اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت شبکه های تلوزیونی بصورت دیجیتال - تلوزیون دیجیتال - امکان جدید در استانها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت شبکه های تلوزیونی بصورت دیجیتال - تلوزیون دیجیتال - امکان جدید در استانها

سلام دوستان تازگی یک سری تبلیغاتی دیدم در مورد تلوزیون دیجیتال.
    یک سایتی نوشته دریافت 14 کانال ایران و چند کانال ماهواره ای با یک دستگاهی که به
    USB وصل میشه و این قابلیت را به ما میده که این کانال ها را روی کامپیوتر مشاهده کنیم.
    و فقط هم در تهران کرج و اصفهان این قابلیت هست.
    میخاستم ببینم ایا کسی از این موضوع خبر مستندی داره؟ آیا کسی هست خرید کرده باشه و توضیح بده قضیه چیه؟
    آخه قضیه اینه که اگر اصفهان این امکان را داشته باشه پس ما میتونیم دستگاه ست تاپ باکس را خریداری کنیم و با این دستگاه و انتن معمولی تمامی شبکه های استانی را مشاهده کنیم . در حالیکه تا جایی که سرچ کردم گویا اصفهان هنوز این قابلیت را نداره و تهران بصورت ازمایشی داره.
    ایا کسی در این موارد اطلاعاتی داره؟

پاسخ : دریافت شبکه های تلوزیونی بصورت دیجیتال - تلوزیون دیجیتال - امکان جدید در استانها

سلام من تهران خونه دوستم تست کردم اشغال بود
    تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
    تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

پاسخ : دریافت شبکه های تلوزیونی بصورت دیجیتال - تلوزیون دیجیتال - امکان جدید در استانها

این دستگاه خودش چی هست ؟
      دیش داره ؟ آنتن داره ! اصلاً طرز کارش چجوریاس ؟

دیدگاه

پخش دیجیتال تصاویر برای تلویزیون - DVB-T
        اصطلاحا به پخش دیجیتال تصویر DVB ( Digital Video Broadcasting)g گفته می شود که شامل سه استاندارد و روش پخش فرعی است :

DVB-S
        پخش دیجیتال تصویر برای گیرنده ماهواره

DVB-C
        پخش دیجیتال تصویر برای کانالهای کابلی

DVB-T
        پخش دیجیتال تصویر برای تلویزیون

ساده ترین راه ، خریدن یک گیرنده DVB-T یااصطلاح رایج Set-Top Box با قیمتی حدود 50 تا 150 هزار تومان با ظاهری شبیه به (زبانم لال ، روم به دیوار ) گیرنده ماهواره ، عملا همون کار رو انجام میده با این فرق که بجای دیش ( استغفرا...) از آنتن معمولی استفاده می کنه و تصویرش هم مجازه و هم حلال شده.

البته زبانم لال، رسیورهای ماهواره ای هستند که هردو امکان DVB-T , DVB-S را باهم ارائه می کنند :mrgreen:

جالب اینکه کارخانه مادیران یک گیرنده DVBT نسبتا کاردرست هم تولید کرده که قابلیت
        ذخیره برنامه در فلش دیسک و Upgrade کردن نرم افزار از طریق فرستنده را داره !
        ( کاتالوگ ضمیمه شده )

فایل های پیوست شده
        It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
        گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
        چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

خوب این اطلاعات کلی در مورد این دستگاه بود که الان هم توی سایتها دیده میشه.
          اما سوال من این بود که آیا کسی استفاده کرده و نتیجه خوبی گرفته؟
          در ضمن دستگاههایی هم جدیدا تبلیغ میشه که میگن فقط به کامپیبوتر وصل میشه و همین امکانات را داره که 36 تا 45 تومان قیمت داره و این دستگاه نکته عجیبش اینه که میگه در تهران اصفهان و کرج جواب میده. در حالیکه اصفهان هنوز تلوزیون دیجیتال تا اونجایی که من میدونم نداره. آیا کسی در این موارد اطلاعاتی داره؟
          کلا هر کسی در این موارد تجربه ای داره لطف کنه اینجا بگه تا همه استفاده کنند. چون متاسفانه وسایل جدید که به بازار میاد خیلی ها از نداشتن اطلاعات کافی مردم سواستفاده میکنند و اقدام به فروش وسایل خودشون میکنند و بعدها مشخص میشه که یا این وسایل کاربرد آنچنانی نداره و یا گرون تر فروخته شده و ....

