اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در حل یه ترفند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در حل یه ترفند

من میخوام 8 تا LED را به میکرو وصل کنم اما برای اینکار 8 تا پایه از میکرو نیاز دارم که پایه های میکرویی که استفاده کردم کمه و میکرو رو هم نمیتونم نوع دیگه ای بزارم
    از دوستان میخوام یه روشی بگن که با اشغال شدن پایه های کمتری از میکرو این 8 LED را به میکرو وصل کنم
    خودم برای این کار بهتره از روش تبدیل دودویی استفاده کنم و یه آی سی دیکودر بزارم اما برنامه نویسی یه کم مشکل میشه و اگه مثلا بخوام فقط یه LED ها را روشن یا خاموش کنم هیچ وقت عدد ثابتی رو نمیشه به خروجی بدم البته شاید بشه برای این کار یه زیر برنامه هم نوشت که من بلد نیستم
    کسی راه حلی داره؟

پاسخ : کمک در حل یه ترفند

سلام

عسلم یه شیفت رجیستر بذار .فقط دو تا پایه میکرو میخواد

موفق باشی
    خوب بودن تنها ویژگی ای است که برای دستیابی به آن نیاز به هیچ استعدادی نیست.... دکتر قمشه ای

دیدگاه

نوشته اصلی توسط C man
      عسلم یه شیفت رجیستر بذار .فقط دو تا پایه میکرو میخواد
      ممکنه بیشتر راهنمایی کنی؟
      اگر ممکنه اسم آی سی رو بهم بدی و یه کم هم توضیح در مورد نحوه کارکردش بهم بده.
      ممنونم.

دیدگاه

دوست عزیز؛ من با این دوتا آی سی کار کردم و هم کارکردن باهاشونم فوق العاده راحته
        4094
        74HC595
        البته من با سه تا پایه کار میکنم، یکی برای دیتا - یکی برای کلاک و یکی هم برای لچ کردن
        در ضمن بزرگترین مزیت این آی سی ها اینه که میشه اونا رو زنجیر وار بهم وصل کرد و با همون سه تا پایه همه خروجیها رو کنترل کرد.
        سوالی بود در خدمتم - موفق باشید. :nice:
        دانلود بدون دردسر از راپیدشر و فور شرد و ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X