اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال دوربین موبایل به میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال دوربین موبایل به میکرو

با سلام راهکار اتصال دوربین موبایل به میکرو را کسی از دوستان اطلاع داره به چه نحوی است؟
    آنكه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت كاش تنها كسش در تنها ترين تنهايش تنهاي تنهايش نهد!

پاسخ : اتصال دوربین موبایل به میکرو

من تا حالا دوربین هایی با خروجی دیتای موازی رو به میکرو وصل کردم و اصلن کار سختی نیست ، فقط باید سرعت میکروت اینقدر بالا باشه که بتونی بوسیله اون پردازش تصویر هم انجام بدی
    اگر هم میخوای دوربین های موبایل رو وصل کنی باید بگم که به نوع دوربینش بستگی داره
    مثلن دوربین k750 دارای خروجی تفاضلی سریال هست و برای خوندن اطلاعات باید از آی سی های مورد نظر استفاده کنی و یا بری سراغ آرم هایی که امکان خوندن ورودی تفاضلی رو دارن و عکس رو توی قسمتی از رم مپ می کنن
    دوربین گوشی های سری w هم مثل ارتباط LDVI رو دارن (چیزی شبیه به HDMI) پس این اتصال باید با آی سی های دکودر اون انجام بشه ولی بخاطر جدید تر بودن نوع اتصال راحت تر میشه با اون کار کرد
    پیشنهاد من اینه که اپه از نظر مالی امکانش برات هست اول از دوربین های OV استفاده کنی چونکه دارای خروجی موازی هستن و براحتی به میکرو متصل میشن
    موفق باشی
    یک ساعت تفکر برابر با هفتاد سال عبادت است.
    شما داوری کنید!
    آیا جای انیشتین و ادیسون و . . . در جهنم است ؟
    یا جای ما . . . . . ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mini-robo
      من تا حالا دوربین هایی با خروجی دیتای موازی رو به میکرو وصل کردم و اصلن کار سختی نیست ، فقط باید سرعت میکروت اینقدر بالا باشه که بتونی بوسیله اون پردازش تصویر هم انجام بدی
      اگر هم میخوای دوربین های موبایل رو وصل کنی باید بگم که به نوع دوربینش بستگی داره
      مثلن دوربین k750 دارای خروجی تفاضلی سریال هست و برای خوندن اطلاعات باید از آی سی های مورد نظر استفاده کنی و یا بری سراغ آرم هایی که امکان خوندن ورودی تفاضلی رو دارن و عکس رو توی قسمتی از رم مپ می کنن
      دوربین گوشی های سری w هم مثل ارتباط LDVI رو دارن (چیزی شبیه به HDMI) پس این اتصال باید با آی سی های دکودر اون انجام بشه ولی بخاطر جدید تر بودن نوع اتصال راحت تر میشه با اون کار کرد
      پیشنهاد من اینه که اپه از نظر مالی امکانش برات هست اول از دوربین های OV استفاده کنی چونکه دارای خروجی موازی هستن و براحتی به میکرو متصل میشن
      موفق باشی
      اطلاعات رو پیکسل پیکسل میده این ov ها؟
      اطلاعاتی که از هر پیکسل میده چجور اطلاهاتی هستن؟ میخوام ببینم چطوری همون تصویر رو میارن روی lcd رنگی
      AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
        اطلاعات رو پیکسل پیکسل میده این ov ها؟
        اطلاعاتی که از هر پیکسل میده چجور اطلاهاتی هستن؟ میخوام ببینم چطوری همون تصویر رو میارن روی lcd رنگی
        سلام.
        تا اونجایی که بنده اطلاع دارم 3 نوع خروجی 8 بیتی ، 16 بیتی و 24 بیتی داره که در نوع 24 بیتی هر پیکسل 3 بایت اطلاعات داره. اگر دیتاشیت را نگاه کنید کاملا واضح توضیح داده. این تنظیمات را با استفاده از SCCB که مثل I2C هست روی دوربین انجام میدن و خروجی دوربین را مستقیما به lcd رنگی متصل می کنند. توی انجمن Xmega یه تاپیک از آقای کی نژاد هست که همین کار را انجام دادن.

دیدگاه

خوب بستگی داره که بخوای پردازش هم داشته باشی یا فقط میکرو کار یک آی سیه 255 رو برات انجام بده و اطلاعات دوربین رو روی LCD نشون بده!!!!!!!!!!
          حالت دوم که ساده ترین حالته و همونطور که دوستمون گفت فقط کافیه بر اساس دوربینی که انتخاب می کنی تنظمیات رو از داخل دیتاشیت مثل دوربین کنی و بدون کنترل میکرو تمام پایه های دیتا رو به LCD وصل کنی. خیلی سادست حتی ساده تر از چراغ چشمک زن یا حتی روشن کردن یک پایه فقط کافیه بوسیله ارتباط دوسیمه (I2C) تنظمیات رو براش بفرستی. فقط چند خط برنامست
          اما اگر واقعن میخوای پردازش تصویر کنی باید بگم که دیتای خروجی همونطور که دوستمون گفتن می تونه چند حالت باشه. مثلن 444 ساده ترین حالت هست برای اینکه دیگه نیازی به محاسبات برای جداسازی مقادیر قرمز و سبز و آبی نداری و مستقیمن می تونی دیتا ها را بخونی و با چند ضرب ساده به اونها فیلتر بدی. 565 عمق رنگی بیشتری بهت میده ولی باید قبل از هر پردازشی بایت های دریافتی رو به مقادیر RGB تبدیل کنی.(تو دیتاشیت هست) و مهمترین نوع دیتا که توی دوربین های عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای بهش RAW هم میگن ، دقیقن دیتای خروجی پیکسل ها رو بهت میده و بصورت R1,G1-1,R2,G2-1,...,G1-2,B1,G2-2,B2,... هست
          البته این نوع دیتا بالاترین کیفیت رو داره ولی پیش پردازش زیادی رو می طلبه. خودت ببین فقط میخوای چراغ روشن و خاموش کنی یا ارزشت بیشتر از این حرفاست
          راستی من چند سالی هست که میخوام کتابی رو با تمام موضوعات عملی پردازش تصویر و بینایی ماشین بنویسم(البته بعضی جاهاشو شروع کردم) دعا کنین شاید یه روزی تموم بشه و اگه به دردتون خورد ، بتونین ازش استفاده کنین(چون متاسفانه ما یک کتاب تالیفی در این رابطه نداریم)
          موفق باشین
          یک ساعت تفکر برابر با هفتاد سال عبادت است.
          شما داوری کنید!
          آیا جای انیشتین و ادیسون و . . . در جهنم است ؟
          یا جای ما . . . . . ؟

دیدگاه

من یه دوربین از گوشی 6300 برداشتم و 14 پایه داره.شماره پایه هارو از میدونم ولی نمیدونم اسماشون چیه و چطور به میکرو متصل کنم.دوربینش دو مگا پیکسله
            منم مبتدی هستم و اگه کاملتر توضیح بدید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mini-robo
              موفق باشی
              سلام مهندس
              من میخوام یه دوربین به میکرو متصل کنم و بتونم تصویر رو ذخیره کنم. می تونید راهنمایی کنید؟ممنون
              هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر شما آنرا غیر ممکن سازید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X