اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص رفتن برق؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص رفتن برق؟!

سلام

من یه مدار میخوام درست بکنم که وقتی برق میره مثلا یک LED رو روشن کنه!(یه باتری هم داشته باشه!)

به نظر شما این کار رو چطور انجام بدم؟

به نظر شما این راه چطوره؟

اون منبع 1.5 ولتی که البته مقدارش هم اشتباه نوشتم همون ولتاژ تغذیه ای هست که برای میکرو از طریق برق شهر تامین میشه.

با قطع برق شهر میکرو روشن میمونه و میکرو از طریق تقسیم مقاومتی که گزاشتم میتونه بفهمه که برق رفته!

نظرتون با این مدار چیه؟مششکلی نداره؟

پاسخ : تشخیص رفتن برق؟!

یه خورده مدار باید اصلاح بشه
    منبع 12 ولتی نمیتونه مستقیما به باتری قابل شارژ وصل بشه محدودیت جریان لازمه اینکار رو میتونین حداقل با یک مقاومت انجام بدین .
    بهتره به موازات R2 یه زنر 4.7 ولتی برای حفاظت پورت ورودی میکروتون بذارین .
    مدار پیشنهادی من اینه

دیدگاه

سلام
      مهندس من فکرکنم که این روش تشخیص کند باشه بهتره از چیپ هایی که تو ups هم ازشون استفاده میشه برای تشخیص برق رفتن استفاده کنی فقط بگم اینها اینقدر سریع هستند که من تو یه پرژه قبل از اینکه کامل برق بره فرمان توقف دستگاه رو میدادم و آخرین وضعیت دستگاه هم تو حافظه ذخیره میکردم چون امکان استفاده از باطری نبود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyafff
        سلام
        مهندس من فکرکنم که این روش تشخیص کند باشه بهتره از چیپ هایی که تو ups هم ازشون استفاده میشه برای تشخیص برق رفتن استفاده کنی فقط بگم اینها اینقدر سریع هستند که من تو یه پرژه قبل از اینکه کامل برق بره فرمان توقف دستگاه رو میدادم و آخرین وضعیت دستگاه هم تو حافظه ذخیره میکردم چون امکان استفاده از باطری نبود.
        شما ره ی این چیپ ها رو یادت هست؟
        این ها نویز برق رو هم می تونن بفهمند وجریانو قطع کنند؟
        مرسی
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

ای مداره رو اگه یکمی تغییر بدی بد در نمیاد

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
            شماره رو نه ولی تو سایت آرا الکترونیک یا سایت جوان سرچ کن حتما هست بله در برابر نویز ها هم واکنش نشون میدن
            موفق باشی

دیدگاه

یادم رفت بگم
              یه چیزی تو مایه های این رو low voltage line detector باید سرچ کنی.
              ترکیب دیگه این کلمات رو هم سرچ کن

دیدگاه

سلام دل انگیز.
                شما تنها با یه رله و یه ترانس کاهنده ولتاژ (جهت درایو رله ) می تونی این کارو امجام بدی.
                یاحق
                گسترده تر از هر چیز دل مومن است(امام علی (ع))
                [glow=red,2,300]R[/glow]
                [glow=green,2,300]G[/glow]
                [glow=blue,2,300]B[/glow]

دیدگاه

بعد از حدود 2 سال و به نتیجه نرسیدن این موضوع دوباره آوردمش بالا که دوستان همتی بکنن به جواب برسونیمش.

استفاده از رله برای تشخیص رفتن برق خیلی ساده است اما خیلی هم کند اینکارو انجام میده مثلا ممکنه یک ثانیه بعد رفتن برق رله با استفاده از ولتاژ خازن ثانویه ترانس وصل بمونه و...
                  من میخوام بلافاصله بعد از قطع برق بفهمم برق قطع شده. کسی میدونه از چه روشی باید استفاده کنم؟

دیدگاه

سلام دوست من فردا یه مدار میذارم که تنها با قیمت 1200 ریال میتونید یه مدار تشخیص رفتن برق درست کنید

امشب نمیرسم فردا شماتیک مدار رو میذارم

از این مدار برای پروژه هام استفاده میکنم
                    [glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow]
                    [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدجان
                      سلام دوست من فردا یه مدار میذارم که تنها با قیمت 1200 ریال میتونید یه مدار تشخیص رفتن برق درست کنید

امشب نمیرسم فردا شماتیک مدار رو میذارم

از این مدار برای پروژه هام استفاده میکنم
                      ببخشید؛ این فردا هنوز نیامده؟!

دیدگاه

سلام اگر با میکرو کار میکنید به نظرم این مدار باید مناسب کارتون باشه

درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

و این هم یک مدار کاملتر

زنر 2 وات
                          درد من تنهايي نيست ، بلکه مرگ ملتي است که گدايي را قناعت، بي عرضگي را صبر، و باتبسمي بر لبان اين حماقت را حکمت خداوند مي نامند. ---((گاندي))---

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X