اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رنجنامه ی دفاع پروژه ی کارشناسی ارشد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رنجنامه ی دفاع پروژه ی کارشناسی ارشد

سلام،چون الان در مراحل ابتدایی جمع آوری مطالب برای پروژه هستم این تاپیک رو زدم.
    راستش چند وقتی بود که قصد داشتم تاپیکی بزنم و مراحل انتخاب پروژه و انجام اون و دفاع کردنش رو برای دوستانی که هنوز به این مراحل نرسیدن رو توضیح بدم،تا دوستانی که چند ترم دیگه به این مرحله می رسن بدونن چی کار کنن و اشتباهاتی که من انجام دادم رو انجام ندن.برای دوستان دیگه هم فک کنم جالب باشه،حالا شروع می کنیم ببنینم بحث به کجا می کشه.
    ----------
    من سال 87 کارشناسی ارشد الکترونیک قبول شدم،کارشناسیم رو مخابرات خوندم.در همون دوران کارشناسی به درس هایی مثله مایکرویو ، آنتن،میدان و امواج علاقه زیادی داشتم.وقتی ارشد الکترونیک قبول شدم،دیدم که به جز درس طراحی مدارهای فرکانس بالادرس دیگه ای نیست که من پیش زمینه اش رو داشته باشم.
    ترم یک ارشد این درس ها رو پاس کردم :
    1-DSP
    2-فرکانس بالا
    3-ریاضی مهندسی
    ترم دو هم نوبت به درس های زیر رسید :
    1-پردازش تصویر
    2-نور غیر خطی
    3-مدار مجتمع
    4-تئوری نیمه هادی
    وقتی ترم دوم تموم شد،تو تابستون دانشگاه امام حسین یه همایش نانو گذاشت،به فکرم رسید که هر جوری شده باید یه مقاله بدم،یادمه تو تابستون از بس این استاد مدار مخابراتیمون تو کارشناسی ، واسه بهینه سازی مدارها ، اسم الگوریتم ژنتیک و شبکه عصبی آورده بود،تصمیم گرفته بودم در اولین فرصت شبکه عصبی بخونم.
    با 2-3 هفته سرچ تو نت،هر چی مقاله ساده و پیچیده دستم اومد خوندم و با اصول اولیه شبکه عصبی چند لایه آشنا شدم.
    بعدش هم یه پایان نامه دکترا از یکی از دانشگاه های آمریکا دانلود کردم که طرف اومده بود برای بدست آورن مدل از ادوات مایکرویو ،از شبکه عصبی استفاده کرده بود و با الگوریتم ژنتیک بهینه سازی کرده بود.خوب همین جا یه نکته:من از خودم انتظار داشتم وقتی پایان نامه رو خوندم،خودم دقیقا بتونم این کارو انجام بدم ولی این انتظار بی جاییه،چون تویه پایان نامه شما با آخرین روند کاری آشنا میشین و خود کسی هم که پایان نامشو در اختیار بقیه می ذاره ،فقط نتایجش رو می ذاره و کل کارش رو قرار نمیده.خلاصه اون پایان نامه رو هم خوندم و بعدش کلی مقاله فارسی در رابطه با شبکه عصبی.این مقاله ها رو هم بیشتر از رشته عمران گرفتم.چون بقیه رشته ها که استادا زمینه بری و کامپوتری ندارن،تو مقاله هاشون خیلی ساده تر توضیح میدن.این هم نکته مهمیه.بعدش هم برای پیاده سازی شبکه عصبی با GUI متلب کتاب زیر رو خوندم:
    آموزس کاربردی مباحث پیشرفته مهندسی برق با MATLAB
    این کتاب هم خیلی خوبه برای شروع.مطالعه اش رو توصیه می کنم،البته این کتاب شاید واسه آدم های تنبلی واسه من خوب باشه،چون بعضی ها HELP متلبو می خونن و همه کارشون راه می افته.
    این پروسه حدودا یه ماه و نیم طول کشید،گفتم که می خواستم هر جوری شده واسه همایش نانو مقاله بدم.
    تو فکرم بود که یکی از ادوات نانویی رو مدل کنم و بهینه سازی کنم با همون روش پایان نامه آمریکاییه.
    راستش مقاله رو نوشتم و فرستادم ولی ACCEpt نشد. :cry:
    خودم نمی دونم چرا ولی وقتی موضوع های مقاله های ACCEPT شده رو دیدم،فهمیدم چرا.
    چون اون همایش استاد های داورش همه فیزیک محضی بودن و اصلا برقی درست حسابی تو شون نبود همه مقاله ها هم فیزیکی بود تا برقی.
    بگذریم ،این ماجرا باعث شد که من علاوه بر درس فرکانس بالا به هوش مصنوعی هم علاقه پیدا کنم .
    ادامه ماجرا ها در آینده...

انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

پاسخ : رنجنامه ی دفاع پروژه ی کارشناسی ارشد

حسب حالی ننوشتیم و شد ایامی چند محرمی کو که فرستم به تو پیغامی چند

ادامه ی ماجرا(قسمت دوم):
    بله،همونطور که گفتم تابستون بین ترم دوم و سوم هم تموم شد و چیزی که برام موند اطلاعاتی بود که در مورد شبکه عصبی و پیاده سازیش باGUI متلب بود.
    ترم سوم هم این درسارو برداشتم :
    1-سمینار
    2-سیستم های فازی
    3-فیزیک الکترونیک(پیش نیاز بود،چون کارشناسی مخابرات بود.)

خوب،درس سیستم های فازی هم که در ابتدا یه کم ساده و گیج کننده بود،ولی لازمه که بگم این درس هم همراه شبکه های عصبی ترکیب میشه و خودش یه شاخه ی دیگه از هوش مصنوعی رو بوجود می آره.
    سیستم های فازی مخصوصا و بعدش هم شبکه های عصبی ، تو هر رشته ای موجودات ناشناخته ای اند،باور کنید با یه کم آشنایی با GUI متلب میشه باهاش تو هر زمینه ای مقاله داد،مقاله هایی که من دیدم از مهندسی تغذیه بود تا مهندسی برق و عمران و کشاورزی و کامپیوتر.... و اصولا هر جا بهینه سازی و مدل کردن و کنترل کردن مطرح باشه ،که دیگه تو همه ادوات الکترونیکی مطرحه، یکی از این 3 جنبه وجود داره.
    برای آشنایی با سیستم های فازی،توجهتون رو به این تاپیک هم جلب می کنم :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=36764.0

