اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل i2c به rs485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل i2c به rs485

درود بر شما
    من می خوام چندتا میکرو رو با استفاده از i2c به هم وصل کنم، اما برای افزایش برد و کاهش نویز می خوام شبکه انتقالی میانی rs485 باشه بعد برای اینکار یک مبدل i2c به rs485 در سر راه میکرو قرار دادم پیش از وصل شدن هرکدوم از میکروها (هم master و هم slave ها) به شبکه ارتباطی
    من از این مدار استفاده کردم

البته از این مدار در ورودی یا خروجی هر میکرو دوتا قرار دادم یکی برای دیتا و یکی هم برای کلاک
    شبکه زمانی که i2c تنهاست کار می کنه اما زمانی که scl و sda میکرو ها رو به این مدار مبدل وصل می کنم دیگه شبکه کار نمی کنه (البته من توی پروتئوس شبیه سازی کردم) اگر ممکنه کمک کنید

راستی این قطعات توی مدار مبدل بکار رفته
    IC1 MAX487
    IC2 74LS33 Quad-NOR, Open-Collector
    R1 10 kOhm resistor
    R2 220 Ohm resistor

البته سایتی که این مدار رو ازش گرفته بودم پیشنهاد داده بود که از max485 برای ic1 و از مقاومت 2.2kOhm برای R1 استفاده کنم اما من نتونستم این ic رو توی پروتئوس پیدا کنم و فکر کنم max487 همون کار رو انجام میده

پاسخ : تبدیل i2c به rs485

من داشتم مدار رو بررسی می کردم فهمیدم که 74ls33 کلکتر بازه برای همین در خروجی گیت های NOR یک مقاومت 1k به صورت pull up قرار دادم اما بازم کار نکرد :cry:

دیدگاه

بازم سلام :smile:
      من مدار رو بستم اما کار نکرد به شکل های مختلف هم مقاومت کم و زیاد کردم (خروجی گیت ها، روی خط های rs485 البته همه رو Pullup کردم)
      الان یه سوال برام پیش آمد اصلا میشه i2c و rs485 رو به هم تبدیل کرد، (البته کار که نشد نداره، منظورم با روشی که تست شده باشه،) یا اینکه کلا I2C رو بیخیال شم، راستش هر چی توی اینترنت سرچ کردم فقط یه مقاله بدرد بخور دیدم که اونم گفته بود چطوری برد i2c رو زیاد کنم (تا بیشتر از 10 برابر) اما هیچجا از تبدیل بین i2c و rs485 چیز کاملی پیدا نکردم

دیدگاه

برای زیاد کردن برد I2C کافی بود از یه ماسفت برای هر کدوم از میکرو ها استفاده می کردی تا مقاومت پول پ شبکه کمتر بشه.
        برای استفاده از شبکه RS485 هم باید از پورت USART میکرو استفاده کنی نه I2C
        با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashonline
          درود بر شما
          من می خوام چندتا میکرو رو با استفاده از i2c به هم وصل کنم، اما برای افزایش برد و کاهش نویز می خوام شبکه انتقالی میانی rs485 باشه بعد برای اینکار یک مبدل i2c به rs485 در سر راه میکرو قرار دادم پیش از وصل شدن هرکدوم از میکروها (هم master و هم slave ها) به شبکه ارتباطی
          من از این مدار استفاده کردم

البته از این مدار در ورودی یا خروجی هر میکرو دوتا قرار دادم یکی برای دیتا و یکی هم برای کلاک
          شبکه زمانی که i2c تنهاست کار می کنه اما زمانی که scl و sda میکرو ها رو به این مدار مبدل وصل می کنم دیگه شبکه کار نمی کنه (البته من توی پروتئوس شبیه سازی کردم) اگر ممکنه کمک کنید

راستی این قطعات توی مدار مبدل بکار رفته
          IC1 MAX487
          IC2 74LS33 Quad-NOR, Open-Collector
          R1 10 kOhm resistor
          R2 220 Ohm resistor

البته سایتی که این مدار رو ازش گرفته بودم پیشنهاد داده بود که از max485 برای ic1 و از مقاومت 2.2kOhm برای R1 استفاده کنم اما من نتونستم این ic رو توی پروتئوس پیدا کنم و فکر کنم max487 همون کار رو انجام میده

سلام چرا شما از همون اول از rs485 استفاده نمیکنی؟

دیدگاه

سلام ... من برای مشکل برد کوتاه i2c خیلی سرچ کردم .. یکیش تبدیل مجدد به سریال و استفاده از rs485 بود
            اما برای افزایش برد و سرعت i2c بطور اختصاصی یک آی سی به اسم pca9600 و یا مدل دیگش به اسم p82b96 وجود دارد اما من نتونسم تو بازار ایران برای خرید پیداش کنم ...

دیدگاه

سلام
              با میکرو راحت کن خودتو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X