اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پخش MPEG توسطDecoder بر روی ELT240320ATP (حرفه ای ها بیان جلو)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پخش MPEG توسطDecoder بر روی ELT240320ATP (حرفه ای ها بیان جلو)

سلام به همه.
    آقا اگه پایه اید بیایید اینو راه بندازیم یه آی سی هست به اسم LC74201JE دیکودر فایل های MPEG یه ورودیش 8 بیته و خروجیش 24 بیت است
    حالا ما که ال سی دیه 16 بیت رو راه انداختیم این 24 بیتم یه جوری تقسیم میکنیم که رنگ ها درست بشه من میخواهم یه گروه تشکیل بدیم که
    کارو به ثمر برسونیم و در اختیار سایر دوستان قرار بدیم.
    همینجا از آقایان تروشه ، حبیبی و عباس Mh عزیز دعوت میکنم.
    کار خیلی عالی ای میشه نظرتون چیه؟
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

پاسخ : پخش MPEG توسطDecoder بر روی ELT240320ATP (حرفه ای ها بیان جلو)

سلام
    اقا من هستم

دیدگاه

آقا من هم دوست دارم در این مورد بدونم.
      این طور که من فهمیدم باید یه رم 4 مگی بهش وصل شه.درسته؟ DRAM با SRAM چه فرقی داره؟؟
      قیمت این چیپ چقدره؟
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

مرحله 1 باید دیتاشیت این ای سی روو بخونیم.خدا رو چه دیدی شاید sram داشت و حتی پروتکلی که با lcd هم جور باشه داشته باشه
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام
          منم علاقه به همکاری دارم ولی:
          به نظرتون میکرو های ما pic , avr و حتی arm7 این توانایی رو دارن که همون بیت ریت خام رو به این ای سی برسونن؟ به نظر من این توانایی رو ندارن و با این که پردازش بر عهده این ای سیه ولی بازم تامین دیتای خام هم سرعت زیادی میخواد
          یه چیز دیگه توی این پرو÷ه ما کارزیادی نمی کنیم حتی فکر نکنم نیاز به دونستن فرمت mpeg هم داشته با شیم و بیشتر کار فقط یاذگیری پروتوکل تبادل هست
          و راه اندازی ای سی
          به نظر من (نظر شخصی) به جای اینکه هر کاری رو به عهده یه ای سی بزاری بهد با یه میکروی ضعیف مثل avr , pic بخواییم کنترلشون کنیم یکم غیر منطقی و لی اگه یه میکروی پرسرعت که یه سیستم عامل روش نصب میشه ذاشته باشیم تمام پردازش و برنامه ها بر عهده یه ای سی اونم پردازندس
          به هر حال اگه کمکی ازدستم بر بیاد دریغ نمیکنم

