اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساعت دیجیتالی مجهز به تایمر رله و آلارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساعت دیجیتالی مجهز به تایمر رله و آلارم

با سلام.
    این پروژه یک ساعت دیجیتال هست که با زبان اسمبلی نوشتم و چون برخی از دوستان با نحوه کار کردن با آی سی های RTC مشکل دارند این پروژه رو اینجا گذاشتم که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.
    البته هنگام ساخت عملی مدار دو تا مقاومت 10 کیلو اهم به پایه های 5 و 6 آی سی Pull-Up DS1307 کنید.
    (دوستان فایل قبلی کمی اشکال داشت که رفعش کردم اگر به مشکلی برخوردید به من ایمیل بزنید)

فایل های پیوست شده

پاسخ : ساعت دیجیتالی مجهز به تایمر رله و آلارم

متشکر مفید بود

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      از پروژه ای که گذاشتی ممنون اما برای دانلود کردنش من با مشکل مواجه شدم. سایت 4shared ارور میده.
      اگه ممکنه دوباره پلودش بکن چون من که شدیدا احتیاج به روش کار با I2C و 8051 به زبان اسمبلی دارم.
      خیلی ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ebrahim496
        [color=blue]با سلام.
        این پروژه یک ساعت دیجیتال هست که با زبان اسمبلی نوشتم و چون برخی از دوستان با نحوه کار کردن با آی سی های RTC مشکل دارند این پروژه رو اینجا گذاشتم که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.
        سلام:
        دست عزیز آقای ebrahim496 خیلی از دستان مثل خودم بیشتر برنامه هارو با زبانC مینویسیم برای همین روی اسمبلی تسلت نداریم اگه محبت کنید ویه توضیح درمورد نحوه کار با IC های RTC واتصال به میکرو توضیح بدین واقعا ممنون میشیم

دیدگاه

من لینک رو تو خود سایت پلود کردم موفق باشین.

دیدگاه

پاسخ : ساعت دیجیتالی مجهز به تایمر رله و آلار

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز.
            بنده این فایل را دو بار پلود کرده بودم و چون اولی کمی اشکال داشت مجبور شدم فایل را اصلاح کنم و دوباره پلود کنم. ولی متاسفانه آقای بلورچیان فایل قبلی را پلود کردند.دوستان میتوانند فایل تصحیح شده را از لینک زیر دریافت کند.

http://www.4shared.com/file/11469056/c6ea2013/Programmable_Digital_Clock_with_Alarm.html
            پسورد: www.eca.ir

دیدگاه

لینک رو اصلاح کردم. موفق باشید.

http://www.4shared.com/file/11469056/c6ea2013/Programmable_Digital_Clock_with_Alarm.html

پسورد: www.eca.ir

دیدگاه

با سلام.
                البته هنگام ساخت عملی مدار دو تا مقاومت 10 کیلو اهم به پایه های 5 و 6 آی سی Pull-Up DS1307 کنید.
                (دوستان فایل قبلی کمی اشکال داشت که رفعش کردم اگر به مشکلی برخوردید به من ایمیل بزنید)

سلام:
                مدار خیلی خوبی بود ولی چه فایده که من ازاش چیزی سر در نمی ارم (به علت پیچیدگی )
                اگه ممکنه لطف کنید یه مقدار توضیح در مورد کل مدار (به خصوصIC RTC ) بدین خیلی خیلی خوب میشه(البته می دونم کار وفت گیریه)

دیدگاه

با کمال میل به زودی این کار رو انجام میدم.

دیدگاه

متشکر منم لینک بالا رو درست کردم از هر 2 لینک میتونین استفاده کنید.
                    موفق باشین.

دیدگاه

با سلام
                      من یه نگاهی به برنامه شما انداختم و واقعا استفاده کردم. همونطور که گفتم بیشتر به خاطر قسمت I2C بهش احتیاج داشتم.
                      البته موقع اجرا کردن اون فایل پروتیوس کامپیوترم هنگ می کنه! ولی زیر برنامه های مربوط به I2C رو برداشتم و با یه EEPROM توی پروتیوس ازش جواب گرفتم. :smile:
                      میخواستم خواهش کنم شما که واردین یکم در باره این Acknowledge و No Acknowledge توضیح بدید.این که کلاً منظور از اینها چیه؟ چون من توی شبه کدهایی که توی اینترنت دیدم یه تناقض در این رابطه هست و هر کسی یه جور کد نوشته !

