اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لچ موازی دو طرفه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لچ موازی دو طرفه

دوستان عزیز همان طور اطلاع دارید برای حفاظت از پورت های میکروکنترلر از IC لچ دوطرفه استفاده می کنند یعنی اینکه هر دو طرف هم ورودی اند و هم خروجی
    اگر دوستان راهنمایی کنند و شماره یک آسی لچ که این کار را انجام دهند در اختیار ما قرار دهند .

با تشکر
    *** کم رنگ ترن قلم جهان از. پررنگ ترن حافظه  جهان ماندگارتر است ***

پاسخ : لچ موازی دو طرفه

74HC373
    این یه Bus Driver کامل هست قیمتش هم اگر اشتباه نکنم 250 تومنه
    موفق باشی

دیدگاه

behi88 جان این IC لچی که گفتید رو در Protus امتحان کردم اما یک طرفه بود یعنی هر چی تو ورودی بود تو خروجی میاد اما هر مقداری که به خروجی می دم تو ورودی نمی یاد

دیدگاه

دوست عزیز میتونی از 74HC245 و 74HC244 استفاده بکنی منتها اینا لچ نیستند و فقط یه bus-driver دو طرفه هستند.
        یه پایه dir داره که با اون میتونی جهت بافر کردن دیتا رو پایه ها رو مشخص کنی - از ورودی به خروجی یا بلعکس.

موفق باشید
        دانلود بدون دردسر از راپیدشر و فور شرد و ...

دیدگاه

tehran11 واقعا دستت درد نکنه IC های خوبی رو بهم معرفی کردی ولی مشکل من هنوز پای برجاست به دو علت
          1- یک پایه میکرو را نیاز دارد تا جهت آن را مشخص کند
          2- ممکن است اطلاع نداشته باشیم که داده به صورت ورودی می آید یا خروجی
          من در حقیقت دنبال چیزی هستم که ورودی و خروجی رو به هم اتصال کوتاه کنه

دیدگاه

سلام دوستان

یه نکته خیلی ریز میخوام بگم....اما نگید صورت مسئله رو پاک کرد.

اگه با میکرو درست رفتار کنید اصلا نیاز به استفاده از اینجور چیزا نیست....درست رفتار کردن خیلی مهمه.

در مورد ورودی بودن که اصلا نگران نباشید..پایه های میکرو جریان نمیکشه.
            در مورد خروجی همه ...خیلی سادست.....اگر نیاز به جریان کشی بالا از پایه میکرو دارید از یه بافر معمولی(244 خودمون) میتونید استفاده کنید.

همیشه سعی کنیدمهندسی کار کنید.....مهندسی کار کردن یعنی بهترین کیفیت با کمترین قیمت تمام شده.

موفق باشید
            خوب بودن تنها ویژگی ای است که برای دستیابی به آن نیاز به هیچ استعدادی نیست.... دکتر قمشه ای

دیدگاه

من این ic رو برا میکروکنترلر arm می خواهم
              arm هم گرونه و هم تغذیش 3.3 ولته که این دو مورد سبب حساس شدنش میشه به خاطر همین باید همیشه حفاظتی کار کرد

دیدگاه

آره این آی سی ها یه پایه Direction داره که میتونه خوجی و ورودی تعریف بشه
                اگر سرعت زیاد برات مهم نیست میتونی از کلید های CMOS استفاده کنی اینها دیگه دوطرفه هستند حتی برای سیگنالهای آنالوگ

دیدگاه

74374 مگه لچ دو طرفه نیست ؟
                  بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
                  موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
                  نلسون ماندلا

دیدگاه

من این ic رو برا میکروکنترلر arm می خواهم
                    arm هم گرونه و هم تغذیش 3.3 ولته که این دو مورد سبب حساس شدنش میشه به خاطر همین باید همیشه حفاظتی کار کرد
                    خانومه باران

در مورد ARM هم باز هم حرف من همونیه که گفتم. پیشنهاد میکنم یه سری به نقشه چند تا موبایل بزنید.

به نظرتون اگه قرار بود توی گوشی ازین ولخرجیا کنن؟...گوشی میشد قد یه قوطی کربیت؟؟!!... :eek:
                    نه..میشدگوشی صاایران دهه 70. :mrgreen:

موفق و مهندس باشید :agree:
                    خوب بودن تنها ویژگی ای است که برای دستیابی به آن نیاز به هیچ استعدادی نیست.... دکتر قمشه ای

دیدگاه

من می خوام برد آموزشی طراحی کنم نه پروژه

دیدگاه

میتونی از 4066 استفاده کنی
                        چهار تا کلید دوطرفه هست که نیازی نداره بدونی پایه ورودیه یا خروجی اطلاعات رو میفرسته
                        اگر میخوای جریان دهی و سرعتش بیشتر باشه از 74HC4066 استفاده کن
                        موفق باشی

دیدگاه

یکی از روش های معمول در حفاظت از پورت ها، سری کردن یک مقاومت با مقداری درمحدوده 22 تا 33 اهم با هر پین پورت است بصورتیکه در عملکرد پورت اختلالی ایجاد نمی کند و پورت را برای مدتی در برابر اتصال کوتاه و مانند آن حفاظت می کند. در کامپیوترهای IBM اولیه، برای حفاظت پورت LPT از این روش استفاده می شد.
                          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

من می خوام برد آموزشی طراحی کنم نه پروژه
                            سلام

خب از اول بگو خواهر مقدس

مقاوت Array بخر...در حد چند ده اهم ((توجه کنید...یه چیزی داریم به نام (چند اهم)..یه چیز دیگه داریم به نام (چند ده اهم...و یه چیز دیگه دیگه داریم به نام(چند صد اهم)...همه این چیزا با هم فرق میکنن)) ...بذار روی باس دیتات....خیالت راحت. :mrgreen:

در ضمن اگه برد آموزشیه...حتما از فیوز ورودی استفاده کنید. به این صورت که تصور کنید همه ادوات بردتون در حال کار کردنه. مقدار جریانش رو حساب کنید....فیوزی با جریانه همون حدود (به بالا) بذارید.

یه چیزی دیگه خودم مار گزیدشم....برای تغذیه ورودی پل بذارید...بعضی ازین بچه های ش*****...منبع تغذیه رو برعکس وصل میکنن و ...بعدهمه چی.....پخ پخ. :cry:

موفق و مهندس باشید

دیدگاه

behi88 دست درد نکنه IC خوبی را معرفی کردی من در چند پروژه نیاز مبرمی به این IC داشتم

اما در رابطه با اینکه بخوام از آن در برد آموإ¾زشی ARM استفاده کنم ، عاقلانه نیست چون ARM ، پورت های آن 32 است و دارای 5 پورت می باشد و استفاده از این IC برد را بسیار شلوغ و بزرگ می کند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X