اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت دامنه موج برای کانتر AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت دامنه موج برای کانتر AVR

سلام
    فرض کنید یک موج سینوسی با دامنه 100 میلی ولت پیک تو پیک که روی 30 ولت سوار است رو میخواهیم با AVR شمارش کنم برای اینکار من یک comparator ولتاژ مثل LM311 رو طبق دیتا شیت سر راه این موج قرار می دهم البته با یک خازن قبل ورودی که بخش DC رو جدا کنه حال مشکل اینجاست که در شبیه سازی با پروتئوس کار می کنه ولی در عمل نه، در ضمن قسمت کانترم مشکلی نداره چون وقتی به حای این موج سینوسی که خروجی یک سنسور هست یک موج سینوسی با ژنراتور می دهم براحتی نتیحه مطلوب رو می گیرم (البته دیگه روی ولتاژ DC.سوار نیست و خازن رو وقتی حذف می کنم جواب می ده و با خازن جواب نمی ده فکر کنم مشکل همین جاست) حتی با یک ترانزیستور سویچ هم قبل مقایسه گر ولتاژ و بعد خازن تست کردم بازهم مشکل حل نشد.
    :angry:
    ممنون میشم از دوستان اگر کمک کنند.
    «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
    آلبرت انشتين

پاسخ : تقویت دامنه موج برای کانتر AVR

دایی جان گلم
    اول اینکه پروتئوس اسباب بازیه!

دم اینکه باید ورودی های مقایسه کننده را افست دار کنی. یعنی اگه تغذیه آی سی 5 ولته به هر دو ورودیش 2.5 ولت بدی. مثل شکل زیر:

خازن ورودی هم باید بر اساس فرکانس سیگنال تعیین بشه. اگه فرکانس بالاست خازن کوچیک و اگه فرکانس پایینه خازن بزرگتر لازمه.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز از توجهت ممنون
      مدار منم مثل همین هست فقط 4 تا مفاومت رو نداره و طبق دیتا شیت یه مقاومت خروجی رو به vcc وصل می کنه یعنی 7 به 8 در ضمن شما از چه نرم افزاری برای مدلسازی استفاده می کنین که اسباب بازی نباشه من که با پروتئوس کا ر می کنم و خیلی وقتها راضیم تازه دارم Labview یاد می گیرم در ضمن عکس کجا Upload می کنین که اینجا هم می ذارین. برم تست کنم ببینو حواب میده.
      بازم ممنون
      آلبرت انشتين

دیدگاه

سلام مهندس جان مشکل حل شد
        میشه نقش این افست همسان برای ورودی ئرفرنس رو بگین چیه چه فرق میکنه جواب وقتی افست صفر هست؟ درضمن نحوه پلود عکس و نرم افزار شبیه سازی که به نظر شما خوبه را بگین ممنون میشم.نکنه به خاطر افست ورودی مقایسه گر بود که با این چهار تا مقاومت حل شد افست ورودی این مقایسه گر مینیمم چقدر باید باشد؟
        بازم از لطفت ممنونم. :job:
        آلبرت انشتين

دیدگاه

آفرین دایی جان
          مقایسه کننده ها و پ امپ های قدیمی این مشکل رو دارند که نمیشه ولتاژ ورودیشونو نزدیک ولتاژ تغذیه داد.
          یعنی اگه تغذیه آی سی ای مثل LM311 را 5+ ولت و GND گذاشتی ولتاژ دو پایه ورودی باید بین 1 و 4 ولت باشه.
          هنوز هم PSPICE نسخه 8 با اینکه سال 97 ارائه شد از بقیه نرم افزارهای تحلیل یه سر تره.
          شماتیک مدار را می تونید به عکس تبدیل کنید و در سایت ecapic.ir پلود کنید و لینکی که بهتون میده رو اینجا paste کنید...
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز که هوای ما تازه کار ها رو دارین :applause:
            آلبرت انشتين

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X