اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای شروع کار با ARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای شروع کار با ARM

سلام به همگی . چند می خوام شروع کنم با آرم کار کنم اما نمیدونم از کجا ؟ چی بخونم ؟ اصلا نمی دونم آرم چی هست ؟(البته نه کاملاhttp://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/icon_biggrin.gif) اما هر چی می گردم تو وب چیز درست و حسابی پیدا نمی کنم اگرسایتی ٫ فایلی شامل آموزش و آشنایی با آرم و زبان برنامه نویسیش می دونید ممنون می شم در اختیار من بگذارید . اینم اضافه کنم که من با AVR به زبان C کار کردم و اونو بلدم .

پاسخ : راهنمایی برای شروع کار با ARM

فکر کنم واسه شروع این مجموعه مناسب باشه.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=36768.0

دیدگاه

سلام . من خوندن این مقاله رو تموم کردم ممنون یه چیزایی دستگیرم شد . چند تا خواهش داشتم می خواستم بدونم بهتر هستش به کدوم نوع از این میکروکنترلرها شروع به کار کنم مثلا بهتر هستش با ARM7 کار کنم یا یه راست برم سراغ ARM9 یا ...
      (و اینکه محصول کدوم شرکت و کدوم مدل). ممنون میشم اگر در مورد نرم افزارهای برنامه نویسیش هم توضیحاتی ارائه .

ممنون

دیدگاه

بنده به شخصه توصیه میکنم واسه شروع از ARM9 استفاده نکنید . ابتدا کارتون رو با ARM7 آغاز کنید . یکسری کارهای مقدماتی رو با آرم7 انجام بدید وقتی یکم تو این موضوع مهارتتون بیشتر شد ، خیلی راحت میتونید برید سراغ ARM9 و CORTEX .
        یه کتابی هست به نام "میکروکنترلر های 32 بیتی ARM" . نویسنده رضا سپاسیار . انتشارات فدک ایساتیس
        این کتاب واسه من یه نقطه شروع بود . کتاب نسبتا خوبیه . در ابتدای کتاب یه چندتا جدول وجود داره که یه مقایسه بین محصولات شرکت های مختلف انجام داده . طبق اون جداول، محصولات شرکت فیلیپس (یا NXP فرقی نمیکنه) از نظر سرعت و امکانات از بقیه جلوترن و بهترن . من خودم با محصولات فیلیپس کار میکنم . (البته قیمتشون هم یخورده بیشتره!)
        در مورد کامپایلر هم تو همین سایت زیاد بحث شده . دوتا کامپایلر مطرح وجود داره . IAR و KEIL . میتونید بحث های هرکدومشون رو بخونید . یه سرچ کوچیک میخواد . من KEIL رو واسه انجام کارهام انتخاب کردم . پشیمون هم نیستم .
        موفق باشید .

دیدگاه

سلام

مجله های کویر الکترونیک خیلی عالی هست

در سایت کویر قرار دارد

باatsam7x256 شروع به کار کردند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X