اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه عمر باطری دوربین خود را افزایش دهیم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه عمر باطری دوربین خود را افزایش دهیم؟

سلام.
    من یه دوربین مینی دیوی دارم که تقریبا به مدت یکسال ازش استفاده نکردم و بعد از این مدت وقتی روشنش کردم مدام شارژ خالی می کرد.امروز براش یه باطری جدید گرفتم و از فروشنده پرسیدم وقتی برای مدت طولانی ازش استفاده نمی کنم باطری شو شارژ کنم یا دشارژ و اون گفت کاملا شارژش کن تا باطریش بعد از مدتی زود دشارژ نشه.
    می خواستم بدونم اگر این کارو بکنم عمر باطری کاهش پیدا نمی کنه؟چون همین بلارو سر باطری قبلی هم آوردم!(شارژش کردم و گذاشتم تو کمئ).
    برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است . وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جريان آب حرکت کند ...

پاسخ : چگونه عمر باطری دوربین خود را افزایش دهیم؟

به نظر من کاملا پر کردن باطری و اونو نگه داری کردن کاره اشتباهیه چون من تا حالا یک باتری موبایل یا دوربین یا لپتاپ نو را ندیدم کارخونه تا ته شارژ کنه بعد بگذاره داخل جعبه چون باتری در حالت فول به مرور زمان خراب میشه :eek:
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

باتری های شارژی چه پر باشن چه خالی، وقتی برای مدت زیادی بلا استفاده بمونن ، عمر مفیدشون به شدت کاهش پیدا میکنه و زود دشارژ میشن.
      تفاوتی نمیکنه شما شارژش کنی و بزاری کنار یا دشارژش کنی و بزاری کنار. در هر دو صورت شک نکن که خراب میشه!!
      بهترین کاری که میشه کرد اینه که هر 1 یا 2 ماه که گذشت، باتری رو شارژ کنید، بزارید تو دستگاه و انقدر ازش کار بکشید تا دشارژ بشه. اینطوری طول عمر مفید بیشتری خواهد داشت.!

دیدگاه

بله اگه باطری برای مدت طولانی استفاده نشه حالا چه شارژ باشه چه خالی خراب میشه توصیه من اینه که هر دو هفته یک بار باطری رو استفاده کنید و در طول این مدت هم باطری شارژ باشه
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam-soft
          سلام.
          من یه دوربین مینی دیوی دارم که تقریبا به مدت یکسال ازش استفاده نکردم و بعد از این مدت وقتی روشنش کردم مدام شارژ خالی می کرد.امروز براش یه باطری جدید گرفتم و از فروشنده پرسیدم وقتی برای مدت طولانی ازش استفاده نمی کنم باطری شو شارژ کنم یا دشارژ و اون گفت کاملا شارژش کن تا باطریش بعد از مدتی زود دشارژ نشه.
          می خواستم بدونم اگر این کارو بکنم عمر باطری کاهش پیدا نمی کنه؟چون همین بلارو سر باطری قبلی هم آوردم!(شارژش کردم و گذاشتم تو کمئ).

سلام
          اصولا هر باتری شارژی در صورتی که استفاده نمی شه باید زود به زود مثلا هر ماهی یا دو ماهی یکبار شارژش کنی تا خراب نشه
          هر باتری دارای یه جریان نشتی هست و اگه شما اونو صد درصد شارژ و بزاری کنار بازم بعد از یه مدتی که میای استفاده کنی می بینی شارژش کم شده . توی باترهای کاتالوگ دار کارخونه سازنده میزان این جریان نشتی رو به شما میگه .
          بهترین کار اینه که باتری های شارژی رو در صورتی که نیاز به استفاده هم نداری هر چند وقت یکبار اونو شارژ کنی و اگه شد کمی استفاده هم بکنی . :arrow:
          نوشته اصلی توسط deremel400
          به نظر من کاملا پر کردن باطری و اونو نگه داری کردن کاره اشتباهیه چون من تا حالا یک باتری موبایل یا دوربین یا لپتاپ نو را ندیدم کارخونه تا ته شارژ کنه بعد بگذاره داخل جعبه چون باتری در حالت فول به مرور زمان خراب میشه :eek:
          البته شارژ نکردن اونا یه علتای دیگه ای داره ...!!!
          مثلا وقتی و هزینه ای که این کار از کارخونه سازنده می گیره زیاده و در ضمن همون کارخونه شما رو توصیه می کنه برای اولین بار که می خواهید از باتری استفاده کنید اونو حداقل 12 ساعت توی شارژ بزارید .
          بهترین کار اینه که از باتری هر چند وقت یکبار استفاده بشه و شارژ بشه . :arrow:
          امروز زندگی را آغاز کن !
          امروز مخاطره کن !
          امروز کاری کن !
          نگذار که به آرامی بمیری !
          پابلو نرودا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X