اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات مین یاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات مین یاب

سلام دوستان من میخاهم یه ربات مین یاب درس کنم ولی چیزی راجع به این جور ربات ها نمی دونم اگه میشه کمکم کنین.
    با تشکر :bye

پاسخ : ربات مین یاب

شما قوانین این ربات رو اینجا بزارین تا روی روش ساخت و امکانات مورد نیازش بحث کنیم.
    هر مسابقه متناسب به قوانینش نیازمند سخت افزار و نرم افزار مخصوص به خود هست.
    با تشکر.

دیدگاه

قوانین مسابقه رو میتونین تو سایت www.eleccomp.ir ببینید ولی مشکل اینه که من اصلا هیچ چی در مورد ساختار و نحوه کار کردن حتی ساده ترین ربات مین یاب نمی دونم
      اگه کمک کنین ممنون میشم :agree:

دیدگاه

سلام دوستان .کسی نیست در مورد ربات مین یاب به من کمک کنه؟

دیدگاه

این جور که من میدونم اولین چیزی که لازم داری یه سنسور فلز یاب هستش

اگه کسی چیز راحتی سراغ داره بزاره ما هم استفاده کنیم :biggrin:
          A-Hosseini

دیدگاه

ربات مین یاب

با سلام .من شهرستانی هستم . اینجا شنشوری به نام سنسور فلز یاب پیدا نکردم .از عزیزانی که در تهران هستن خواهش می کنم که اگه آدرس سر راستی تو تهران می دونند که من میتونم اونجا این سنسور رو پیدا کنم لطفا کمک کنن.
            با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mh_control
              از عزیزانی که در تهران هستن خواهش می کنم که اگه آدرس سر راستی تو تهران می دونند که من میتونم اونجا این سنسور رو پیدا کنم لطفا کمک کنن.
              با تشکر

سلام شما کافیه برید خیابان جمهوری بین حافظ و سی تیر اونجا همه مغازه ها قطعات الکترونیکی دارند هر چی خاستی میتونی پیدا کنی
              A-Hosseini

دیدگاه

با سلام .من شهرستانی هستم . اینجا شنشوری به نام سنسور فلز یاب پیدا نکردم .از عزیزانی که در تهران هستن خواهش می کنم که اگه آدرس سر راستی تو تهران می دونند که من میتونم اونجا این سنسور رو پیدا کنم لطفا کمک کنن.
                با تشکر
                http://www.tabrizpeguh.com

دیدگاه

ربات مین یاب

با سلام .من با تبریز پژوه تماس گرفتم ولی گفتن سنسوری که بتونه توعمق مثلا 10cm زمین فلزرو پیدا کنه ندارند .در ضمن یه سوال شما اهل تبریز هستین ؟ اگه تبریز هستین لطفا به من کمک کنین.

دیدگاه

با سلام .من با تبریز پژوه تماس گرفتم ولی گفتن سنسوری که بتونه توعمق مثلا 10cm زمین فلزرو پیدا کنه ندارند .در ضمن یه سوال شما اهل تبریز هستین ؟ اگه تبریز هستین لطفا به من کمک کنین.
                    پس شما فلز یاب نیاز دارید نه سنسور آن را .

خیر . ساکن تبریز نیستم

دیدگاه

دوست عزیز سلام ...
                      من یه ربات مین یاب ساختم ...
                      اگه سوالی دارید بفرمایید من تا جایی که بتونم راه نمایی می کنم
                      برای سنس مین دنبال سنسور فلزیاب نرو ... کارت نمیشه
                      اولا سنسور ها دید مستقیم هستند و بدون خاک یا مانع دیگه ای
                      مثل استفاده در نوار نقاله ها
                      ذوما بردشون در حد میلی متر هست ...
                      به تاپیک مدار فلزیاب یه نگاه بنداز ... من از این مدار استفاده کردم
                      بازم سوالی بود بپورسید
                      (+)
                      ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
                      ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

اگه جنس مین ها از پلاستیک بود اونو چه جوری دیتکت میکنی؟؟؟؟

اصلا مداری وجود داره که بتونه پلاستیک رو دیتکت کنه؟؟؟
                        majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
                        اهل مراعات نیست.
                        معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
                        بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
                        بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
                        پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

نه !
                          مگر اینکه مشخص بشن تمام اجسامی که در یک منطقه هستن مین هستن و همشون رو پیدا کنه که اونم چه پلاستیک چه هرچی قابل شناسایی با التراسونیک و ... هست.
                          ولی سنسور پلاستیک نداریم !!!!

دیدگاه

سلام.
                            مدار هایی که فلز رو تشخیص میدن از خاصیت فلوی مغناطیسی استفاده میکنن چون گذردهی آهن زیاد هست خوب خیلی تضعیف نمیشه و میفهمن که فلز این زیر هست.
                            حالا اگه بشه میزان تضعیف فلو رو توسط پلاستیک بدست آورد و این یه چیز منحصر به فرد باشه (یعنی مثلا عددی در نیاد که سنگ هم همون مقدار تضعیف داشته باشه) و بشه شدت فلو رو به طریقی محاسبه کرد، اون موقع بشه پلاستیک رو تشخیص داد.
                            کلی اما و اگر داره ولی شاید بشه. البته این فقط یه ایده هست.
                            موفق باشید.
                            شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                            هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                            چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

دوست عزیز سلام ...
                              با دستکاری در فرکانس التراسونیک می تونی مین پلاستیکی رو هم دیتکت کنی ....
                              اگر بتونی به فرکانسی دسترسی پیدا کنی که از 5 سانتی متر خاک مورد نظر بدون مشکل رد بشه و با برخورد به مین از خودش واکنش نشون بده مشکلت با مین پلاستیکی هم حل میشه ...
                              البته در حد یک ایده هست
                              من خودم دنبال این قسمت نرفتم چون مربوط می شد به قسمت مسابقات فنی ...
                              ¸.•`¯`•.¸¸. S.A.E.I.D .¸¸.•`¯`•.¸
                              ~~ ~~> M~S~K <~~ ~~

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X