ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2009/05/20
    774
    24

ساعت با لچ 573

راستش يادم نيست كه كجا ديدم از دوستان گفته بودند اگه برا ساخت ساعت از لچ استفاده كنيد نورش بيشتر ميشه اين سخن صحيح است يا كه نوچ و اگه ميشه چطوري اين كارو ميكنن
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2006/10/07
    تهران
    888
    20

پاسخ : ساعت با لچ 573

آره درسته . این کار باعث میشه که اون حالت چشمک زدن روش مالتی پلکسی ( رفرش ) از بین بره
    A-Hosseini
    2009/05/20
    774
    24

خوب اطلاع دارين چطور اين كارو انجام ميدن يعني نمايش ساعت با لچ
    راستي من ساعتو با uln2803 و ترانزيستور ساختم 12رو دادم به اندشون كه 2تا 2تا سرين و كاتدها به اي سي uln ولي نورشون مورد قبول من نيست يعني مقاومتهارو 1اهم گذاشتم تا هم مقاومت باشه و هم نورشون بيشتر بشه با اينكه 2تايي سرين با 12ولت نور كمي دارن :angry: چون مستقيم 4تاشونو بايد سري كني و با يه 22اهم به 12بزني كه نسوزه ولي تو مدار... برا تقويت جريان چه كار ديگه اي ميتونم انجام بدم :sad:در ضمن بقيه led ها يه نور بسيار كمي دارن البته محسوس نيست ولي ميخوام دليلشو بدونم :rolleyes:
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2009/05/20
    774
    24

كسي نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2006/10/07
    تهران
    888
    20

یه پورت از میکرتو بزار برای سگمنتهات ، پشت هر سگمنت هم یه لچ بزار ، ورودی لچ هارو با هم یکی کن و وصل کن به همون پورت میکروت که برای دیتای سگمنتها بود . پایه های EN لچ ها رو هم تک تک بده به میکرو .
    برنامتم اینجوری بنویس :
    لچ اول رو EN کن .
    دیتا رو روی باس بزار .
    لچ رو DE کن .
    و همین طور سگمنتهای بعدی ...
    راستی سگمنتهاتم آند مشترک باشن که نور بهتری بگیری. چیز سختی نیست راحت میتونی ببندیش .

من این مدار بالا رو با همین روش بستم البته یه سری دیکودر به مدار اضافه کردم که پیهای کمتری رو اشغال کنه.
    لج 74hc573 توش استفاده شده
    A-Hosseini
    2009/05/20
    774
    24

خوب اطلاع دارين چطور اين كارو انجام ميدن يعني نمايش ساعت با لچ
    راستي من ساعتو با uln2803 و ترانزيستور ساختم 12رو دادم به اندشون كه 2تا 2تا سرين و كاتدها به اي سي uln ولي نورشون مورد قبول من نيست يعني مقاومتهارو 1اهم گذاشتم تا هم مقاومت باشه و هم نورشون بيشتر بشه با اينكه 2تايي سرين با 12ولت نور كمي دارن :angry: چون مستقيم 4تاشونو بايد سري كني و با يه 22اهم به 12بزني كه نسوزه ولي تو مدار... سوال اول اينكه برا تقويت جريان چه كار ديگه اي ميتونم انجام بدم :question: :sad:در ضمن بقيه led ها يه نور بسيار كمي دارن البته محسوس نيست ولي ميخوام دليلشو بدونم
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2009/05/20
    774
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط electronet_ir
    یه پورت از میکرتو بزار برای سگمنتهات ، پشت هر سگمنت هم یه لچ بزار ، ورودی لچ هارو با هم یکی کن و وصل کن به همون پورت میکروت که برای دیتای سگمنتها بود . پایه های EN لچ ها رو هم تک تک بده به میکرو .
    برنامتم اینجوری بنویس :
    لچ اول رو EN کن .
    دیتا رو روی باس بزار .
    لچ رو DE کن .
    و همین طور سگمنتهای بعدی ...
    راستی سگمنتهاتم آند مشترک باشن که نور بهتری بگیری. چیز سختی نیست راحت میتونی ببندیش .

من این مدار بالا رو با همین روش بستم البته یه سری دیکودر به مدار اضافه کردم که پیهای کمتری رو اشغال کنه.
    لج 74hc573 توش استفاده شده
    اقا دست گلت درد نكنه يك ساعتي شد كه بيا و ببين هرچي خواستم با گوشي ازش عكس بگيرم از بس پرنور بود نشد چون با led درستش كردم اگه شد با دوربين ميگيرم و ميذارم عكسو دستت درد نكنه :applause: :applause: :applause: :applause: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :nice: :nice:
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2006/10/07
    تهران
    888
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط r-el

اقا دست گلت درد نكنه يك ساعتي شد كه بيا و ببين هرچي خواستم با گوشي ازش عكس بگيرم از بس پرنور بود نشد چون با led درستش كردم اگه شد با دوربين ميگيرم و ميذارم عكسو دستت درد نكنه :applause: :applause: :applause: :applause: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :nice: :nice:
    از همون روش من استفاده کردی یا روش من به دردت نخورد
    A-Hosseini
    2009/05/20
    774
    24

متاسفانه نتونستم از برنامه شما استفاده كنم :sad: ولي برنامه خودمو با استفاده از لچ راه انداختم :wow: :wow: :applause:البته طبق راهنمايي هاي شما :rolleyes: خروجي اي سي رو به 7448و بعد خروجي هر لچو به يه uln2803 و خروجي اونو با مقاومت 220 به كاتدهاو اندهارو به +12نور بسيار عالي طوري كه تو شب عين يه لامپ قرمز مغازمو روشن ميكنه :applause:البته تو تاريكي :redface: البته سعي كردم بازم مقاومتو زياد كنم كه عمرشون كم نشه اخه اول بار با 56اهم و 100اهم وصل كرده بودم كه زيادي پر نور بود . راستش كار با لچو بلد نبودم و از شما ياد گرفتم ممنون از راهنماييتون زماني كه از روش رفرشي استفاده ميكردم به زور نور ميدادن اگه زمانرو هم زياد ميكردم چشمك ميزد ولا الان از شر چشمك راحت شدمو نور خوبي هم گرفتم مهم تر از همه الان با هر اندازه اي كه بخوام ميتونم اونو بزرگش كنم :wow:
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2006/10/07
    تهران
    888
    20

A-Hosseini
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10