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

سلام
            دوستان ما بهتره روی پروتکل بین دیکودر و ال ی دی کارکنیم چون فکر نکنم مشکلی بین میکرو و دیکودر باشه.
            پس فعلا هر کس تا هر جا که بلده دیتاشیتو بخونه و نتیجه رو همین جا بزاره حتما.
            :read: :read: :read: :read: :read: :read: :read: :read: :read: :read:
            راتی یه سری توضیحات:
            1- پروسسور ما AVR- Xmega هست این سری جدید دارای پروتکل جدیدی است به نام External Bus Interface که در این واحد (EBI) ما میتوانیم از سرعتی معادل دو برابر سرعت Cpu رو داشته باشه و Xmega128A1 سه تا از این پورت ها داره که ما از یدونش برای برقراری ارتباط بین میکرو و دیکودر استفاده میکنیم
            2- این دیکودر خوشبختانه 22 کیلو بایت (اگه اشتباه نکنم) میشه بهش رم وصل کرد و داخلشم حتما مقداری رم هست پس میشه گفت با این وضع ما اول میایم 22 کیلو بایت و یا هرچقدر که بهش رم وصل میکنیم رو میریزیم و همین جوری ادامه میدهیم تا ببینیم چی میشه ولی فکر کنم بشه حداقل با 64 مگاهرتز یه چیزی ساخت حالا اگه ایکس مگارم 40 مگاهرتز اور کلاک کنیم سرعت این IO مون میشه 80 مگاهرتز تازه از SDHC و اس پی آی سرعت بالا میخواهم استفاده کنم :nerd:
            تا این جا نظرتون چیه؟
            3- نگران تهیه ی آی سی نباشید ان شا ال... تا شنبه مشخص کنیم که حتما از این دیکودر استفاده میکنیم اگه جواب + باشه سفارش میدهیم تا اواخر اسفند برسه و عید بشینیم سرش و به امید خدا ......... :wow: :applause: :nice: :mrgreen:
            ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            جمع بندی:
            هر کس که به این کار علاقه داره در مرحله ی اول خودش رو معرفی کنه :mrgreen: بعد دیتاشیتو بگیره بخونه و نتیجه رو بزاره همین جا و اگه برای انتخاب دیکودر نظر بهتری داره خبر بده.
            راستی حتما آخر اولین پستتون اسمتون رو بنویسید
            ************************************************** *********************
            پس تا شنبه بیشتر وقت نداریم.
            &&&&&&&&&& &&&&&&&&&& &&&&&&&&&& &&&&&&&&&& &&&&
            اسامی گروه تا این الان:
            1- مهندس حبیبی
            2- AbbasMH
            -3مهدی کربلایی
            4-شاهین بهاری
            5- بنده ی حقیر
            الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

FAM عزیز چه زود تا تنور داغ بود نونو چسبوندی :mrgreen:
              توی خروجی ویدیو سیگنالهای HSYNC و CSYNC دیدم یعنی اینکه خروجی رو باید تقریبا مستقیم یا توسط یه ای سی دیگه بدیم به tv یا مانیتور به نظرتون میشه تصویر رو انداخت رو ال سی دی خودمون ؟
              اول بهتره که ببینیم قبلا کسی این کارو بصورت open source انجام دادا یا نه تا کمی جلو بیوفتیم؟
              بعد لازمه که پرو÷ه امکان سنجی بشه بعد بریم جلو :read:
              نظر شما چیه؟ :question:

دیدگاه

سلام

بعد از مدتی طولانی دارم یه پاسخ میدم :mrgreen:

در مورد این آی سی ... والا من دیتا شیتش رو کامل نخوندم ولی آی سی های زیادی برای VCD هستن (یکیش توی خانواده tda بود الان یادم نیست که spi میگرفت) ولی گلا اینا برای خروجی pal یا ntcs ساخته شدن نه lcd ... بازم میگم نمیدونم این آی سی چطوریه ولی بد نیست اگه میخواین شروع کنید ببینید خروجی آی سی برای چی ساخته شده

یه فیلم مدتها پیش دانلود کرده بودم یادم نیست با avr بود با xmega بود با dspic بود یا arm یا (z80 :mrgreen لینک زیر رو دنلود کنید (ببخشید اگه حجمش زیاده ولی با lcd 6610 یه پلیر ساخته):

http://www.mediafire.com/?fdlozynolgn

فقط این پسوندش flv جون هر کی دوست دارید نپرسید با چی پخش میشه
                به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

این دستگاهی که تو فیلم ساخته شده, فیلم رو از روی کامپیوتر می گیره؟
                  منظورم اینه که خود دستگاه حافظه ای نداره؟

دیدگاه

با سلام.
                    ببین عباس جون من میگم آخرش اگه نشد یه ARM هم بین راه خروجی دیکودر و ال سی دی میزاریم ولی فعلا بییایم یه چیزی درست کنیم که حد اقل تصویر نشون بده بعد سر سرعت بحث میکنیم.
                    حضور پر نور و سرور استاد بزرگ پیر AVR ملقب به پیر ARM مهندس تروشه رو تبریک میگم.
                    و البته باید بگم متسفانه از وجود پر برکت مهندس حبیبی بی بهره ایم :cry2:
                    ولی عباس جون اطمینان داشته باش که با توکل بر خدا میشه :agree:
                    فقط غیر ممکنه که غیر ممکنه.
                    در ضمن مهندس تروشم که هر چند روزی میاد لطف میکنه سرمیزنه بهمونو راهنماییمون میکنه؟
                    پس ان شا ال... حله.
                    فعلا بازم میگم همه ی دوستان باید دیتاشیتو بخونن و نتیجه رو اینجا بزارن اگه کسی همکاری نکنه احتمالش کمه بهش در پایان سورس بدیم :mrgreen:
                    اگه کسی نظری راجع به تغییر دیکودر داره بده :rolleyes:
                    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام

