اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور صدا

سلام
    من دنبال یه مدار میگردم ترجیحا با میکرو که با توجه به صدا خروجی بده با رله
    میخوام با یه میکروفن صدارو شناسایی و نسبت یه صدا ی بیشتر خروجی تهریک بشه
    مرسی
    خدایا مرا آن ده که آن به

پاسخ : سنسور صدا

بابا کمک کنید یعنی واقعا سخته
    خدایا مرا آن ده که آن به

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashdj
      سلام
      من دنبال یه مدار میگردم ترجیحا با میکرو که با توجه به صدا خروجی بده با رله
      میخوام با یه میکروفن صدارو شناسایی و نسبت یه صدا ی بیشتر خروجی تهریک بشه
      مرسی
      سلام دوست عزیر
      آقا من قبلا تو یکی از سری کتاب های 307 (نمی دونم کدومش 309 308... :biggrin مدار یه آیسی دیده بودم که با صدای دریافتی خروجی میداد. من الان به اون کتاب ها دست رسی ندارم وگر نه اسمش را برات پیدا می کردم ولی اگه ببینی حتما پیداش می کنی. مدارش به صورت یه سنسور صدا طراحی شده بود. برای روشن و خاموش کردن، فکر کنم پنکه.

راستش اون دو تا جمله ای که نوشتی با هم خیلی فرق دارند. می خوایی فقط با یه ورودی، رله را کنترل کنی یا می خوایی چنتا خروجی داشته باشی، که به ازای مقدار ولتاژهای ورودی رله های مختلف را به کار بندازه؟
      اگه بخواهی فقط یه رله راکنترل کنی با همون آیسی و مداراش کارت راه می یفته.
      ولی اگه بخواهیی مقدار صدا را سنس کنی و به ازای صدای بیشتر مقدار ولتاژ بیشتری داشته باشی باید از میکرو استفاده کنی. امید وارم منظورت از شناسایی صدا تشخیص کاربر نباشه که ... اون وقت باید پردازش صدا بلد باشی.
      من خودم با میکرو AVR کار میکنم . تو میکرو های AVR یک A/D هست که کار را خیلی آسون می کنه. اگه بشه از میکروفن خازنی به جای سنسور استفاده کنی که خیلی خوب میشه. نمی دونم خروجی یک میکروفن خازنی چقدر هست ولی اگه خروجیش در حدی باشه که بشه اون را سنس کرد می تونی راحت با همون میکروفن و میکرو کارت را راه بندازی. چون به ازای صدای بلند تر ما ولتاژ بیشتر داریم. حالا خروجی را به A/D میکر می دیم. به ازای مقدار ولتاژ خروجی یکی از پین های میکرو باید ست بشه. هر پین میکرو بعد از بافر به به رله وصل میشه . حالا هر چنتا که پین آزاد تو میکروت داشته باشه ، به تعداد همون ها پایه کنترلی برای رله هات داری. حالا هر چی ولتاژ بالا تر یا پائین تر بره باید یکی از این پین ها ست بشه.

نمی دونم به دردت می خوره یا نه . از بین بزرگترا و اساتید هم اگه کسی می تونه کمک کنه. ما هم استفاده می کنیم.
      امید وارم به کارت بیاد :job:

دیدگاه

کافیه بعد از میکروفون یک تقویت کننده صوتی بزاری دامنه سیگنالت انقدر باشه که اپتوکوپلر را راه بندازه بعدش به کمک یک ترانزیستور به میکرو وصل کن و خدوجیت را راه بینداز

دیدگاه

مرسی از پاسخت دوست عزیز
          راستش من میخوام یه ربات بسازم که که در جهت های مختلف میکروفن کار بزارم و هر جا که صدا شنید به اون سمت حرکت بکنه
          برای همینه که میگم نسبت به صدای بیشتر خوروجی به سمت اون تحریک بشه
          اگه میشه بیشتر کمک کنید
          خدایا مرا آن ده که آن به

دیدگاه

خروجی های میکروفون ها رو پس از تقویت به یک مدار پوش دیتکتور بده. اونوقت این ولتاژ دی سی رو به کانال های ADC میکرو وصل کن.
            شهریار
            Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام
              توی یه کتاب که اسمش یادم نیست یه مدار دیدم با یه IC که اسمش یادم نیست این کارو میکرد
              یعنی اول به مدار صداهای مختلف را آموزش میدادی و مدار عددی را به اون اختصاص میداد و عدد حرف را به روی SEVEN SEGMENT شما نشون میداد بعد مدار را می کذاشتی در حالت آماده باش ومدار هر وقت صدایی را مطابق با صدای از پیش آموخته شده می یافت عدد اونو رو SEVEN SEGMENT نشون میداد و با یه ENCODER ساده میتونستی اونو به یه مدار فرمان بدی
              من ای مدارو برا یه پروژه در جشنواره اختراعات و ابتکارات ارایه دادم و اول استانی شدم اما نتونستم به سطح کشوری برم(مشکلات...)
              ااااا حالا یادم اومد اسم کتاب " ساخت رباط با میکروکنترلرهای PIC " بود و اسم IC هم به گمونم " HM2007 " بود

دیدگاه

http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Switching/soundsw.htm

http://www.free-electronic-circuits.com/circuits/audio-level-meter.html

اگر میخواهید تغییرات بارگراف خطی باشه بجای LM3915 از LM3914 استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AVRMicro
                  سلام
                  توی یه کتاب که اسمش یادم نیست یه مدار دیدم با یه IC که اسمش یادم نیست این کارو میکرد
                  یعنی اول به مدار صداهای مختلف را آموزش میدادی و مدار عددی را به اون اختصاص میداد و عدد حرف را به روی SEVEN SEGMENT شما نشون میداد بعد مدار را می کذاشتی در حالت آماده باش ومدار هر وقت صدایی را مطابق با صدای از پیش آموخته شده می یافت عدد اونو رو SEVEN SEGMENT نشون میداد و با یه ENCODER ساده میتونستی اونو به یه مدار فرمان بدی
                  من ای مدارو برا یه پروژه در جشنواره اختراعات و ابتکارات ارایه دادم و اول استانی شدم اما نتونستم به سطح کشوری برم(مشکلات...)
                  ااااا حالا یادم اومد اسم کتاب " ساخت رباط با میکروکنترلرهای PIC " بود و اسم IC هم به گمونم " HM2007 " بود
                  دوست عزیز ممکنه شماتیک رو اینجا قرار بدین؟

متشکرم.
                  گاه مسیر جاده به بن بست می رسد!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X