اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی C در IAR و keil

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی C در IAR و keil

سلام
    می خواستم ببینم برنامه نویسیس C در IAR و keil چقدر با هم فرق دارن در اصول برنامه نیسی سی که فرقی نیست واین قسمکت مقدار دهی به رجیستر ها و این جور مباحثش میشه کمی مقایسه کنند کسانی که تجربه اش را دارن

پاسخ : برنامه نویسی C در IAR و keil

جسارتا
    حضرت علی میگه: "از علوم اونهایی رو که بهش احتیاج داری یادبگیر" یا یه چیزی شبیه این.
    کامپایلر gcc هم چیز خوبیه. اما جز مواقعی که میخوای یه سورس رو که برای یه کامپایلر نوشته شده روی اون یکی دیگه بفرستی به شناختن هر دو احتیاج داری. و در حالت عمومی این یعنی (وقت تلف کردن). از من میشنوی اونی رو که باهاش بیشتر راحتی انتخاب کن و حالشو ببر. اگر بعدا مجبور شدی (که معمولا پیش نمیاد) اونوقت وقت بذار براش. حداقلش اون موقع میتونی مشکل نحوه نوشتن یا نحوه کارکردن رو بین ایندو مقایسه کنی.

من خودم به این نتیجه رسیدم که اصلا برای کارهایی که احتیاج باشه با یه چیز پر سرعت (بهتر از مثلا یه avr هشت مگاهرتزی) کار بشه بایستی سراغ یه محیط managed مثل Java رفت.

دیدگاه

همونطور که خودت و دوستمون گفتید ، فرق اساسی ندارن ولی هم تو syntax هم کتابخونه رجیستر ها و هم محیط و ابزار ide با هم فرق دارن .کامپایلر ( toolchain ) کیل ، کامپایلر رسمی خود شرکت آرم یعنی ARM Realview هست .ولی iar کامپایلر مخصوص به خودش داره . هردوشون هم تقریبا به یه اندازه بهینه هستن و فرق زیادی ندارن.

بنابر این خودت ببین با کدوم راحت تری (از لحاظ کرک ، محیط نرم افزار ، ابزار ها و..) . اینطور نیست که اگه با یکی کار کنی 2 ماه بعد بگی کاش با اون یکی کار میکردم.

من خودم به این نتیجه رسیدم که اصلا برای کارهایی که احتیاج باشه با یه چیز پر سرعت (بهتر از مثلا یه avr هشت مگاهرتزی) کار بشه بایستی سراغ یه محیط managed مثل Java رفت.
      I beg your pardon ?

دیدگاه

ولله این یکی رو خودم هم توش موندم چی گفتم!!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X