:mrgreen: ما رو ترکوندید ... الان در حال پا چسبوندن هستم ... دست از سر کچل من وردارید :mrgreen:

در مورد اون فیلمه اصلا کار ندارم داره از کجا میخونه ما با avr این سرعت از روی rom هم نتونستیم بخونیم و نشون بدیم

به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

علی اقا من که نتونستم فیلمو بگیرم فکر کنم که لینکش مشکل داشته باشه لطفا دوباره اپلود کنین
                        توی فیلم چه اتفاقی میفته که میگید ما از rom ای وی ار هم نتونستیم؟
                        شاید avr رو به مونیتور وصل کرده ؟
                        اگه اینطوره این کارو قبلا با pic انجام دادم یه عکس رو میریزه توی رم بعد از رم روی مانیتور نشون میده البته چون رم کمه کیفیت عکس پایینه
                        من قصد ساز مخالف زدن ندارم ولی هر پرو÷ه ای یه مراحلی داره دیگه
                        مسئله سرعت یه چیزه صحبت خرو جی یه چیز دیگس از همین ابتدا باید معلوم باشه که خروجی رو به چی می خوایم بدیم مونیتور یا tv یا ال سی دی خودمون؟
                        سرعتم شاید بشه یه کاراییش کرد

دیدگاه

سلام آقا اول این که خروجی باید به ال سی دی وصل بشه و یا با واسط به ال سی دی وصل بشه :agree:
                          یکی از دوستام چندتا چیپ دیگه پیشنهاد کرد هنوز خودم نندیدم این شماره هاش
                          Cx2418x
                          Tc35273
                          Tc35285xbg
                          Vw2010
                          خب هیچ کسی نظر دیگه ای نداره؟؟!؟!؟ oo:
                          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

چطور pmp ها یا receiver هااین فرمت ها رو ضبط یا پخش می کنند در حالی کلی پردازش دیگه هم باید داشته باشند؟؟ حالا ما یدونه از این کار ها رو نمی تونیم خودمون انجام بدیم؟
                            احتمال زیاد از کمک پردازنده هم استفاده نمی کنند.به نظر من بهتره این فرمت رو بدون کمک پردازنده یاد بگیریم.البته فقط نظره و باید با بقیه دوستان هم مشورت کرد :agree:
                            برای خوندن از حافظه هم بهتره از DMA استفاده کنیم (در صورت امکان)تا بتونیم عملیات یشتری رو انجام بدیم

دیدگاه

من شخصا با اقا شاهین موافقم
                              چون درسته مثل jpg فشرده میشه ولی مثل اون هزار مدل و اندازه نداره و یه استاندارد خاص داره
                              برای شروع
                              اسم فرمت PAL VCD
                              فریم نمایشی 25.00 (البته به احتمال خیلی زیاد 12.5 فریمه که از تکنیک اینترلیسینگ استفاده مینه)
                              اندازه تصویر 352x288 و 24 بیت عمق رنگ
                              بیت ریت تصویر:1150kbps
                              صدا:MPEG layer 2 44100hz 16 bit sterio
                              224kbps
                              حالا اگه کسی درباره ساختار فایل اطلاعاتی داره بگه
                              فقط اینو بگم که توش یه الگو داره تکرار میشه
                              توی بسته های 2352 بایتی توی فایل که اول هر کدوم یه
                              صفر هست ده تا ff و دوباره یه صفر
                              از لحاض مصرف cpu هم از بقیه فرمتها کمتر مصرف میکنه یعنی دیکود راحتتری داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X