پس منتظریم

دیدگاه

پاسخ : دریافت شبکه های تلوزیونی بصورت دیجیتال - تلوزیون دیجیتال - امکان جدید در

سلام
            من یکی از این گیرنده ها را خریدم
            این دستگاه به usb وصل می شه و دیجیتالی است
            8 شبکه را می گیره و پرس تی وی و جام جم 1 و العالم ومستند و یک شبکه استانی که هر دفعه عوض میشه و رادیو هم میگیره
            کلا" چیز بدی نیست من که دارم ازش استفاده می کنم
            اگر سوالی داشتی در خدمتم :bye

دیدگاه

یعنی چی شبکه استانی هردفعه عوض میشه ؟
              کیفیت تصویر چطوره ؟

شما کدام شهر ازش استفاده میکنین ؟
              من رو با نام " بهرام الکترونیک " میتونید تو نت پیدا کنید. !!!!

دیدگاه

پاسخ : دریافت شبکه های تلوزیونی بصورت دیجیتال - تلوزیون دیجیتال - امکان جدید در

نوشته اصلی توسط بهرام پورعلی بابا
                یعنی چی شبکه استانی هردفعه عوض میشه ؟
                یعنی چی نداره که :icon_razz: هر روز یک شهر را می زارند انگار بیکارند یک فیلمو می بینی بهش دل می بندی ییهو دیگه شبکه مورد نظر نیست جاش یکی دیگه امده

کیفیت خوبه دیگه یا اینه اینه یا اصلا" نمی گیره فقط یک مشکل هست بعضی وقت ها ایست می زنه
                تهران

دیدگاه

پس در کل خوبه
                  اول توکل
                  دوم پشتکار
                  سوم مشورت
                  چهارم عمل
                  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

پاسخ : دریافت شبکه های تلوزیونی بصورت دیجیت&a

اینکه تصویر ایست میزنه (Freez میشود) بخاطر ضعیف بودن سیگنال است. اگر تلویزیون آنالوگ را با نویز دریافت کنید معادلش در دیجیتال این مسئله هست. اینکه بدیهی بود! اما در مورد کیفیت:
                    روش فشرده سازی ایران، MPEG4 AVC با بیت ریت 2.1Mbps است پس در تصاویر ثابت، کیفیت رنگ بالاتری هست اما در تصویر متحرک مثل تماشای فوتبال نتایج آزمایشی که داشتم نشان داد که آنالوگ با حدود 4Mbps برابری می کنه، پس با این بیت ریت فعلی، کیفیت دیجیتال در تصاویر متحرک از آنالوگ پایینتر است. مثلا توپ را خوب نمیبینید.محض اطلاع بیت ریت کانالهای ماهواره معمولا حدود 3Mbps است.(MPEG2, NoneHD)

مشکل اصلی همون است که دوستان گفتند، یعنی اگر همان کانالهای معمولی آنالوگ باشد چه دلیلی برای هزینه کرد اضافی هست!
                    فعلا هم که کسی جرئت قطع کردن آنالوگ را ندارد پس فقط این میمونه که شبکه "مستند" و در آینده شبکه "ورزش" روی دیجیتال هست و آنالوگ ندارد.

اضافه شده در تاریخ :
                    جدیدا ۸ تا کانال شد ۱۰ تا کانال توی همون پهنای باند!! وس کیفیت بازهم اندکی پایین آمد.

دیدگاه

سلام - کسی دیتاشیت GX1132 را دارد؟

دیدگاه

تکراری است، لطفا حذف شود
                        جدیدترین ویرایش توسط PaymanAm; ۱۶:۵۲ ۱۴۰۰/۱۲/۰۵.

دیدگاه

لطفا حذف شود
                          جدیدترین ویرایش توسط PaymanAm; ۱۶:۵۵ ۱۴۰۰/۱۲/۰۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X