ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

تابلو روان يا تابلو تبليغاتي يا تابلو LED

نقل قول نوشته اصلی توسط gabana
    سلام
    توي بعضي از آسانسور ها يه ماتريكس هست كه مثلا وقتي آسانسور ميره بالا فلش به سمت بالا رو نشون ميده و براي پايين هم همينطور
    اما فلش حركت مي كنه يعني مثلا براي رفتن به بالا انگار فلش (با جهت رو به بالا) از پايين ماتريكس مي اد و از بالا خارج ميشه و اين عمل تكرار ميشه
    استادان عزيز اگه ممكنه راهنمايي كنيد تا بتونم در 8051 اينو انجام بدم
    قبلا از لطفتون ممنون
    خدا نگه دار
    دوست عزيز سلام .
    من چند وقته مي خوام يه مقاله در مورد تابلو هاي LED بنويسم ولي فرصت نكردم . اين سوال رو قبلا هم يكي از دوستان پرسيده بود من يه مختصري توضيح دادم عينش رو اينجا هم كپي مي كنم :

نرم افزار اين تابلو ها براي خودش يه پروژه هست . اگه بخواهم به صورت خيلي كلي براتون توضيح بدم . بايد بگم كه :
    1- هر كدوم از اين 16 بلوكي كه اينجا در اين شكل قرار داره 8آ**16 LED هست .
    2- نحوه كار به اين صورت هست كه تمامي LED هاي يه سطر يه پايه مشترك هستند .
    3- در هر لحظه فقط يكي از سطر ها فعال هست و با توجه به داده هايي كه در شيفت رجيستر ها وارد شده LED هاي مد نظر رو روشن ميكنه .
    4- براي اينكه خاموش و روشن شدن LED ها ديده نشه و چون فقط يه پورت 8 تايي وجود داره كه بايد داده هاي بايت هاي هر سطر رو تغذيه كنه ، چاره اي نيست كه داده هاي تمامي اين بلوك ها همزمان وارد بشه . براي اين منظور 8 بايت وارد ميشه ولي هر بيت از اين بايت ها يكي از بيت هاي اين 8 بلوك است . ( يه مقدار پيچيده شد فكر كنم اگه چند بار بخونيدش و به شكل نگاه كنيد متوجه ميشيد ) .
    5- نرم افزاري هست كه فونت رو ميسازه . و در يك فايل خروجي ميده .

اين هم لينك خود تاپيك :

http://www.mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?t=338&mforum=mohandesmilad

اگه نرم افزار فونت ساز رو نداريد بگيد تا بذارم توي سايت .
    موفق باشيد .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2005/11/18
    325
    2

محمد جان سلام
    يه لطفي بكن البته اگه وقت داري يه پروژه كوچك مثلا يه ماتريكس كه يه حرف بياد بره بزار تا ما راه بيفتيم.
    اگه وقت نداري هم يه سايتي چيزي معرفي كن
    يه برنامه ببينم دستم مياد ممنو ن
    خداحافظ
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

سلام . خوبي دوست عزيز .
    توي قسمت پروژه هاي آموزشي ==> تابلو 16*24 با ميكرو AVR اين پروژه هست به زبان سي هم هست . كاري به AVR ش نداشته باشيد . فقط برنامه رو با نوت پد باز كنيد . و كد برنامه رو بخونيد . همه اش سي هست . مشكلي نخواهيد داشت .

http://www.mohandesmilad.netfreehost.com/viewtopic.php?t=786&mforum=mohandesmilad

سخت ترين قسمت كار تابع shift هست .
    موفق باشيد .
    2005/11/15
    تهران
    99
    0

