اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستور برای 10 پاور LED یک وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستور برای 10 پاور LED یک وات

سلام
    من می خوام برای یه پروژکتور RGB که هر رنگش از 10 پاور LED ساخته شده از ترانزیستور استفاده کنم که از میکرو فرمان بگیره.
    فرکانس PWM میکرو 125 کیلوهرتز هست.
    جریان هر LED در ولتاژ 3 ولت 0.6 آمپر هست. یعنی هر ترانزیستور باید 6آمپر واقعی رو جواب بده

چه مدل ترانزیستوری باید استفاده کنم؟

پاسخ : ترانزیستور برای 10 پاور LED یک وات

IRF630=9A-----IRF540=100V-28Aموفق باشی
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
      IRF630=9A-----IRF540=100V-28Aموفق باشی
      ممنون
      حالا می شه بگید که برای راه اندازی اینا باید چه کار کنم؟
      می خوام جوری باشه که از خروجی PWM میکرو فرمان بگیره و ولتاژ خروجی اونها هم 3.3 ولت و 2.5 ولت باشه.( 2 تا 3.3 ولت برای سبز و آبی و یکی هم 2.5 ولت برای قرمز)
      در ضمن چه ولتاژی رو باید به این ماسفت ها بدم تا خروجی های مورد نظرم رو بده؟

دیدگاه

سلام دوباره
        بعضی از دوستان گفته بودند که برای راه اندازی ماسفت ها باید ولتاژ 10 ولت رو به گیت اون اعمال کنیم و از اونجا که میکرو بیشتر از 5 ولت نمی تونه باید از یه ترانزیستور کمکی هم استفاده کنیم. ولی می شه از ماسفت های سری P استفاده کرد که با 5 ولت هم راه می افتند. مثل IRFP250
        این موضوع درسته؟
        در این صورت من می تونم از IRFP250 استفاده کنم؟

دیدگاه

برای پاورهای 1وات یه مقاومت 1کیلو به گیت بده و مثبت led رو به 5ولت و کاتد اونو با یه مقاومت 4.7اهم به درین و سورسو زمین کن البته برای قرمزش برای بقیه 1.5اهم جواب میده ولی برای حداکثر نور شاید کم باشه ولی بازهم مقاومت رو بذار برای جلوگیری از سوختنش مقاومت بیشتر نور کمتر داره ولی عمر بیشترledرو تضمین میکنه
          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

اگه حداکثر نورو لازم نداری میتونی کمترش کنی اینا برای بیشترین مقدار نور led که باید 3.3ولت یا 330میلی امپر جریان باشه موفقباشین
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
              برای پاورهای 1وات یه مقاومت 1کیلو به گیت بده و مثبت led رو به 5ولت و کاتد اونو با یه مقاومت 4.7اهم به درین و سورسو زمین کن البته برای قرمزش برای بقیه 1.5اهم جواب میده ولی برای حداکثر نور شاید کم باشه ولی بازهم مقاومت رو بذار برای جلوگیری از سوختنش مقاومت بیشتر نور کمتر داره ولی عمر بیشترledرو تضمین میکنه
              سلام
              اینایی که گفتی برای IRF540 هستش یا IRFP250؟
              در کل IRF با IRFP چه فرقی داره؟

دیدگاه

برای irf540 _وirfp جریانش بیشتره مثلا irf150 جریانش 9 امپره و irfp150 حدود 20-30امپره
                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X