اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای یک مشکل مهم usbasp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای یک مشکل مهم usbasp

با سلام .
    من یک usbasp خوب درست کردم و چند باری هم باهاش پروگرام کردم . اما وقتی خواستم یه Mega8L نو رو پروگرم کنم ، اصلا پروگرم نمی کنه . لطفا پاسخ بدید .
    [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

پاسخ : کمک برای یک مشکل مهم usbasp

من بارها و بارها Atmega8L رو با usbasp پروگرام کردم.
    بفرمایید چه اتفاقی میافته ، چه خطایی میده ...
    در ضمن اگر فرکانس میکروکنترلرتون کمتر از 2MHz هست ، سوکت Low Speed را وصل کنید.
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

اولا ممنون که زود جواب دادی . بعد هم اینکه عزیز جان اصلا error نمیده . فقط آیسی رو نمیشناسه . حتی erase هم نمی کنه . من فکر میکنم چون مدل L هست این مشکل رو داره .

دیدگاه

به ATmega8L چند ولت وصل میآ‌کنید ؟
        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

همون 5 ولت .

دیدگاه

از عزیزان کسی پاسخ نمیده . لطفا ژاسخ بدید کارم خیلی گیره .

دیدگاه

میکروهای دیگر رو پروگرام میکنه؟
              اگه آره، ممکنه پایه Reset در mega8 به پورت تبدیل شده.
              Xmega + IAR + Labview = New Life

دیدگاه

ممنون از همه دوستان . :wow: خوشبختانه مشکل با وصل کردن جامپر Low speed حل شد . راستی یه خبر خوب این که نسخه جدید بسکام یعنی 1.11.9.8 پروگرمر Usbasp رو میشناسه و پروگرم میکنه . من خودم پروگرم کردم ولی درست کار نکرد. اگه کسی درست و عملی جواب گرفت حتما تو همین تاپیک راه حل اون رو بزاره .
                بازم ممنون از راهنمایی های مفیدتون .

دیدگاه

سلام در مورد پایه های Miso و mosi سوال داشتم.
                  من باید پایه ی miso مربوط پروگرامر را وصل کنم به پایه ی miso میکرو که می خواهد پروگرام شود
                  و در مورد پایه ی mosi پروگرامر وصل شود به پایه ی Mosi میکرو یی که می خواهد پروگرام شود؟ چون یکی از دوستان گفته بود باید برعکس وصل شود یعنی
                  miso پروگرامر به mosi میکرو که می خواهد پروگرام شود و ....
                  و یک سوال دیگه من باید میکروی atmega8 که روی پروگرامر است را برنامه بدهم(یک فایل hex)روی آن بریزم تا کار کند . گفتند اگر بخواهم با پروگرامر های stk500 یا Multi usb avr
                  برنامه بدهم باید یک کریستال خارجی به ان وصل باشد . می شود بگویید ان کریستال چند مگا هرتز است؟ و از کجا بفهمیم که چه کریستالی باید استفاده شود؟ (بسته به نوع میکرو)

و منی که پروگرامر یونیورسال xeltek superpro 300u دارم که دیگر نیازی نیست. فقط آیسی را روی پروگرامر بگذارم و پروگرام کنم و تمام؟
                  با تشکر.

دیدگاه

با سلام .
                    در مورد سئوال اول باید بگم که باید Mosi پروگرمر به Mosi میکروی خام و Miso هم به Miso وصل شود .
                    در مورد سئوال دوم من فکر کنم اگر کریستال نیاز باشه ، یک کریستال 12MHz بزارین واسه همه ی میکرو ها و با هر فرکانسی بخواین پروگرم کنید کافی باشه .
                    در مورد سئوال سوم هم باید بگم که بله فقط بزارین داخل پروگرمر و با نرم افزار خود پروگرمر فیوزبیت ها رو تنظیم کنید و پروگرم کنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X