اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خروجی میکروفون چند ولت میتونه تغییر کنه؟؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خروجی میکروفون چند ولت میتونه تغییر کنه؟؟؟؟؟

میخام با میکرو برنامه یه اکو بنویسم
    میخام بدونم خروخی چند ولته ؟
    تا بتونم با تقویت مناسب اونو به 5 ولت برسونم بعد با یه a/dبدم به میکرو

و................
    کمک کنید
    یا علی :redface:
    ميتوني واسه تشکر اون دکمه جيزه رو فشار بدي!
    D:

پاسخ : خروجی میکروفون چند ولت میتونه تغییر کنه؟؟؟؟؟

سلام . اگه بنویسی من اولین مشتریشم. منم در به در دنبالشم حتی تو انجمن میکرو هم عنوان کردم ولی استقبال نشد. من همه جوره پایه ام و هر کاری بتونم میکنم. ولتاژ چی رو میخوای؟؟
    میکروفن که ولتاژ نداره. در حد چند میکرو ولت میده. با پ امپ یا ترانزیستور تقویت میشه و تا حدود 2 ولت هم میرسه.در واقع شما ولتاژ پری ها و بافرها رو لازم دارید.
    :job:
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

جناب ashk واستون امکان داره تا شماتیک یه پری آمپلیفایر رو اینجا بزارید که خروجی میکروفون رو برسونه به 5 ولت.؟
      اگه میشه اصول (یا الگوریتم) ایجاد اکو رو هم اینجا توضیح بدید. منم مایلم چنین سیستمی بسازم.
      با تشکر از همه.

دیدگاه

سلام
        با میکرو نمی تونی . میکرو کم میاره.کار که شما می خوای انجام بدی یه نوع پردازش سیگناله.

دیدگاه

خوب اصول ایجاد اکو چیه؟
          میکرو از چه لحاظ کم میاره؟ سرعت؟ یا نرخ نمونه برداری؟

دیدگاه

اکو بر این اساس کار میکنه که ابتدا از صدا یک نمونه رو برداشته و سپس با تاخیر اونو چند بار پخش میکنه ودر اینجا زمان و تعداد رو میتونیم تنظیم کنیم
            میکرو از هر دو لحاظ ممکنه کم بیاره و در ضمن به رم خارجی بالایی نیاز دارد
            [move]

URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
            [/move]

دیدگاه

راستش به لحاظ تئوری حق با دوستانه ولی به لحاظ عملی من غیر از این رو دیدم.
              ببینید برای نرخ نمونه برداری به فرکانسی معادل 25 کیلو هرتز و یا بیشتر نیاز دارید که تا جایی که من میدونم AVR تا 8 کیلو بیشتر جواب نمیده.
              به رم هم نیاز دارید تا اطلاعات رو ذخیره کنه.که اگه بتونید از رمی مثل 4164 یا Hm50256 که اگه اشتباه نکنم خازنی هستند استفاده کنید هم ارزون هستند و هم فراوان و هم برای اکو کفایت میکنه. در سیستم اکو حداکثر 1 ثانیه ضبط صدا لازمه.
              اما چیزی که مهمه اینه که این مدت زمان قابل کنترل باشه و با کیفیت بالا صورت بگیره و از همه مهمتر و مشکلتر اینه که آنلاین باشه و هر دو کار با هم انجام بشه. یعنی عمل ضبط صدا و ذخیره روی رم با عمل خوانش رم و پخش صدا باید همزمان صورت بگیره.
              تعداد تکرار هم توسط یک ولوم و یک مقاومت فیدبک انجام میشه که ربطی به برنامه نویسی نداره.
              اما اینکه گفتم عمل با تئوری فرق داره علتش اینه که در یکی از دستگاهای داخلی که البته مونتاژ چین هست با 8954 اینکار انجام شده و صدای خوبی هم داره و چند نوع افکت مثل REVERB که چیپهای حاضری نمیتونند ایجاد کنند در اون ایجاد شده.
              البته سیستم مجهز به یه سری آی سیهای A/D و D/A های خوبی هم هست و یه آی سی AVR هم که فکر کنم برای دکودر باشه هست.
              البته شایدم من اشتباه کنم و کار 8954 در اون مدار چیز دیگه ای باشه.
              اگه بتونم عکس مدار رو برات میزارم.
              آنچه لازمه اینه:
              تبدیل صدا به دیجیتال
              ذخیره اون روی رم
              خوانش رم
              تبدیل صدای دیجیتال به آنالوگ
              ولی همه اینها باید یا همزمان یا با سرعت خیلی خیلی زیادی انجام بشه.
              درمورد خروجی 5 ولت هم امکان نداره. چون صدا یه ماهیت ثابت نداره و دائم در حال تغییره. ممکنه از 0 تا 2 ولت با اختلافهای چند میلی ولتی تغییر کنه. این دیگه وظیفه ADC هاست.
              برای راهنمایی پیشنهاد میکنم دیتاشیت این آی سیها رو بخونی
              PT2395
              M50195
              HT8955 که اگه گیر میومد خیلی عالی بود.
              هر 3 تای اینها از رم خارجی استفاده کردند و صدای خوبی دارند بخصوص2395 که دیگه تولید نمیشه :sad:

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
                اگر بخواهید اکو را با میکرو پیاده سازی کنید باید حتما از arm یا dsp استفاده کنید البته تمام دستگاه هایی که دیدم از جمله دستگاه های ویکتوریا چنگ مونتاربو رولند و ... همگی از dsp استفاده کردند.
                در دستگاه هایی که هدف فقط ساخت اکو است نیز از پروسسور ها استفاده نمیکنند بلکه از تراشه هایی مانند pt2399 استفاده میشود
                و از پروسسور ها در دستگاه هایی با افکت های مختلف استفاده می گردد
                تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
                تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

اتفاقاً مداری که گفتم روی دستگاه چنگ بود . برای اینکه تبلیغ نباشه اسم نبردم. DSP کجا بود رفیق. همش تبلیغات.
                  یه برد DSP میدونی چند در میاد و چقدر بزرگه.؟؟؟ خودش یه مادربرد میشه.
                  مینویسند DSP ولی ما که ندیدیم.
                  2399 هم که صداش افتضاح و قابل مقایسه با مدارات حرفه ای و یا نیمه حرفه ای نیست.
                  من الان چند ساله از 2399 استفاده میکنم. از همون اولی که باشماره پاک شده وارد میشد. هرگز نمیتونه جای 2395 رو بگیره.
                  800 میلی تاخیر کجا 340 میلی کجا.
                  زنده بودن و شفافیت صداشون هم همینطور . البته در زمینه واقعی بودن صدا M50195 حرف اول رو میزنه ولی در 200 میلی ثانیه. که کارایی زیادی نداره.
                  این یه نمونه معروفش که شماره آی سیها رو هم پاک کردند:

شما به این میگید DSP???
                  DSP کوچیک کوچیکش کارت صوت کامپیوتره کا خودش به تنهایی هیچ افکت و کارایی نداره.

دیدگاه

از fpgaهم میشه استفاده کرد؟
                    ميتوني واسه تشکر اون دکمه جيزه رو فشار بدي!
                    D:

دیدگاه

تا جایی که من میدونم بله. ولی مرقون به صرفه هست؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X