البته تو همین ترم هم بودم،که یکی از دوستام که ارشد اقتصاد می خوند،موضوع پایان نامش رو پیش بینی نرخ GDP سال آینده با استفاده از شبکه های عصبی انتخاب کرده بود،که پروژه اش با استفاده از آمار های بانک مرکزی به عنوان عوامل تاثیر گذار بر نرخGDP با استفاده از شبکه های عصبی 3 لایه انجام دادم و جالبه که بگم استاد راهنماش که این موضوع رو قبول کرده بود یه کلمه هم از شبکه عصبی چیزی نمی دونست،به بچه های اقتصاد و علوم دیگه توصیه اکید می کنم که با یکم کار خلاقانه می تونن مقاله های خوبی مثلا در علم اقتصاد و مدیریت و .... بدن. بعد از دفاعش استاد راهنماش بهش گفت که این پایان نامه رو میشه ازش مقاله های خوبی در آورد و باهاش قرار گذاشت که مقاله بنویسن.
    استاد دفاعش هم ازش خواست که یه وقتی بزاره و شبکه عصبی بهش درس بده.
    و نمره پایان نامش هم 20 شد،پیاده سازیه شبکه عصبی اش شاید 2 ساعت با کامپیوتر وقت برد و من اونجا تاثیر انتخاب موضوع عای خوب رو برای پایان نامه دیدم،دوستک که اصلا فکر نمی کرد انقد ازش استقبال بشه و خودش هم بعد دفاع شوکه شده بود.
    خوب من این ترم درسی به نام سیمینار هم داشتم،در اکثر دانشگاه ها توصیه می کنن که موضوع سمینار رو در راستای موضوع پروژه بردارن.
    من هنوز مردد بودم که موضوع پایان ناممو در مورد شبکه عصبی بردارم یا فرکانس بالا.
    از طرفی شبکه عصبیو خوب خوندم و از طرف دیگه فرکانس بالا هم از موضوع های مورد علاقه ام بود .
    هر دفعه که می خواستم سمت شبکه عصبی برم و موضوع در اون رابطه انتخاب کنم،فکر فرکانس بالا منو راحت نمی ذاشت.
    از اول ترم سوم هم تو یه شرکت بازرگانی - مهندسی رفتم سر کار.
    کارشون واردات،نصب و طراحی لینک های ارتباطی مایکرویو بود،اونجا هم که دیگه هر روز آنتن و رادیو و ... می دیدم،که دیگه فکر فرکانس بالا از سرم بیرون نمیومد.
    بالاخره تصمیم خودمو گرفتم .....

انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)

دیدگاه

خیلی عالی و آموزنده است لطفا در مورد تجربیات دوران کارشناسی هم یه توضیحاتی بدید
      خدا خیرت بده :wow: :read: :eek:
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
        خیلی عالی و آموزنده است لطفا در مورد تجربیات دوران کارشناسی هم یه توضیحاتی بدید
        خدا خیرت بده :wow: :read: :eek:
        سلام دوست عزیز
        بیشتر هدفم از نوشتن این تاپیک این بود که کلا نحوه ی تحقیق کردن و اصولش و اینکه از کجا و چه جوری شروع میشه رو شرح بدم . در ادامه ی این ماجرا ها،راهنماییهای استاد پایان نامم در مورد مراحل نوشتن پایان نامه و ایشالا اگه این پایان نامم با موفقیت پیش بره نتایجش رو بر روی سایت ECA خواهم گذاشت.بحث های زیادی ممکنه تو این روند شکل بگیره مثله :
        شبکه های عصبیه Multi Layer Neural Network=MLNN

برنامه نویسی با متلب

می خوام هر چیزی که تو ذهنم هست رو اینجا بنویسم یواش یواش، تا شاید بعد ها به درد بقیه دوستان بخوره.
        والا من کسی نیستم که بخام واسه بچه ها توصیه خاصی بکنم ، چون خودم هم تا حالا کار مهمی نکردم ولی واسه اون موردی هم که شما گفتی چشم،چیزی به ذهنم برسه حتما میگم.

دیدگاه

ما زنده بانیم که ارام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

یه مطلبی رو که یادم رفت عرض کنم،این بود که بعد از خوندن اون پایان نامه امریکاییه(اگه یادتون نمیاد مراجعه کنید به قسمت اول)،واسه اینکه رو الگوریتم ژنتیک کار کنم یه مقاله از آقای دکتر گلمکانی(عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی سجاد-مشهد)دانلود کردم و می خواستم اونو پیاده سازی کنم،تا وسطاش هم پیش رفتم ولی بعد انگیزمو از دست دادم،تو اون مقاله بهینه سازیه طراحی یه فیلتر با الگوریتم ژنتیک بحث شده بود،برای اطلاعات بیشتر ،لینک زیر هست:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33617.msg174639#msg174639

