اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هیچکس جواب این سوال رو نمیدونه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هیچکس جواب این سوال رو نمیدونه

سلام
    ببینم توی این سایت درندشت یه نفر پیدا نشد که از مدرک و معلوماتش استفاده بهینه بکنه ؟
    خوب بلد نیستین بگین بلد نیستیم ! چرا طفره میرین؟
    به خدا می خوام یه وسیله اختراع کنم و نیاز مبرم دارم به جواب این سوال .

کتاب ماشینهای الکتریکی "دکتر پ س سن" صفحه 125
    یک سیستم بالابر مغناطیسی در شکل نشان داده شده است و مقطع آن مربع 6 * 6 سانتی متر است . تعداد دور سیم پیچ 300 دور و مقاومت آن 6 اهم می باشد . از مقاومت مغناطیسی (رلوکتانس) هسته صرفنظر کنید و پدیده خمیدگی شار را در نظر نگیرید.
    اگر طول شکاف هوایی (g) 5 میلیمتر و ولتاژ DC متصل به سیم پیچ 120 ولت باشد ، مطلوبست :
    الف) انرژی ذخیره شده در میدان مغناطیسی
    ب) نیروی بالا برنده
    جریان سیم پیچ به قرار زیر است : i=120/6=20 A
    جواب : الف ) Bg = 0.754 تسلا
    Wf = 8.1434 j
    ب) 1628 نیوتون
    اگه میشه بگید که توی این مسئله پایین
    1 _ چه سیمی به کار ببریم تا هم جریان 20 آمپر رو تحمل کنه و هم مقاومت 6 اهم رو توی سیصد دور سیم پیچ داشته باشه ؟ اگه سیم لاکی این قابلیتها رو داره ، چه شماره ای مناسب این کاره ؟
    2 _ مقطع 6 * 6 سانتی متر ، یعنی قطر هسته یا طول و عرض اون ؟ طول و عرض هسته و قطر هسته چه قدر باشه جواب میده ؟
    3 – چه جوری می تونم یه منبع تغذیه 120 ولت و 20 آمپر جور کنم ؟ میشه با اتصال ترانسفورماتور به برق شهری این کار رو کرد ؟ ترانسفورماتور رو از کجا گیر بیارم ؟ چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟
    4_ گفته نیروی بالا برنده 1628 نیوتون ، یعنی آهنربای مورد نظر ، جسم چند کیلویی رو می تونه بلند کنه ؟ فکر کنم میشه 180 کیلو؟
    5 _ کلا این کار عملیه ؟

ممنون از توجهتون

کسی که هیچ گاه خطایی مرتکب نشده هرگز کار جدیدی را هم شروع نکرده است.

اینشتاین

پاسخ : هیچکس جواب این سوال رو نمیدونه

قول میدم ترم دیگه ماشین بردارم . خوب بخونمش . جوابتونو بدم
    هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

پاسخ : هیچکس جواب این سوال رو نمیدونه

ببین اینا به دردت می خورن(ما داشتیم همون دستگاها اختراع می کردیم ولی نا امید شدیم!!
      ببینیم شما می تونی یا نه!
      اینا هم حاصل کار دوستمه...)

http://www.ecapic.ir/image/ECA-100310205006.png
      "مسلانم قبله ام یک گل سرخ..."

If you felt sad, just think your future when you are saying"good old days!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X