اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیش گرمایش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیش گرمایش

چگونه می توان فهمید یک بالاست پیش گرمایش دارد؟
    :cry2: :cry2: :cry2:

پاسخ : پیش گرمایش

سلام.
    زمانی مدار وصل می شود انتظار دارید که بلافاصله لامپ روشن شود اما درصورتی که بالاست پیش گرمایش داشته باشد لامپ با یک delay روشن می شود،اگر منظورتون این است که از روی مدار چگونه تشخیص بدید ، عمل پیش گرمایش توسط ptc (مقاومت متغییر با دما) در مدار چوک و خازن خروجی صورت می گیرد، پس مدار باید ptc داشته باشد.
    بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم
    همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم...

دیدگاه

راستش دو عدد بالاست الکترونیکی متفاوت دارم که می خواهم بدانم کدامیک پیش گرمایش دارد و کدام ندارد ؟ در ضمن از نظر پیش گرمایش کدامیک بهتره؟

دیدگاه

با سلام:
        اولا در مورد پیش گرمایش، میزان پیش گرمایش بستگی به میزان توان بالاست و حباب دارد، تا جایی که من اطلاع دارم زمان 700 میلی ثانیه (باز هم بستگی دارد) مناسب است، ولی اصولا پیش گرمایش بیشتر بهتر است و عمر حباب هم بیشتر می شود.
        در مورد بالاست ها اگر می توانید از روی مدار آن بفهمید همانگونه که گفتم باید به دنبال ptc بگردید در غیر این صورت باید با یک حباب لامپ کم مصرف یا مهتابی(در مورد مهتابی اگر بالاست 36 یا 40 وات باشد) زمان روشن شدن را مقایسه کنید! البته کار دقیقی نیست چون ممکن است هر دو پیش گرمایش داشته باشند ولی زمان یکی کمتر باشد. با مولتی متر هم می توان زمانی که بالاست به حباب متصل نیست مقاوت بین خروجی ها را گرفت اونی که کمتر است پیش گرمایش دارد،البته بازم به شرطی که هر دو پیش گرمایش نداشته باشند.

دیدگاه

با تشکر از آقا شاهین

آیا عناصر PTC به این شکل هستند؟

دیدگاه

با سلام و تشکر از محبت شما
            بله به همین شکل است فقط مواظب باشید چون ptc ها یکمی شبیه خازن هستند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X