اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنجش مقدار آب موجود در مایعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنجش مقدار آب موجود در مایعات

سلام
    من میخوام در زمینه مقدار آب موجود در مایعات پروژه ایی رو اجرا کنم .
    لطفا کسانی که اطلاعاتی دارند در اختیار من بذارند.
    از کمک همتون ممنونم.

پاسخ : سنجش مقدار آب موجود در مایعات

با سلام . بهتر است موضوع را به صورت تخصصی تر بیان کنید سنجش منظور کیفی است یا کمی . چند فاز دارد اگر محلول باشد باید راههای زیادی را رفت وخواص ماده ای که قصد جدا سازی آب را از داریم چیست آیا تحمل حرارت را دارد آیا میتواند با واکنش های دیگر در جهت خالص سازی کاری انجام داد برای اینکه توانسته باشم کمکتان کرده باشم باز بگوید وواضحتر بیان مسئله کنید تا هدف مشخص نباشد ونوع مواد که داریم را ندانیم شاید نیتجه مطلوب حاصل نشود .
    پاینده باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kabutar80
      من میخوام در زمینه مقدار آب موجود در مایعات پروژه ایی رو اجرا کنم .
      منظورتون مواد آلی موجود در آب هست دیگه ؟
      باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

درود بر دوستان

اگر هدف تنها نشان دادن حجم مایعات در یک حجم باشد (مثلا در یک حجم یک لیتری میزان آب را نشان دهد) ، مدار مربوطه به چه صورت میشود ؟

دیدگاه

منم سوال دارم

میخوام سطح آب رو اندازه گیری کنم بدون اینکه سنسور با سطح آب تماس داشته باشه
          نه التراسونیک هم نمیشه....چون رطوبت و بخار حاصله از آب اون رو خراب میکنه
          از چه چیزی استفاده کنم؟

آها یادم رفت بگم....مهم نیست دقتش چقدر باشه ولی مهم اینه اشتباه تو کم بودن یا زیاد بودن آب نکنه
          میخوام سطح آب مثلا کم شد خروجی بده (خروجی به هر صورتی باشه فرقی نمیکنه )
          چکار کنم حالا ! :question:
          البته یه سنسور تماس با آب خودم طراحی و ساختم که خوبم کار میکرد ولی بعد 4ماه سولفاته شد و از بین رفت !
          کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

با سلام
            توی این سایت خیلی در این باره بحث شده
            اما اگر در الکترونیک خیلی مهارت ندارید ، می تونید از ماژول های آماده فاصله سنج استفاده کنید و سطح آب رو با محاسبه فاصله سنسور از سطح آب به دست بیارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X