بالاخره تصمیم خودمو گرفتم و تصمیم گرفتم که پایان ناممو در رابطه با درس فرکانس بالا به همراه یه شبیه سازیه با ADS انجام بدم،به صورت کاملا سر خود،و شبکه عصبیو کاملا کنار بذارم.
          یعنی بدون اینکه اول برم پیش استاد خاصی،ببینم اونا(دکترهای برق) الان چی مد نظرشون هست،خودم تو نت سرچ کنم و تا یه جایی پیش برم و وقتی تا یه جایی پیش رفتم ،برم دمبال استاد پایان نامه.
          این کار به نظر من برای پایان نامه کارشناسی ارشد 100% اشتباست ، یعنی به نظر من فکر اینکه از ب ،بسم الله خودتون شروع کنید رو از سرتون بیرون کنید،البته هستند آدم هایی که یا خیلی کارشون درسته(که درصد کمی هستند)،یا مثه من اشتباه می کنند و می خوان که خودشون راه رو ادامه بدن.
          در هر صورت من خودم 3ماه وقت خودمو به این شکل هدر دادم و خودم شروع به سرچ کردم و به نظرم رسید که رو میکسر ها کار کنم و یه شبیه سازی هم با ADS بزنم و تموم شه بعد هم نتایج کار رو ببرم پیش یه استاد و تمومش کنم.
          راستش من این کار رو کردم،موضوعی که خودم رفتم جلو این بود :
          طراحی و ساخت میکسر متعادل گیلبرت با تکنولوژی 0.18 میکرو در جهت کمینه سازیه نویز (ساخت هم واسه اینکه جذاب تر شه.)

خلاصه ، 25 تا مقاله رو دانلود کردم و شروع کردم به ترجمه و خلاصه کردن و جمع بندی کارها و احساس کردم که الآن می تونم برم دنبال استاد پایان نامه.
          جالب اینجا بود پیش هر استادی می رفتم یه نظر خاصی می داد، یعنی این موضوع رو چون هر مرحلش رو خودم ،دلخواه رفته بودم جلو،هر دکتری که می رفتم یه جاشو قبول داشت،یه جاشو قبول نداشت.
          با هیچ کسی نتونستم رو کلیت موضوع به توافق برسم.
          در ضمن این رو هم بگم که واسه انتخاب استاد پایان نامه(دانشگاه(آزاد واحد ما) اجازه داده که استاد راهنما از هر دانشگاهی که می خواین باشه.)به این دانشگاه ها سر زدم :
          1- دانشگاه تهران
          2-دانشگاه علوم تحقیقات
          3-دانشگاه خواجه نصیر

دانشگاه تهران که رفتم با یکی از استادها صحبت کردم ،استاد راهنماییو قبول کرد ولی موضوع پایان ناممو قبول نکرد.

دانشگاه علوم تحقیقات رفتم ، استادمعروفش منو تو اتاقش راه نداد،داشت با تلفن حرف می زد ،گفتم واسه پایان نامه اومدم،دستشو تکون داد،گفت برو بیرون. :eek:

دانشگاه خواجه نصیر : واقها درود بر این کادر علمی ، پیش 4 تا از استادا رفتم،هر 4 تا شون به حرفام کاملا گوش کردن و منو راهنمایی کردن.
          اکثر اعضای هیئت علمیش پروژه هایی که می تونن قبول کنند رو زدن پشت درشون....

دیدگاه

دانشگاه علوم تحقیقات که دانشگاه آزاده استادش اینقدر خودشرو تحویل گرفته oo: واقعا توهمه! (البته دانشگاه مهم نیست خروجی دانشگاه مهمه)
            اگر طرف علم و صنعت رفتی استادهای مخابراتش خوب تحویل میگرند(هرکی باشه درست جواب میدن) بعضی هاشون هم 4 ساعت باهات بحث می کنند . (غیر از عریضی که دانشجوش نباشی نباید بری پیشش :mrgreen: )
            ما که سال ها پیش یه درسرو یه استاد دانشگاه آزاد میداد 2 زار بارش نبود به همه 10-12 داد توهمم ورش داشته بود چیزی بارشه( استاد مهمان بود) :angry:
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما

خوب ادامه داستان:
              یکی از استادای خواجه نصیر همین موضوع میکسر رو باهام بحث کرد و خیلی منطقی گفت که اون ساختی که باهاش در نظر می گیری تو ایران کارساز نیس و همون شبیه سازیش کافیه،تازه کار خیلی مهمی هم نمیکنی چون مدلی که داری از ادواتت توADS دقت لازمو ندارن ولی باهام نیم ساعت تو اتاقش حرف زد.