با تشکر فراوان

دیدگاه

سلام.
                        دوست عزیز در مورد برنامه چون حجم برنامه نسبتا زیاده و متاسفانه نرم افزار پروتیوس تو بعضی از برنامه های حجیم مخصوصا اگر سخت افزار های دیگری هم مرتبط با میکرو باشه مشکل داره به همین خاطر کامپوتر دچار هنگ موقتی میشه که اگه حدود 1 دقیقه صبر کنید عملکرد پروتیوس به حالت عادی بر میگرده و برنامه به خوبی کار میکنه.مدار رو هم بنده به صورت عملی روی برد بورد پیاده کردم و هیچ مشکلی نداره.
                        در مورد Acknowledgment و No Acknowledgment باید عرض کنم که در گذرگاههای I2C هر گاه وسیله فرستنده بایت , یک بایت رو به صورت کامل فرستاد, بیتی رو از وسیله دریافت کننده بایت دریافت میکنه که به عنوان تصدیق دریافت است که وسیله فرستنده بایت نباید تا قبل از زمان دریافت بیت تصدیق (Acknowledgment) اقدام به فرستادن بایت بعدی بکنه. البته میتونید به جای خواندن بیت تصدیق از تاخیر هم استفاده کنید ولی خواندن بیت تصدیق اصولی تره و تا یادم نرفته این رو هم بگم که وقتی بیت تصدیق از طرف وسیله دریافت کننده اطلاعات فرستاده نشه , نشانه اینه که بایت به صورت صحیح دریافت نشده و وسیله فرستنده باید دوباره بایت مورد نظر رو بفرسته که این مورد در روش تاخیر عملا وجود نداره.
                        و اما در مورد بیت (No Acknowledgment )وسیله Master یا همون میکروکنترلر وقتی هر بایت رو از وسیله Slave میخونه باید بیت تصدیقی بفرسته تا اون وسیله اقدام به فرستادن بایت بعدی بکنه و فقط در آخرین بایت هست که وسیله Master بعد از خواندن اون, بیت تصدیقی ارسال نمیکنه و وسیله Slave عمل خواندن رو متوقف میکنه که بعد از اون هم یا حالت توقف ارسال میشه و یا حالی شروع که اگه حالت شروع انتخاب بشه دو باره آدرس دهی و ...
                        باز هم اگه سوالی باشه بنده در خدمتم.

دیدگاه

با کمال میل به زودی این کار رو انجام میدم.

سلام:
                          اگه زحمتش رو بکشی خیلی خوب می شه

دیدگاه

سلام آقای ابراهیمی
                            از پاسختون ممنون. حالا که فلسفه اینا رو فهمیدم می خوام سوالم رو کمی جزئی تر بپرسم.
                            حالا برای اعمال حالت های Acknowledgment و No Acknowledgment ، همزمان با پالس ساعت نهم دقیقا باید چیکار کرد؟
                            من گزاره های زیر رو از برنامه شما و حرفهاتون برداشت کردم، هر کدوم غلطه بگین غلطه!

1. بعد از [glow=red,2,300]فرستادن هر بایت[/glow] باید منتظر تصدیق Slave بشیم، به این صورت که [glow=red,2,300]خط SDA رو یک میکنیم [/glow] و صبر می کنیم تا Slave اون رو پایین بکشه (به نشانه صحت عملیات ارسال).
                            در صورت تصدیق Slave می تونیم بایت بعدی رو بفرستیم و در آخر هم حات توقف.

2.بعد از [glow=red,2,300]دریافت کردن هر بایت [/glow] اگر می خوایم ادامه بدیم باید به Slave تصدیق بفرستیم (Acknowledgment) ،به این صورت که [glow=red,2,300]خط SDA رو صفر میکنیم [/glow] و با یک پالس ساعت به Slave می فهمونیم که باید بایت بعدی رو بفرسته.
                            اگر هم قصد توقف عملیات رو داریم باید با یه No Acknowledgment به Slave بفهمونیم که دیگه لازم نیست همراه با پالس ساعت بعدی اطلاعات رو به بیرون شیفت بده .
                            و بدین منظور [glow=red,2,300]خط SDA رو یک میکنیم [/glow] و با یک پالس ساعت منظورمونو به Slave میفهمونیم و در آخر هم حالت توقف.

اگر حرفهای بالا رو تایید میکنید معنیش اینه که من موضوع رو گرفتم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freedom_truth
                              سلام آقای ابراهیمی
                              از پاسختون ممنون. حالا که فلسفه اینا رو فهمیدم می خوام سوالم رو کمی جزئی تر بپرسم.
                              حالا برای اعمال حالت های Acknowledgment و No Acknowledgment ، همزمان با پالس ساعت نهم دقیقا باید چیکار کرد؟
                              من گزاره های زیر رو از برنامه شما و حرفهاتون برداشت کردم، هر کدوم غلطه بگین غلطه!

1. بعد از [glow=red,2,300]فرستادن هر بایت[/glow] باید منتظر تصدیق Slave بشیم، به این صورت که [glow=red,2,300]خط SDA رو یک میکنیم [/glow] و صبر می کنیم تا Slave اون رو پایین بکشه (به نشانه صحت عملیات ارسال).
                              در صورت تصدیق Slave می تونیم بایت بعدی رو بفرستیم و در آخر هم حات توقف.

2.بعد از [glow=red,2,300]دریافت کردن هر بایت [/glow] اگر می خوایم ادامه بدیم باید به Slave تصدیق بفرستیم (Acknowledgment) ،به این صورت که [glow=red,2,300]خط SDA رو صفر میکنیم [/glow] و با یک پالس ساعت به Slave می فهمونیم که باید بایت بعدی رو بفرسته.
                              اگر هم قصد توقف عملیات رو داریم باید با یه No Acknowledgment به Slave بفهمونیم که دیگه لازم نیست همراه با پالس ساعت بعدی اطلاعات رو به بیرون شیفت بده .
                              و بدین منظور [glow=red,2,300]خط SDA رو یک میکنیم [/glow] و با یک پالس ساعت منظورمونو به Slave میفهمونیم و در آخر هم حالت توقف.

اگر حرفهای بالا رو تایید میکنید معنیش اینه که من موضوع رو گرفتم!
                              کاملا درسته.موفق باشین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X