اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساعت با لچ 573

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساعت با لچ 573

راستش یادم نیست که کجا دیدم از دوستان گفته بودند اگه برا ساخت ساعت از لچ استفاده کنید نورش بیشتر میشه این سخن صحیح است یا که نوچ و اگه میشه چطوری این کارو میکنن
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : ساعت با لچ 573

آره درسته . این کار باعث میشه که اون حالت چشمک زدن روش مالتی پلکسی ( رفرش ) از بین بره
    A-Hosseini

دیدگاه

خوب اطلاع دارین چطور این کارو انجام میدن یعنی نمایش ساعت با لچ
      راستی من ساعتو با uln2803 و ترانزیستور ساختم 12رو دادم به اندشون که 2تا 2تا سرین و کاتدها به ای سی uln ولی نورشون مورد قبول من نیست یعنی مقاومتهارو 1اهم گذاشتم تا هم مقاومت باشه و هم نورشون بیشتر بشه با اینکه 2تایی سرین با 12ولت نور کمی دارن :angry: چون مستقیم 4تاشونو باید سری کنی و با یه 22اهم به 12بزنی که نسوزه ولی تو مدار... برا تقویت جریان چه کار دیگه ای میتونم انجام بدم :sad:در ضمن بقیه led ها یه نور بسیار کمی دارن البته محسوس نیست ولی میخوام دلیلشو بدونم :rolleyes:
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

کسی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

یه پورت از میکرتو بزار برای سگمنتهات ، پشت هر سگمنت هم یه لچ بزار ، ورودی لچ هارو با هم یکی کن و وصل کن به همون پورت میکروت که برای دیتای سگمنتها بود . پایه های EN لچ ها رو هم تک تک بده به میکرو .
          برنامتم اینجوری بنویس :
          لچ اول رو EN کن .
          دیتا رو روی باس بزار .
          لچ رو DE کن .
          و همین طور سگمنتهای بعدی ...
          راستی سگمنتهاتم آند مشترک باشن که نور بهتری بگیری. چیز سختی نیست راحت میتونی ببندیش .

من این مدار بالا رو با همین روش بستم البته یه سری دیکودر به مدار اضافه کردم که پیهای کمتری رو اشغال کنه.
          لج 74hc573 توش استفاده شده
          A-Hosseini

دیدگاه

خوب اطلاع دارین چطور این کارو انجام میدن یعنی نمایش ساعت با لچ
            راستی من ساعتو با uln2803 و ترانزیستور ساختم 12رو دادم به اندشون که 2تا 2تا سرین و کاتدها به ای سی uln ولی نورشون مورد قبول من نیست یعنی مقاومتهارو 1اهم گذاشتم تا هم مقاومت باشه و هم نورشون بیشتر بشه با اینکه 2تایی سرین با 12ولت نور کمی دارن :angry: چون مستقیم 4تاشونو باید سری کنی و با یه 22اهم به 12بزنی که نسوزه ولی تو مدار... سوال اول اینکه برا تقویت جریان چه کار دیگه ای میتونم انجام بدم :question: :sad:در ضمن بقیه led ها یه نور بسیار کمی دارن البته محسوس نیست ولی میخوام دلیلشو بدونم
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir
              یه پورت از میکرتو بزار برای سگمنتهات ، پشت هر سگمنت هم یه لچ بزار ، ورودی لچ هارو با هم یکی کن و وصل کن به همون پورت میکروت که برای دیتای سگمنتها بود . پایه های EN لچ ها رو هم تک تک بده به میکرو .
              برنامتم اینجوری بنویس :
              لچ اول رو EN کن .
              دیتا رو روی باس بزار .
              لچ رو DE کن .
              و همین طور سگمنتهای بعدی ...
              راستی سگمنتهاتم آند مشترک باشن که نور بهتری بگیری. چیز سختی نیست راحت میتونی ببندیش .

من این مدار بالا رو با همین روش بستم البته یه سری دیکودر به مدار اضافه کردم که پیهای کمتری رو اشغال کنه.
              لج 74hc573 توش استفاده شده
              اقا دست گلت درد نکنه یک ساعتی شد که بیا و ببین هرچی خواستم با گوشی ازش عکس بگیرم از بس پرنور بود نشد چون با led درستش کردم اگه شد با دوربین میگیرم و میذارم عکسو دستت درد نکنه :applause: :applause: :applause: :applause: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :nice: :nice:
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el

اقا دست گلت درد نکنه یک ساعتی شد که بیا و ببین هرچی خواستم با گوشی ازش عکس بگیرم از بس پرنور بود نشد چون با led درستش کردم اگه شد با دوربین میگیرم و میذارم عکسو دستت درد نکنه :applause: :applause: :applause: :applause: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :nice: :nice:
                از همون روش من استفاده کردی یا روش من به دردت نخورد
                A-Hosseini

دیدگاه

متاسفانه نتونستم از برنامه شما استفاده کنم :sad: ولی برنامه خودمو با استفاده از لچ راه انداختم :wow: :wow: :applause:البته طبق راهنمایی های شما :rolleyes: خروجی ای سی رو به 7448و بعد خروجی هر لچو به یه uln2803 و خروجی اونو با مقاومت 220 به کاتدهاو اندهارو به +12نور بسیار عالی طوری که تو شب عین یه لامپ قرمز مغازمو روشن میکنه :applause:البته تو تاریکی :redface: البته سعی کردم بازم مقاومتو زیاد کنم که عمرشون کم نشه اخه اول بار با 56اهم و 100اهم وصل کرده بودم که زیادی پر نور بود . راستش کار با لچو بلد نبودم و از شما یاد گرفتم ممنون از راهنماییتون زمانی که از روش رفرشی استفاده میکردم به زور نور میدادن اگه زمانرو هم زیاد میکردم چشمک میزد ولا الان از شر چشمک راحت شدمو نور خوبی هم گرفتم مهم تر از همه الان با هر اندازه ای که بخوام میتونم اونو بزرگش کنم :wow:
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

A-Hosseini

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X