یکی دیگه از استادا پروژه شبیه سازیه فرستنده گیرنده RFID تو باند 2.4 گیگ رو بهم پیشنهاد دادبا ADS کامل شبیه ازی و طراحی کنم(DIscrete)،هرچی ما باهاش چکو چونه کردیم که همه ی طبقات فرستنده-گیرنده کار حضرت فیله،کوتاه نیومد ولی باهام 20 دقیقه صحبت کرد

یکی دیگه از استادا پروژش مهندسی پزشکی بود،گفت داریم یه چیپ هایی می سازیم میرن تو بدن انسان،بعد گفت با این وضعیت علمیت شاید 3 ترم طول بکشه،و دانشگاهت هم باید فلان امکانات و در اختارت بزاره،ما هم دیگه رومون نشد بگیم دانشگاه آزادیم :mrgreen: نیم ساعت بحث کردیمو و آرزوی موفقیت برای تیم تحقیقاتی استاد کردیم و اومدم بیرون.

استاد چهارم خدارو شکر خیلی محترمانه یه موضوع بهم پیشنهاد کرد.موضوعش درباره شبکه عصبیه (به دلایل امنیتی عنوان دقیق نمی تونم بگم.)به خاطر همون مقاله شبکه عصبی که Accept نشد و توضیحاتی که از شبکه عصبی واسش دادم ، فهمید یه دستی بر آتش داشتم از قبل.خلاصه بالاخره ما هم یه استادراهنما پیدا کردیم و کلی خدار و شکر کردیم.
              الان یک ماهی هست که دارم رو موضوع کار میکنم.

نکته جالب واسم تعهد و شعور استاد راهنما است.خوب ایشون تا حالا که از ما یه ریال هم نگرفته ولی از همون دفعه اول که به توافق رسیسدم ،هر دفعه که رفتم پیشش با تموم وجود هر جوری که تونسته بهم کمک کرده.واقعا بچه های دانشگاه سراسری باید قدر این استادا رو بدونن،ای کاش تو دانشگاه آزاد هم یک نفر اینجوری پیدا می شد که فقط به خاطر علم بیاد یکیو راهنمایی کنه.جالبه من وقتی میرم پیش استاد رهنمام،از پشت میزش میاد رو صندلی جلوم میشینه.دفعه اول یادم رفته بود سی دی ببرم،منابع مطالعاتی رو که باید بخونم رو یه سی دی واسم رایت کرد.(فعلا اسم استاد نمیارم تا از خودش بپرسم.)

ویژگی های استاد راهنمای خوب:
              1-استاد راهنما باید به شعور دانشجو احترام بزاره.(باید خودتم یه پیش زمینه ای داشته باشی که باهاش بحث کنی ،فک نکنه از پشت کوه اومدی.واسه موضوع مورد علاقتون یه تحقیق کوچک بکنین بعد برین دمبال استاد راهنما.)

2-استاد راهنما باید منابع رو در اختیار دانشجو قرار دهد.باید به دانشجو دقیقا E-book مورد نظرشو پیشنهاد کنه،نه اینکه یا علی از تو مدد،بگه شما برو خودت پیدا کن ببین چی میشه.استاد راهنما باید خودش حداقل 50% کار شما رو قبلا کرده باشه.

3-استاد راهنما باید خوش اخلاق باشه.تو کار علمی بد اخلاقی معنی نداره.

4-استاد راهنما باید بگه که چه فصلیو از چه کتابی بخونه و دانشجو کدوم فصل هارو خلاصه نویسی منه.

