اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با میکرو 128

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با میکرو 128

سلام:
    با 128 مشکل دارم و میکرو رفتارهای عجیبی رو داره
    چند جا خونده بودم که 128 مشکل داره خواستم ببینم این مطلب حقیقت داره یا اینکه مشکل از جای دیگه است

پاسخ : مشکل با میکرو 128

نه چرا مشکل داشته باشه
    من الان دارم با 64 کار میکنم
    درست مثله همن
    مشکلت چیه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام:
      برای مثال وقتی برنامه ساده چشمک زن رو پروگرم میکنم میکرو درست کار نمیکنه بعنی چندبار درست چشمک میزنه (با توجه به delay) سپس مقدار تاخیر تغییر میکنه مدتی بعد میکرو هنگ میکنه
      جایی خوندم پورت G و F میکرو های Atmega64 و Atmega128 برخلاف بقیه پورت ها بصورت بیتی قابل دسترسی هستند خواستم ببینم که آیا به لحاظ برنامه تغییر دیگه ای هم 128 نسبت به میکروهای مثل 16 یا 32 داره

دیدگاه

تا اینجا که دارم کار می کنم یکی پورت g و f هستش که بهتره اینطوری کار کنی
        PORTF=0b00110011;
        و ocr های 3 هم دسترسی ندارم
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

ببین از پورتها جریان زیاد نمیکشی
          اگر تونستی نرم افزارت رو هم بزار

دیدگاه

به نظر من که مگا 64و 128 بهترین میکروهای avr هستند
            این مشکل شما هم به احتمال خیلی زیاد مربوط به تغذیه نا مناسبه
            البته شاید بگین از 7805 استفاده کردم خوب این دلیل بر خوبی و صافی تغذیه نیست از خازن برای صاف کردن تغذیه استفاده کن
            این مشکل بیتی بودن این دو پورت فقط در کدویژن وجود داره ولی تو بسکام هرجور حال میکنی میتونی کار کنی
            فقط یک نکته هست که از I2C روی پورت G نباید استفاده کنید
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
              ممکنه مشکل از فیزبیت 103 compatibility باشه (اسمش رو دقیقا یادم نمیاد)
              این فیوز بیت باعث میشه که تمام atmega128 مثل atmega103 بشه و مثل اون کار کنه
              تیکش رو بردارین درست میشه
              همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
              لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
              تایپیک های من:
              حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
              آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X