اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با 7seg

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با 7seg

سلام و خسته نباشید..من تازه کار کزدن با میکرو avr یاد گرفتم با codevision برنامه مینویسم...میخواستم راهنماییم کنید که چه جوری یک شمارنده از بسازم..یعنی طریقه وصل کردن پایه های میکرو atmega32 را به 7سگمنتها واسم توضیح بدین ممنون با شکل باشه خیلی بهتره...منتظره کمک شما هستم بازم ممنون

پاسخ : مشکل با 7seg

نوشته اصلی توسط nta_xyz
    سلام و خسته نباشید..من تازه کار کزدن با میکرو avr یاد گرفتم با codevision برنامه مینویسم...میخواستم راهنماییم کنید که چه جوری یک شمارنده از بسازم..یعنی طریقه وصل کردن پایه های میکرو atmega32 را به 7سگمنتها واسم توضیح بدین ممنون با شکل باشه خیلی بهتره...منتظره کمک شما هستم بازم ممنون
    سلام دوست عزیزم
    من چنین برنامه ای رو توی بخش پروژه های تکمیل شده دیدم
    یه سر بزن
    Reveng will surely come... Your hard time are ahead
    // - - - - - - - - - -
    برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
    // - - - - - - - - - -
    اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
    // - - - - - - - - - -

دیدگاه

ممنون که جواب دادی..ولی مشکل من زیادبرنامش نیست نحوه بستن 7سگمنت به پایه های atmega32 روی برد بورد مشکل دارم واصلا نمیدونم چهطور ببندمش ممنون میشم هم لینک اون مطلبی که گفتینا بدی هم اینکه یه توضیح اگر با شکل امکانش هست برای بستن 7سگمنت به میکرو را واسم بنویسید ممنون :rolleyes:

دیدگاه

هیچکس بلد!!! نیست؟!!!

دیدگاه

وسطی ترین پایه ی 7 رو پایه ی مشترک میگن
          حالا با تست کردن توسط ولتاز باطری ببین کاتد مشترکه یا آند مشترک
          حالا پایه ی مشترک رو به 5 ولت یا زمین وصل من(بسته به نوع 7)
          یا میتونی به یکی از پین های میکرو بدی
          و بقده رو به ترتیب وصل کن به پین های میکرو
          // - - - - - - - - - -
          برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
          // - - - - - - - - - -
          اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
          // - - - - - - - - - -

دیدگاه

دوست من از این که جوابما میدی ممنون...من پایه وسط را که به + وصل میکنم و یکی دیگه از پایه ها را به - 7 روشن میشه...حالا این میشه اند مشترک؟!
            7 10 تا پایه داره و میکرو هر خروجی 8 پایه من این پایه مشترکا به + وصل کنم میمونه 9 تا پین دیگه 9تای باقیمانده را چه طوری به میکرووصل کنم یعنی مهم نیست به کدوم پایه ها وصل بشه خواهشا یه جوری بگید که من که خنگمم هم بفهمم :rolleyes: :read:مرسی
            عکس یا شکل مداریشم اگر بزاری ممنون میشم

دیدگاه

سلااااااااااااامممممممم یافتم درست شد الان میتونم از 0 تا 9 روی 7سگمنت نشان بدم ولی فقط یه مشکل دارم برای اعداد بزرگتر از 9 یعنی 2 رقمی و 3 زقمی چیکار باید بکنم؟!!ممنون میشم اگر کسی پاسخ بده

دیدگاه

عزیز دوست داشتنی
                از چند تا 7 استفاده کن
                و همه ی پایه های هم شماره رو به یک پین وصل کن, مثلا پایه ی اول همه ی 7 ها رو به پین 1 / پایه ی دوم همه ی 7ها رو به پین 2 و ...
                و پایه ی آند مشترک هر کدوم از 7 ها رو به 1 پین وصل کن
                حالا عدد 7 اول رو بده و یک پالس 1 و 0 به پایه ی مشترک 7 اول
                عدد 7 دوم رو بده و یک پالس 1 و 0 به پایه ی مشترک 7 دوم
                عدد 7 سوم رو بده و یک پالس 1 و 0 به پایه ی مشترک 7 سوم
                بدیم ترتیب هر 3 عدد با سرعت زیاد روی هر سون بصورت جداگانه نمایش داده میشه
                البنه این نکته یادد نره که بین هر عدد دهی 20 میلی ثانیه باید تاخیر زمانی بدی تا چشم قادر به دیدن باشه
                موفق باشی :bye
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X