اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایگنیتور (جرقه زن لامپ های بخار سدیم و متال هالاید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایگنیتور (جرقه زن لامپ های بخار سدیم و متال هالاید)

آیا کسی مدار و نحوه کار کردن ایگنیتور (جرقه زن لامپ های بخار سدیم و متال هالاید) را بلد است ؟

لطفاً کمک کنید

پاسخ : ایگنیتور (جرقه زن لامپ های بخار سدیم و متال هالاید)

توی همین بخش یک سرچی بکن یه سری اطلاعات داده شده
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

آقا سعید

کدام تاپیک منظورته ؟ من دنبال مدار ایگنیتور سه ترمیناله هستم

دیدگاه

جناب ایمان دابل ایکس آندرلاین هشتاد و یک
        تکنولوژی ساخت و مدار داخلی ایگناتور رو شرکت های سازنده به کسی یاد نمیدن
        منمم فک کردم منظورت کار ایگناتور در مدار لامپ هاست
        من خودم یه ایگناتور سوخته رو باز کردم چیزی ازش سر در نیاوردم ( البته تبدیل به ذغال شده بود :mrgreen: ) فقط توش یه سیم پیچ کوچیک پیدا شد که قیافه ش هم نمی خورد 4-5 کیلو ولت تولید کنه :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

از راهنماییت متشکرم ولی . . . .
          کسی چیزی در این مورد نمی دانه ؟

دیدگاه

دوستان بزرگوار من یک لامپ پرفشار بخار سدیم دارم که با ایگنیتور سه ترمینال و یک چوک راه اندازی می شود و روشن خواهد شد
            ولی ایگنیتور همیشه در مدار هست
            حتی بعد از راه اندازی !!!
            خوب اگر فقط نقش راه انداز داره پس چرا بعد از روشن شدن هم هنوز در مدار هست oo:
            میشه کمی در مورد نقش ایگنیتور توضیح بدید لطفا :redface:
            من از روی گرما و صدایی که از ایگنیتور حس میکنم متوجه میشوم که بعد از روشن شدن هنوز هم در مدار هست :eek:

سئوال بعدیم درباره ی واتی هست که روی این لامپ نوشته"400 وات"
            ولی با آمپری که من گرفتم شد نزدیک "900 وات " چطوریه

ببخشید اینقدر سئوال میکنم ولی در مورد بالاست های الکترونیکی نظرتون چیه؟
            آیا وات کمتری مصرف خواهد کرد با این بالاست ها؟

با سپاس
            دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

ایگنیتور لامپ های گازی پرفشار( استارترلامپ گازی Ignitor High Pressure Vapour Lamp)
              تعریف استارتر (راه انداز ) لامپ گازی Ignitor

روشن شدن لامپ گازی نیازمند اعمال ولتاژ جرقه با دامنه مشخص میآ‌باشد. لامپ پرفشار بخار سدیم (HS) ، لامپ متال هالاید (H1) از نوع لوله تخلیه سرامیکی (C-HI)، با اعمال ولتاژ ضربهآ‌ای (Impulse) دارای دامنه به مراتب بیشتر از ولتاژ نامی تغذیه، راه اندازی میآ‌گردد. این ولتاژ ضربهآ‌ای توسط راهآ‌انداز جرقهآ‌زن (Ignitor) تامین میآ‌گردد. اعمال ولتاژهای ضربهآ‌ای با دامنه، شکل موج و موقعیت بهینه نسبت به فاز ولتاژ تغذیه تا راهآ‌اندازی کامل و پایداری وضعیت لامپ میآ‌بایست توسط راهآ‌انداز جرقهآ‌زن (Ignitor) تداوم داشته باشد.

دوستان طبق توضیحات بالا هم که از یک سایت سازنده ایگنیتور وطنی کپی کردم
              هم نوشته تا راه اندازی کامل ....
              پس چرا بعد از راه اندازی کامل باز هم در مدار هست
              و بعد از راه اندازی کامل چه کار میکند یعنی چه نقشی دارد؟

http://www.rahshad.com/WF/Public/ProIgnitor.aspx

این متن پایین را متوجه نمیشوم :angry:

لامپآ‌های بخار سدیم برای عملکرد خود نیاز به ایگنیتور دارند تا به طور دائم پالسآ‌های ولتاژی به لامپ اعمال گردد
              دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

سلام دوستان.
                من یک پرژکتور 400 وات متال هالید دارم که همش یا استارتش میسوزه یا لامپش.
                لامپ روشن بود داشت کار میکرد.یک لحظه برقا رفت و اومد.
                لامپ خاموش شد و دیگه روشن نشد :cry: :cry: :cry: .
                اگه اشتباه نکنم این لامپها وقتی خاموش میشه تا سرد نشه روشن نمیشه.
                مشکل کجاست ؟؟؟؟

ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

باسلام
                  خیلی گذشته ولی میگم که گنگ نمونه
                  دلیل گرما پس از روشن شدن لامپ اینه که جریان عبوری لامپ از ترانس داخلی ایگنیتور عبور میکنه
                  ودوم اینکه به محض روشن شدن اولیه لامپ بصورت اتوماتیک پالسی از جانب ایگنیتور تولید نمیشود
                  ودر مورد اندازه گیری جریان درست مشاهده کردین فقط باید ولتاژ رو هم میدیدین اونوقت متوجه میشدید که تغذیه لامپ عملا 220 ولت نیست به علت چوک سری

دیدگاه

سلام.من براتون آماده کردم عکس ایگنیتور رو،همراه با مشخصات قطعات و پشت و روی فیبر و محل جای گذاری قطعات.اما نمیدونم چجوری عکساشو آپ کنم اینجا.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid266 نمایش پست ها
                      سلام.من براتون آماده کردم عکس ایگنیتور رو،همراه با مشخصات قطعات و پشت و روی فیبر و محل جای گذاری قطعات.اما نمیدونم چجوری عکساشو آپ کنم اینجا.
                      سلام ،
                      برای یاد گیری روش آپلود کافیه در گوگل عبارت " آموزش تصویری آپلود عکس " رو جستجو کنید ،
                      با این حال برای آپلود بصورت زیر عمل میکنن :
                      1- رفتن به سایت آپلود عکس ( سایت پیکوفایل مناسبه)
                      2-انتخاب عکس از مسیر گزینه آپلود و صبر برای اتمام عملیات
                      3- کپی و پیست لینک عکس که سایت آپلود در اختیار شما قرار میده در انجمن
                      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ
                      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                      ---------------------BMCELEC@-------------------
                      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                      ---------------www.bmc-elec.com--------------
                      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام اگه به تصاویری از نمای داخلی ایگناتور.. جرقه زن دارید میتونم بزارم..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X