ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: سنسور صدا

2006/11/30
    teh
    166
    0

سنسور صدا

سلام
    من دنبال یه مدار میگردم ترجیحا با میکرو که با توجه به صدا خروجی بده با رله
    میخوام با یه میکروفن صدارو شناسایی و نسبت یه صدا ی بیشتر خروجی تهریک بشه
    مرسی
    خدایا مرا آن ده که آن به
    2006/11/30
    teh
    166
    0

پاسخ : سنسور صدا

بابا كمك كنيد يعني واقعا سخته
    خدایا مرا آن ده که آن به
    2006/10/28
    78
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط arashdj
    سلام
    من دنبال یه مدار میگردم ترجیحا با میکرو که با توجه به صدا خروجی بده با رله
    میخوام با یه میکروفن صدارو شناسایی و نسبت یه صدا ی بیشتر خروجی تهریک بشه
    مرسی
    سلام دوست عزیر
    آقا من قبلا تو یکی از سری کتاب های 307 (نمی دونم کدومش 309 308... :biggrin مدار یه آیسی دیده بودم که با صدای دریافتی خروجی میداد. من الان به اون کتاب ها دست رسی ندارم وگر نه اسمش را برات پیدا می کردم ولی اگه ببینی حتما پیداش می کنی. مدارش به صورت یه سنسور صدا طراحی شده بود. برای روشن و خاموش کردن، فکر کنم پنکه.

راستش اون دو تا جمله ای که نوشتی با هم خیلی فرق دارند. می خوایی فقط با یه ورودی، رله را کنترل کنی یا می خوایی چنتا خروجی داشته باشی، که به ازای مقدار ولتاژهای ورودی رله های مختلف را به کار بندازه؟
    اگه بخواهی فقط یه رله راکنترل کنی با همون آیسی و مداراش کارت راه می یفته.
    ولی اگه بخواهیی مقدار صدا را سنس کنی و به ازای صدای بیشتر مقدار ولتاژ بیشتری داشته باشی باید از میکرو استفاده کنی. امید وارم منظورت از شناسایی صدا تشخیص کاربر نباشه که ... اون وقت باید پردازش صدا بلد باشی.
    من خودم با میکرو AVR کار میکنم . تو میکرو های AVR یک A/D هست که کار را خیلی آسون می کنه. اگه بشه از میکروفن خازنی به جای سنسور استفاده کنی که خیلی خوب میشه. نمی دونم خروجی یک میکروفن خازنی چقدر هست ولی اگه خروجیش در حدی باشه که بشه اون را سنس کرد می تونی راحت با همون میکروفن و میکرو کارت را راه بندازی. چون به ازای صدای بلند تر ما ولتاژ بیشتر داریم. حالا خروجی را به A/D میکر می دیم. به ازای مقدار ولتاژ خروجی یکی از پین های میکرو باید ست بشه. هر پین میکرو بعد از بافر به به رله وصل میشه . حالا هر چنتا که پین آزاد تو میکروت داشته باشه ، به تعداد همون ها پایه کنترلی برای رله هات داری. حالا هر چی ولتاژ بالا تر یا پائین تر بره باید یکی از این پین ها ست بشه.

نمی دونم به دردت می خوره یا نه . از بین بزرگترا و اساتید هم اگه کسی می تونه کمک کنه. ما هم استفاده می کنیم.
    امید وارم به کارت بیاد :job:
    2007/03/01
    11
    0

کافیه بعد از میکروفون یک تقویت کننده صوتی بزاری دامنه سیگنالت انقدر باشه که اپتوکوپلر را راه بندازه بعدش به کمک یک ترانزیستور به میکرو وصل کن و خدوجیت را راه بینداز
    2006/11/30
    teh
    166
    0

مرسی از پاسخت دوست عزیز
    راستش من میخوام یه ربات بسازم که که در جهت های مختلف میکروفن کار بزارم و هر جا که صدا شنید به اون سمت حرکت بکنه
    برای همینه که میگم نسبت به صدای بیشتر خوروجی به سمت اون تحریک بشه
    اگه میشه بیشتر کمک کنید
    خدایا مرا آن ده که آن به
    2006/02/20
    مشهد
    542
    10

خروجي هاي ميكروفون ها رو پس از تقويت به يك مدار پوش ديتكتور بده. اونوقت اين ولتاژ دي سي رو به كانال هاي ADC ميكرو وصل كن.
    شهريار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!
    2006/12/14
    اصفهان
    82
    1

سلام
    توي يه كتاب كه اسمش يادم نيست يه مدار ديدم با يه IC كه اسمش يادم نيست اين كارو ميكرد
    يعني اول به مدار صداهاي مختلف را آموزش ميدادي و مدار عددي را به اون اختصاص ميداد و عدد حرف را به روي SEVEN SEGMENT شما نشون ميداد بعد مدار را مي كذاشتي در حالت آماده باش ومدار هر وقت صدايي را مطابق با صداي از پيش آموخته شده مي يافت عدد اونو رو SEVEN SEGMENT نشون ميداد و با يه ENCODER ساده ميتونستي اونو به يه مدار فرمان بدي
    من اي مدارو برا يه پروژه در جشنواره اختراعات و ابتكارات ارايه دادم و اول استاني شدم اما نتونستم به سطح كشوري برم(مشكلات...)
    ااااا حالا يادم اومد اسم كتاب " ساخت رباط با ميكروكنترلرهاي PIC " بود و اسم IC هم به گمونم " HM2007 " بود
    2006/12/05
    تهران
    1,401
    7

http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Switching/soundsw.htm

http://www.free-electronic-circuits.com/circuits/audio-level-meter.html

اگر ميخواهيد تغييرات بارگراف خطي باشه بجاي LM3915 از LM3914 استفاده كنيد

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/07/17
    22
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AVRMicro
    سلام
    توي يه كتاب كه اسمش يادم نيست يه مدار ديدم با يه IC كه اسمش يادم نيست اين كارو ميكرد
    يعني اول به مدار صداهاي مختلف را آموزش ميدادي و مدار عددي را به اون اختصاص ميداد و عدد حرف را به روي SEVEN SEGMENT شما نشون ميداد بعد مدار را مي كذاشتي در حالت آماده باش ومدار هر وقت صدايي را مطابق با صداي از پيش آموخته شده مي يافت عدد اونو رو SEVEN SEGMENT نشون ميداد و با يه ENCODER ساده ميتونستي اونو به يه مدار فرمان بدي
    من اي مدارو برا يه پروژه در جشنواره اختراعات و ابتكارات ارايه دادم و اول استاني شدم اما نتونستم به سطح كشوري برم(مشكلات...)
    ااااا حالا يادم اومد اسم كتاب " ساخت رباط با ميكروكنترلرهاي PIC " بود و اسم IC هم به گمونم " HM2007 " بود
    دوست عزیز ممکنه شماتیک رو اینجا قرار بدین؟

متشکرم.
    گاه مسیر جاده به بن بست می رسد!
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9