اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در آسیب دیدن پایه های میکرو a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در آسیب دیدن پایه های میکرو a

ارسالارسال شده در: شنبه، 15 اسفند ماه ، 1388 00:05:15 موضوع مطلب: مشکل در آسیب دیدن پایه های میکرو a پاسخ همراه با اعلان ویرایش / حذف این مطلب حذف این مطلب
    با سلام خدمت اساتید

من نرم افزاری را با BASCOM طراحی کردم و با 2 پروگرامر ISP پروگرم کردم 8 تا میکرو رو تست زدم هر بار چک کردم پایه های C2 تا C5 میکرو که به عنوان خروجی هستند (PORT C خروجی تعریف شده) وقتی می خواد خروجی بده مشکل داره.
    مثلا یک LED که میگذارم ببینم خروجی برقراره یا نه پایه های دیگه LED رو روشن نگه میدارن ولی این پایه ها LED کم رنگ ثابت نگه میداره حتی اگه اون پایهSET هم نشده پاشه.

بگید من باید چیکار کنم

آیا با یه میکرو دیگه مثل ATMEGA162 مشکل حل میشه؟ ، چرا ATMEGA32 اینطوری میشه ؟ :cry:
    بياييد تا دانسته هايمان را قسمت كنيم.
    (بنياد امور خاص)
    ---------------------------------------

پاسخ : مشکل در آسیب دیدن پایه های میکرو a

Port c در mega 32 شما برای اتصال jtag فیوز بیتش تنظیم شده تنظیم فیوز بیت jtag اگر لازم ندارید غیر فعال کنید مورد حل میشه.
    کم باش اصلا هم نگران کم بودنت نباش!!!
    اونی که اگر کم باشی گمت میکنه, همونیه که اگر زیاد باشی حیفت میکنه!!
    فقط خوب باش. خوب بودن به اندازه کافی متفاوتت میکنه.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
      مشکل با پورت C حل شد.
      ولی متاسفانه من یه مشکل دیگه پیدا کردم.
      وقتی با میکرو به یه رله دستور میدم که رله برق 12 ولت موتور 12 رو راه بندازه متاسفانه 2 مشکل پیش میاد:
      اول اینکه در بهترین شرایط کل مدار خاموش و روشن میشه و پورت A میره اون دنیا
      و دوم در بدترین شرایط میکرو میسوزه و به شدت داغ میکنه.
      من باید چیکار کنم ؟؟؟؟ :cry2:
      بياييد تا دانسته هايمان را قسمت كنيم.
      (بنياد امور خاص)
      ---------------------------------------

دیدگاه

دوست عزیز رله ی جریان برگشتی به آیسی میده و همین باعث سوختن آی سی میشه شما از یک دیود 1n4001 استفاده کن،یعنی دیود را به پایه ای که رله به اون وصل میشه بذار و بعد به رله اتصال بده فکر کنم مشکلت حل بشه :nice:
        نخستین گام در شناخت، این است که بدانیم نادانیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asoft
          ارسالارسال شده در: شنبه، 15 اسفند ماه ، 1388 00:05:15 موضوع مطلب: مشکل در آسیب دیدن پایه های میکرو a پاسخ همراه با اعلان ویرایش / حذف این مطلب حذف این مطلب
          با سلام خدمت اساتید

من نرم افزاری را با BASCOM طراحی کردم و با 2 پروگرامر ISP پروگرم کردم 8 تا میکرو رو تست زدم هر بار چک کردم پایه های C2 تا C5 میکرو که به عنوان خروجی هستند (PORT C خروجی تعریف شده) وقتی می خواد خروجی بده مشکل داره.
          مثلا یک LED که میگذارم ببینم خروجی برقراره یا نه پایه های دیگه LED رو روشن نگه میدارن ولی این پایه ها LED کم رنگ ثابت نگه میداره حتی اگه اون پایهSET هم نشده پاشه.

بگید من باید چیکار کنم
          دوست عزیز میشه بگی چطوری مشکل پورتها رو حل کردی؟
          درباره مشکلی که داری اگه ترانزیستور مناسب برای راه اندازی رله گزاشتی و رله بدون وصل کردن به موتور الکتریکی کار میکنه و مشکلی نداره ، پس اشکال از منبع تغذیته که جریانش کم و موقعی که رله وصل میشه وموتور روشن میشه مخصوصا در لحظه شروع بکار موتور جریانی بیشتر از حالت گردش موتور میکشه ودرلحظه به چند آمپر هم میرسه . پس نتیجه میگیریم که شما باید برق موتور الکتریکیرو از ترانس دیگه ای تامین کنی و یا ترانس پرقدرت تری برای کل مجموعه در نظر بگیری. :wow:
          وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
          نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X