5-استاد راهنما باید روش خلاصه نویسی مورد نظرشو واسه دانشجو توضیح بده.

ادامه نتایج علمی این بحث به زودی تو قسمت هوش مصنوعی بررسی میشه.
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37648.0
              فعلا این آموزش رو هم واسه نرم افزار adsداشته باشین:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=40985.0

دیدگاه

سلام
                اول از راهنماییت تشکر می کنم
                واسه درس فرکانس بالا استادمون گفته یه مدار کامل فرستنده وگیرنده با adsطراحی کنید
                میخواستم ببینم می تونم از شما راهنمایی بگیرم
                ایمیلتون رو پیدا نکردم
                ممنون می شم اگه با ایمیل من تماس بگیریدali2000nb@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali2000nb
                  سلام
                  اول از راهنماییت تشکر می کنم
                  واسه درس فرکانس بالا استادمون گفته یه مدار کامل فرستنده وگیرنده با adsطراحی کنید
                  میخواستم ببینم می تونم از شما راهنمایی بگیرم
                  ایمیلتون رو پیدا نکردم
                  ممنون می شم اگه با ایمیل من تماس بگیریدali2000nb@yahoo.com
                  سلام دوست عزیز
                  شما استارت کارت رو بزن،من و بقیه دوستان هم اینجا اگه جایی گیر کردی،کمکت می کنیم.
                  هر جا که گیر کردی تو یه تاپیک تو انجمن مربوطه اش مطرح کن،هر کسی تا اونجا که بتونه کمک می کنه
                  (من پروژه ads انجام شده ندارم که براتون بفرستم.)

دیدگاه

سلام
                    من هم دانشجوی دانشگاه ازاد هستمو در انتخاب استاد راهنما دچار مشکل شده ام چراکه دانشگاه خودمون که استاد به دردبخوری ندارد به چند استاد در دانشگاههای دیگر هم که مراجعه کردم برخوردهایشان خیلی بد بوده و اصلا کسر شان خودشون می دونستند با یکی از دانشگاه ازاد وارد بحپ و تبادل نظر شوند. :angry:
                    لطفا اگر امکان دارد اسم استاد خورتون را و دانگاهشون را بگید. (البته من بیشتر به مباحث پردازش سیگنال و کمی هم صوت و تصویر علاقه دارم که دوست دارم در انها ار شبه عصبی هم استفاده کنم) لطفا در مورد استاد اگر پیشنهادی دارید بفرمایید :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roza
                      سلام
                      من هم دانشجوی دانشگاه ازاد هستمو در انتخاب استاد راهنما دچار مشکل شده ام چراکه دانشگاه خودمون که استاد به دردبخوری ندارد به چند استاد در دانشگاههای دیگر هم که مراجعه کردم برخوردهایشان خیلی بد بوده و اصلا کسر شان خودشون می دونستند با یکی از دانشگاه ازاد وارد بحپ و تبادل نظر شوند. :angry:
                      لطفا اگر امکان دارد اسم استاد خورتون را و دانگاهشون را بگید. (البته من بیشتر به مباحث پردازش سیگنال و کمی هم صوت و تصویر علاقه دارم که دوست دارم در انها ار شبه عصبی هم استفاده کنم) لطفا در مورد استاد اگر پیشنهادی دارید بفرمایید :sad:
                      ببنیند اول از همه بگم که باید یه کم اطلاعات اولیه تون رو تو زمینه ای که می خواین کار کنین باید زیاد کنین
                      چون خودم هم دانشگاه آزاد بودم و الان هم استاد راهنمام دانشگاه سراسریه،باید بگم که استاد راهنمای دانشگاه سراسری نسبت به آزاد ازت بیشتر کار میکشه،ا
                      انتظار بیشتری هم ازت داره،تو همین زمینه ای که گفتی به موضوع خاصی هم رسیدی؟
                      به نظر من آدم باید از همون ترم 1 ارشد دنبال موضوع پایان نامه اش باشه
                      شما باید با مطالعه مقاله ها و رفرنس ها مختلف تو یه زمینه ای یه دانشی داشته باشید که وقتی میری پیش استاد راهنما بتونی باهاش بحث کنی و اعتمادشو جلب کنی
                      دانشگاه هایی که من رفتم
                      تهران-علم و صنعت-خواجه نصیر بودن
                      که واقعا رفتار استادشون تو بحث کردن و جواب دادن قابل مقایسه با جاهای دیگه نیست.
                      باید وقت بزارید و به تک تک این دانشگاه سر بزنید.