سلام امید وارم حالتون خوب باشه دوست عزیز یک نمونه ساده از این تابلو اینه که شما از دو پورت 8051 استفاده کنید و یه ماتریس 8*8 درست کنید یعنی یک پورت سطر ها و یک پورت بنا به دلخواه شما ستونها و شما باید از یک پورت مثب led هارو بگیری و از پورت دیگه منفی هارو و بشینی کد باینری کلمه ای رو که میخوای نمایش بدی در ماتریس 8*8 در بیاری و کدهارو به صورت سطر به سطر یا ستونی نمایش میدی یعنی در هر لحظه از زمان که فقط یک سطر یا ستون روشنه که به دلیل خطای دید شما متوجه خاموش و روشن شدن led ها نمیشوید البته این کار هم به این سادگی ها نیست کار میبره و من خودم خیلی روش کار کردم تا به نتیجه رسید در ضمن برای led ها یه بفر هم میخوای که جریان میکرو رو تقویت کنه که من خودم از 74ls240 استفاده کردم باید روش کار کنی یکم کار میبره منم اول خیال میکردم ساده هستش ولی بعد فهمیدم به این راحتی ها نیست
    چنين گفت زردشت:....عاشق عاشقي باش و دوست داشتن را دوست بدار ، از تنفر متنفر باش ، به مهرباني مهر بورز با آشتي آشتي کن و از جدايي جدا باش ......
    2005/08/30
    تبریز
    1,743
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadm64
    سلام امید وارم حالتون خوب باشه دوست عزیز یک نمونه ساده از این تابلو اینه که شما از دو پورت 8051 استفاده کنید و یه ماتریس 8*8 درست کنید یعنی یک پورت سطر ها و یک پورت بنا به دلخواه شما ستونها و شما باید از یک پورت مثب led هارو بگیری و از پورت دیگه منفی هارو و بشینی کد باینری کلمه ای رو که میخوای نمایش بدی در ماتریس 8*8 در بیاری و کدهارو به صورت سطر به سطر یا ستونی نمایش میدی یعنی در هر لحظه از زمان که فقط یک سطر یا ستون روشنه که به دلیل خطای دید شما متوجه خاموش و روشن شدن led ها نمیشوید البته این کار هم به این سادگی ها نیست کار میبره و من خودم خیلی روش کار کردم تا به نتیجه رسید در ضمن برای led ها یه بفر هم میخوای که جریان میکرو رو تقویت کنه که من خودم از 74ls240 استفاده کردم باید روش کار کنی یکم کار میبره منم اول خیال میکردم ساده هستش ولی بعد فهمیدم به این راحتی ها نیست
    دوست عزيز آقا محمد اگه امکان داره لطف بکني تجربياتتون رو در اختيار ديگردوستان هم قرار بديد ممنون ميشم
    2006/02/21
    32
    0

سلام
    من واقعا از اطلاعاتی که میدید سپاسگزار-می خواستماگه ممکنه نرم افزار فونت ساز رو هم قرار بدید.یک دنیا ممنون
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

سلام . خوبي ميثم جان ؟
    لينك زير براي نرم افزار فونت ساز هست . اين نرم افزار خودش فونت هاي انگليسي رو داره ولي فونت هاي فارسي رو بايد خودتون باهاش درست كنيد . يه مقدار باهاش كار كنيد روش كار دستتون مياد . اين نرم افزار فونت ها رو تا جايي كه خاطرم هست در 3 قالب ذخيره ميكنه .

http://www.4shared.com/file/854466/40eef589/FM_online.html

موفق باشيد .
    2006/02/21
    33
    0

سلام اساتید

منهم خیلی وقت پیش یک تابلو ساختم که به علت کمبود سواد نرم افزاری مجبور شدم براش فونت طراحی کنم ،یعنی فونت نازنین که یه فونت عمومی هست رو ،نقطه به نقطه برای هر حرف تعریف کردم . خوب اون موقع توقعات پایین بود قضیه هم حل شد .
    اما اگر بخوایم تصویر روی تابلو نمایش بدیم به نظر شما راهش چیه .میشه نرم افزاری نوشت که یک فایل تصویری رو export کنه روی تابلو؟
    و یک مساله دیگه اینکه بجای اینکه بشینیم فونت طراحی کنیم یه جوری از تمام فونتهای خود ویندوز استفاده کنیم(البته یه نرم افزار باید نوشته بشه)

ممنون
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

سلام . خوبي دوست عزيز ؟

حرف شما كاملا درست هست . اگه بتونيم نرم افزاري بنويسيم كه بتونه فونت هاي خود ويندوز رو باز كنه ديگه نيازي به درست كردن فونت با اين نرم افزار ها نداريم . ولي لازمه اش اينه كه قالب فونت هاي ويندوز رو بلد باشيم تا بتونيم اين كار رو انجام بديم .
    اگه شما مقاله يا مطلبي در مورد نحوه ذخيره فونت ها ويندوز داريد در سايت بذاريد . شايد تونستيم يه برنامه بنويسيم كه اين كار رو انجام بده خيال همه هم راحت بشه .

ممنون از تذكرتون كاملا به جا بود .

موفق و پيروز باشيد .
    2006/02/21
    33
    0

یه نرم افزار ویرایش فونت هست که من تو اون ی0 سری ادرس هگزا دسیمال پیدا کردم.
    ولی اصلا متوجه نشدم به چه دردی می خورن.
    اسم نرم افزار(font creator 5.0) هست در منوی فرمت یه گزینه به نامmapping داره اونجا یه سری بزنید ،اگر متوجه شدید ما رو هم در جریان قرار بدین.

مرسی
صفحه 1 از 5 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42