اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درباره ی l298

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درباره ی l298

با سلام و تبریک سال نو ... توی دیتا شیت این آی سی نوشته تا 4 آمپر جواب میده ... می خواستم بدونم اگر ما 4 آمپر ازش جریان بکشیم بدون مشکل جریان میده یعنی احتمال خیلی داغ کردن و سوختن وجود نداره .. و یا اگر بیشتر از این مقدار جریان بکشیم داغ می کنه ... چون کار من خیلی فوریه و زیاد وقت ندارم تست کنم دارم این سوالات رو می پرسم... با تشکر و آرزوی موفقیت برای همه ی اعضای خانواده eca
    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

پاسخ : درباره ی l298

298 برای هر کانال 2 آمپر خروجی داره که اگه اونار وموازی کنی میشه 4 آمپر ولی اگه از ماسفت استفاده کنی خیلی بیشتر از اینا میتونی ازش جریان بکشی
    A-Hosseini

دیدگاه

من با L298 زیاد کار میکنم. اگه موتور رو بخوای در ثانیه 3 - 4 بار سوییچ کنی ، بدرد نمیخوره. با یه بار 600 میلی آمپری انقدر داغ میکنه که نمیشه دستش زد!!

دیدگاه

منظور از اینکه " اگه موتور رو بخوای در ثانیه 3-4 باز سوئیچ کنی بدرد نمی خوره " چیه ؟ یعنی وقتی بصورت pwm استفاده می کنیم مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ در ضمن کسی درایور بهتر سراغ نداره که بشه راحت تو بازار پیداش کرد ؟ جناب electronet_ir قبلا آی سی tle5206 رو معرفی کرده بودند که راحت پیدا نمی شه یا لااقل من نتونستم پیدا کنم ..!
        دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

با pwm تست نکردم .
          کارم طوری بود که در یک ثانیه موتور باید بیش از 3 - 4 بار تغییر جهت یا استپ میکرد . به همین خاطر هم خیلی داغ میکرد . ولی وقتی موتور به طور مداوم در یک جهت حرکت میکرد ، خیلی گرم نمیکرد . به نظر من با همون ماسفت درایو کنی بهتره .

دیدگاه

سلام فکر کنم شما رباتیک کار باشید.
            من با pwm تست کردم جواب میده
            اگه میخوای 4 آمپر بکشی با هیت سینک نصب کنی
            تا 2 آمپر رو با هاش بدون داغ کردن کار کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X