اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالی درباره ی cpu های جدید core i3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالی درباره ی cpu های جدید core i3

با سلام من یک لب تاپ dell inspiron 1564-0500 خریدم که دارای cpu های جدید core i3 است با کش 2GB ولی در تنظیمات لب تاپ مقدار کش رو 512MB نوشته... البته صاحب مغازه عنوان کرد مقدار کش 512 این cpu برابر با 2G کش cpu های معمولی است... میخواستم بدونم این مسئله درسته یا نه...؟
    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

پاسخ : سوالی درباره ی cpu های جدید core i3

من که تا حالا همچین چیزی نشنیدم ، البته این امر ممکنه اتفاق بیفته در صورتی که از یه فناوری فوق فوق پیشرفته استفاده شده باشه که سرعت 512 کیلو بایت رو انقدر بالا ببره که معادل 2 گیگ باشه ! ! !
    برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
      با سلام من یک لب تاپ dell inspiron 1564-0500 خریدم که دارای cpu های جدید core i3 است با کش 2GB ولی در تنظیمات لب تاپ مقدار کش رو 512MB نوشته... البته صاحب مغازه عنوان کرد مقدار کش 512 این cpu برابر با 2G کش cpu های معمولی است... میخواستم بدونم این مسئله درسته یا نه...؟
      سلام
      اول اینکه هنوز حافظه کش 512 مگابایت و 2 گیگابایت نداریم و حالا حالا ها نخواهیم داشت! پس مطمئنا هر دو شما و فروشنده دچار اشتباه شده اید!

راستش طبق اطلاعات سایت اینتل 3 مدل cpu از سری i3 برای لپتاپ موجود است که تمامی اینها دارای 3 مگابایت حافظه کش هستند و انواع ویژه دسکتاپ نیز دارای 4 مگابایت کش هستند.
      روی صحبت های خیلی از فروشنده ها هم نمی شود حساب کرد چون یا سواد این کار را ندارند یا می خواهند با این حرفهای بی اساس مشتری را جذب یا قانع کنند.

اما در این مورد یه نکته ظریف وجود دارد و اون سطوح حافظه کش است که به صورت L1 L2 L3 نمایش داده می شود. به طور معمول وقتی صحبت از کش CPU می شود منظور کش L2 است اما در سری i3 مقدار کش L2 به ازای هر هسته 256کیلوبایت است یعنی در مجموع 512 کیلوبایت، که همان چیزی است که خودتان گفتید تنها با اشتباه در واحد! اما اون 3مگابایتی که بالاتر به آن اشاره شده کش L3 این CPU ها است. که اصولا سرعت آن به مراتب از کش L2 کمتر است اما تاثیر به سزایی در افزایش کارای پردازنده خواهد داشت.

دیدگاه

با تشکر از جواباتون مثل اینکه حواسم نبوده واحد کش رو اشتباه تایپ کردم منظورم کش 512k و 2M بوده.... مثل اینکه موقع تایپ حالم زیاد خوب نیوده :icon_razz:

آقا ساسان پس با توجه به حرفاتون تمام cpu های core i3 مثل هم هستند ... آخه میدونید چیه ؟ قیمت 1564 من نسبت به چند مدل 1564 دیگه حدودا 100 هزار تومان ارزان تر بود و من گفتم نکنه cpu من از مدل های دیگه ضعیف تر باشه..!

حالا با توجه به صحبت هاتون این cpu های core i3 با 3 مگ کش قوی تر است یا مثلا یک core2dou سه مگ کش ؟؟
        دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

شک نکن که core i3 بهتره. core i3 ها دارای دو تکنولوزی مهم هستن به نام های turbo boost و hyper threading که واقعا جالب هستن. یکم در موردشون تحقیق کن متوجه میشی. در ضمن مصرف باتری یهcore i3 با 3 مگ کش کمتر از مصرف یه core 2 duo ‎با 3 مگ کشه. کمتر هم گرما ایجاد میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X