اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی یک VCO با خروجی سینوسی؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی یک VCO با خروجی سینوسی؟؟؟؟

سلام!

یه آی سی VCO(اسیلاتور با کنترل ولتاژ) میخوام که خروجی سینوسی بده! از دوستان کسی سراغ داره؟ :angry: :angry: :angry: :angry: :cry: :cry: :cry2:

پاسخ : معرفی یک VCO با خروجی سینوسی؟؟؟؟

آقا مهدی :redface: نمی دونم برای چی از کولپیتس استفاده نمی کنی؟ فکر کنم اون دفعه هم همین جواب رو دادم :mrgreen:
    فرکانس چقدر نیاز دارین؟
    حالا حتما باید آی سی باشه؟

دیدگاه

vco برای چه کار و با چه فرکانسی می خوای؟ چون استفاده از VCO ها به این صورت که یه ولتاژ بهش بدی و یه فرکانس در خروجیش بده معمول نیست . اگر فرکانس مورد نظر پایینه IC هایی هست که بر حسب سطح ولتاژ ورودی شون یه موج سینوسی -مربعی و... تو خروجی میدند (من باهاشون کار نکردم) اما اگر فرکانس بالاست و PLL حوضه کاریت میشه قطعاتش رو میشناسم.

اگرم فقط دنبال یه VCO هستی امجد طبقه 3وم فکر کنم برو یه مغازه قطعات مخابراتی به قیمت 4برابر قیمت میرفوشه oo: (اما CD موجودیش رو مجانی میده! برو بگیر اون CD رو مطمعن باش همه ی بازار اون قطعات رو داره -کلا تو بازار این قطعات محدوده)
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

فرکانسم 1 مگا هرتز هست و کولپیتس جواب نمیده! یعنی اذیت میکنه....

آی سی راحت تره ... چون بعدا قراره تولید بشه ، اگه آی سی نباشه بعدا دچار مشکل میشه....

البته الان دارم با XR2206 کار میکنم ببینم کارم به کجا میکشه.... :nerd:

vco برای چه کار و با چه فرکانسی می خوای؟ چون استفاده از VCO ها به این صورت که یه ولتاژ بهش بدی و یه فرکانس در خروجیش بده معمول نیست . اگر فرکانس مورد نظر پایینه IC هایی هست که بر حسب سطح ولتاژ ورودی شون یه موج سینوسی -مربعی و... تو خروجی میدند (من باهاشون کار نکردم) اما اگر فرکانس بالاست و PLL حوضه کاریت میشه قطعاتش رو میشناسم.

اگرم فقط دنبال یه VCO هستی امجد طبقه 3وم فکر کنم برو یه مغازه قطعات مخابراتی به قیمت 4برابر قیمت میرفوشه (اما CD موجودیش رو مجانی میده! برو بگیر اون CD رو مطمعن باش همه ی بازار اون قطعات رو داره -کلا تو بازار این قطعات محدوده)

VCO رو برای ساخت یه فرکانس کریر میخوام! در ضمن من نصف جهان هستم و به تهران access ندارم!

ممنون از کمکتون....

دیدگاه

با سلام آقای مهری
          آی سی 8038 هم یک VCO‌ هست هم یک function generator دقیق
          شما اگر به دیتا شیت این قطعه سری بزنید در قسمت کاربردهای این IC دقیقا یک مدار VCO با خروجی سینوسی دقیق رو پیشنهاد داده
          ولی یک نکته بگم که این آی سی دیگه منسوخ شده و تولید نمیشه و شاید شما بتونید این آیسی رو به زحمت فقط تو تهران گیر بیارید. دوسال پیش که من تو مشهد دنبالش می گشتم پیدا نکردم
          از طرفی شما میتونید با 555 و یک انتگرال گیر و مبدل مثلثی به سینوسی همین کار رو انجام بدید ولی به دقت اون آیسی نمیرسه البته اینو بگم که فرکانس کاری اینها نهایتا 500 کیلو تا یک مگا هرتز می رسه

دیدگاه

آقا عباس ممنون از لطفتون....

ولی من این آی سی رو برای تعداد میخوام (البته بعد از تست) اگه الگه الان روی این طراحی کنم بعدا برای تعدادش دچار مشکل میشم....

راستی یادمه بچه ها اونروز ها با یه آی سی و چند تا خازن و مقاومت یه فانکشن میساختند که 3 تا موج رو میداد....نمیدونید چه آی سی بود؟ :question:

ممنون از لطفتون...

دیدگاه

فکر کنم منظورتون همین 8038 باشه
              آیسی vco زیاده ولی همشون خروجی مربعی دارن تنها آیسی که خروجی سینوسی داره و من میشناسم همین 8038 هست

دیدگاه

یه سوال پسوندی پیشوندی چیزی نداره؟ :redface:

دیدگاه

آقا پیداش کردم :mrgreen:

اینم پی دی افش
                  http://www.intersil.com/data/FN/FN2864.pdf

ممنون از لطفتون :nerd:

دیدگاه

[glow=red,2,300]راستی من حرفی که بالا زدم رو تصحیح می کنم[/glow]. vco به صورت حلقه باز در 2 جا استفاده میشه.
                    1-اسپکتروم آنالایزر
                    2-اختلال گرها

Gracias A La Vida
                    [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                    http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                    زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X