنکرون هستند اما قیمتشون بالا نیست. ژنراتور آسنکرون ندیدم تابحال oo:
        سیستم کنترلی هم روشون داره که معروفه به رگولاتور ولتاژ.
        این رگولاتور جریان فیلد ژنراتور را طوری تنظیم می کنه که ولتاژ AC خروجی ثابت بمونه.
        بعضی هاشون هم رگولاتور رو جدا می فروشن اما بدلیل تیراژ بالا قیمت پایین دارند.

اگه می خوای فرکانس خروجی هم دقیقا 50 هرتز بمونه باید یه رگولاتور سوخت هم بخری. این رگولاتور که در توان های بالای 10 کیلووات بصرفه است گاز موتور مکانیکی رو کم و زیاد می کنه تا دور اون ثابت بمونه.

پس هم ولتاژ و هم فرکانس قابل تنظیمه و نباید اینقدر اسم موتور DCآ‌ کمپوند رو بیاری که کاربردش جای دیگست!

دیدگاه

با سلامی مجدد به احمد اقا و تمام دوستان
          ژنراتور ac با توان 4500 وات قیمت کردم حدود 350،000 تومان که به نظر گرونه. :eek:
          ایا جایی تو اصفهان سراغ دارید که با قیمت مناسب بشه چنین ژنراتوری خرید؟؟؟

در ضمن چون فرکانس مهمه به یک رگولاتور سوخت هم نیاز دارم که درمورد موتور مکانیکی که دارم نتونستم رگولاتور مورد نظر را پیدا کنم و باید اونم خودم بسازم.البته بعد از انتخاب ژنراتور. اگه درمورد نحوه عمل کرد اون پیشنهادی یا یه منبعی از طرح های عملی دارید ، لطفا راهنمایی کنید. :redface:
          راحت بگم ، موتور مکانیکی یه موتور سیکلت هوندا 125 است که تونستم روشنش کنم. پس برای تنظیم سوخت همون کاربراتور موتور معمولی باید تنظیم بشه.

دیدگاه

برای کنترل هواپیماهای مدل یا ربات ها موتورگیربگسهای مخصوصی وجود داره که به سروو معروفند. اینها فقط تا زاویه ی مشخصی می چرخند و برای کم و زیاد کردن گاز موتور مناسبند.
            http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file =index&req=viewlink&cid=17

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X