اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل یک موتور سه دور ac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل یک موتور سه دور ac

با سلام من میخواهم یک موتور سه دور رو دور اون رو کنترل کنم مشکل اساسی من قسمت قدرت اون هست که اگه از اینور تور استفاه کنم یک موج مربعی میندازه دوسر موتور آیا به موتور صدمه نمیزنه؟جواب میدهد اگر هم از سیکلو کنورتور استفاده کنم خوروجی کاملا سینوسی نیست بنظر شما چکار کنم؟

پاسخ : کنترل یک موتور سه دور ac

موتور شما چه نوعی هست ؟
    اگر روتور قفسی باشه ، کنترل آنچنانی نمی تونید روی موتور داشته باشید ، در ضمن در صورت خراب شدن موج سینوسی ، محاسباتی که موتور بر اساس اون پیچیده شده به هم می خوره و باعث افزایش تلفات و در نتیجه کاهش توانتون میشه .
    در اصل برای موتورهای روتور قفسی شما باید برای تغییر دور روی تغییر فرکانس موتور کار بکنین .
    ولی اگر از موتورهای یونیورسال استفاده بکنین ، خیلی ساده با یه دیمر هم میشه سرعت اون رو کم و زیاد و کرد و شکل موج هم زیاد براش فرق نمی کنه !

دیدگاه

از کجا میشه موتور یونیورسالو تشخیص داد من با موتوربی رو در واسی اونم تو این رنج ولتاژ کاری ندارم بعد اگر روتور قفس سنجابی باشه چطور میشه یک سیگنال کاملا سینوسی رو با فرکانس متغییر براش درست کرد

دیدگاه

اگر روتور قفس سنجابی باشه چطور میشه یک سیگنال کاملا سینوسی رو با فرکانس متغییر براش درست کرد
        می تونین با مدار فرمانتون موج SPWM بسازین....بقیه اش هم که عملیه!

دیدگاه

با سلام spwmمجموعهای از پالسهای مربعی در سیکلهای مثبت و منفی میباشد آیا روی موتور اختلال ایجاد نمیکند ؟هر چند جریان ما انتگرای اون موج میشه و یک موج پیوسته میشود
          موتور یونیورسال رو میشود با پالسهای مربعی که عرض پالس رو فقط تغییر بدیم نه دامنه کنترل کرد

دیدگاه

مشکلی پیش نمیاد...مخصوصا اگه فرکانس سوئیچینگ رو بالا ببرین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X