دیدگاه

سلام
                        البته من در دوره لیسانس توی این زمینه ها کار کردم ولی چون کسی نبود که جواب سوالهایم را بدهد و راهنماییم کند ناچارا کارم نیم کاره ماند در زمینه پردازش سیگنال قلب هم چیزهایی جمع آوری کردم و مطالعاتی داشتم ولی همه (استادهای خودم) چون در این حد در ایران کار نشده بود سعی می کردند من را هم ازانجام آن منصرف کنند. راستش من دنبال استادی می گردم که دقیقا انتظار خیلی زیادی داشته باشد و با کمک آن و بحث روی ایده های خامی که در سر دارم به یک جمع بندی در مورد موضوع برسیم که در دوره دکترا هم کار کردن روی آن را ادامه بدهم. البته من در اصفهان هستم ولی اگر بدانم واقعا در این دانشگاههایی که شما فرمودید کسانی با این روحیات هستند و بدون توجه به دانشگاهم کمکم می کنند حتی حاضرم در هفته چند روز به تهران بیایم. البته من در دانشگاه صنعتی اصفهان پیش چند استاد رفتم ولی امیدوار کننده نبود آنها بیشتر ترجیح می دهند وقت و انرژی خود را برای دانشجویان خودشان صرف کنند و دید خوبی هم نسبت به دانشگاه آزاد ندارند.
                        پیشاپیش از راهنمایهاتون متشکرم

دیدگاه

ببینید دوست عزیز
                          من باز هم فکر می کنم که همه چی به خودتون بستگی داره
                          ببینید شما خودتونو بزارید جای یه استاد که واقعا داره کار علمی میکنه
                          شما برای اینکه تحقیقتون پیش بره،سعی می کنید همکارانی رو انتخاب کنید که اولا خوب روی موضوع کار می کنن و پشتکار دارن و بعد هم توانایی های لازم رو دارن،مثلا برنامه نویسی با متلب،پایه ریاضی قوی و ...
                          من فکر می کنم که با چند ماه مطالعه و تحقیق و کسب مهارت های لازم پایه باید رفت سراغ استاد های راهنما
                          من تونستم استاد هایی رو تو این دانشگاه هایی که گفتم پیدا کنم که دانشگاه در مقابل توانایی های شما و پشتکار شما واسشون مهم نباشه.
                          این نکته رو هم غفلت نکنید که نوع حرف زدن هم خیلی مهمه
                          و در آخر هم از خدا باید بخواهیم که کمکمون کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pajuhaan
                            ما که سال ها پیش یه درسرو یه استاد دانشگاه آزاد میداد 2 زار بارش نبود به همه 10-12 داد توهمم ورش داشته بود چیزی بارشه( استاد مهمان بود) :angry:
                            فکر کنم این مشکل همه دانشگاه ها باشه :mrgreen: ما یک استاد داریم از نظر تئوری خیلی بارشه اما عملی یا یکی دیگه عملی کار کرده ولی جونش در میره جوابت بده وقتی ازش سوال میکنی میگه چرا اومدی مهندسی بگیری خودتون باید یاد بگیرید!
                            و بقیه هم تعطیل :angry:

دیدگاه

سلام
                              عزیز چرا این تاپیک رو ادامه نمی دین؟؟؟؟
                              برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                              http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X