اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کارت حافظه M2 به AVR و مقایسه دو رشته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کارت حافظه M2 به AVR و مقایسه دو رشته

سلام به همگی.

من توی الکترونیک یه تازه کار هستم و به غیر از مونتاژ چند تا کیت کار دیگه ای هنوز نکردم :redface:

حالا قصد ساخت یک وسیله رو دارم که باید با میکرو کار بشه و من هنوز یک میکرو توی دستم نگرفتم، چه برسه به اینکه بلد باشم باهاش کار کنم.
    فقط میدونم چیزی مثل یک کامپیوتر کوچک در یک چیپ هست و قابل برنامه نویسی است.

یک پروژه بسیار کوچک هست که در ادامه توضیح میدم تا اگه امکانش هست، لطف کنید و برام انجامش بدید.

1. یک کارت حافظه memory stick micro باید به یک میکرو کنترلر متصل بشه.
    2. بررسی شود که مقدار فایل x (مثلا به آدرس C:/x.txt در کارت حافظه) با مقدار ذخیره شده در خود میکرو برابر است یا نه.
    4. اگر برابر بود و دکمه شماره 1 وصل بود، اتصال رله شماره 1 و اگر دکمه شماره 1 وصل نبود، رله شماره 2 وصل شود.
    5. اگر برابر نبود، رله شماره 3 وصل شود.

من نیاز به سورس برنامه به زبان C و نقشه مدار AVR دارم.

در زیر، نمونه بررسی دو رشته را به زبان PHP نوشتم تا منظورم رو بهتر متوجه بشید.

کد:
    $string_in_avr  = "hello world"; // string saved in the avr
    $string_in_m2  = file_get_contents('C:/x.txt'); // string in the M2 card
    $switch_button = 1; // 1 = on, 0 = off

if($string_in_avr == $string_in_m2)
    {
        if($switch_button == 1)
        {
            // start relay #1
        }
        else
        {
            // start relay #2
        }
    }
    else
    {
        // start relay #3
    }

پاسخ : اتصال کارت حافظه M2 به AVR و مقایسه دو رشته

در ضمن، علت انتخاب کارت M2 اندازه بسیار کوچک آن است که برابر است با 1.5x1.2x0.1 سانتی متر.
    برای اطلاعات بیشتر: این کارت ساخت شرکت sony و sandisk بوده و از خانواده memory stick می باشد.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Memory_Stick

دیدگاه

آقا اینجا تالار پرسیدن سوالات هست ، برای سفارش مدار و ... باید جای دیگه سفارش بدین
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

عزیز اگه می خوای کد رو خودت با کمک بچه ها بنویسی
        که من راهنماییت ی کنم
        تاجایی که می دونم ام2 درایو نشده با avr میتونی از میکرو sd استفاده کنی
        اگه هم می خوای سفارش بدی یکی برات بسازه باید با یکی از بچه ها کنار بیای
        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

من فقط یک نقشه مدار رو نیاز دارم.
          (مداری که یک ورودی کارت حافظه، یک ورودی دکمه و دو یا سه خروجی برای قطع و وصل رله داشته باشه.)
          از اونجایی که زبان PHP بسیار شبیه به C هست و آشنایی نسبی که با C دارم، فکر میکنم با داشتن میکرو و نقشه مدار و کمی سعی و تلاش، برنامه مورد نیاز رو هم خودم بتونم بنویسم.
          فکر کنم این چیزی که میخوام یک گوشه ای از هارد دیسک خیلی از کاربرای اینجا وجود داشته باشه.

الان که مشخصات کارت حافظه MicroSD رو مطالعه کردم، دیدم این کارت هم با توجه به اندازه کوچکی که داره، کارم رو راه می اندازه.
          پس ممنون میشم نقشه مربوط به یک میکروکنترلر که توی بازار ایران وجود داشته باشه و این حافظه رو بزارید.

متشکرم.

دیدگاه

هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

بگردی پروژه هایی به زبان سی پیدا می کنی
              در ضمن دوسته من
              php با سی نزدیکه ولی اینا سی میکرو هستش
              یکم پیپیده تره
              در ضمن ما کامپایلرم داریم یکم کارت سخته یک کتاب به نام Pnk avr تو سایت هست بخون دستت بیاد کلنی رو
              در ضمن یه سوال از حوضه برنامه نویسی وب داشتم

اسکریپتی هست یا میشه نوشت که بصورت رانتایم یک ای دی یاهو رو چک کنه حروقت ان شد یه متن رو به ایمیل ارسال کنه

دیدگاه

متشکرم بابت شماتیک.
                اون کتاب رو هم حتما پیدا میکنم و میخونم.
                هرچند خیلی وقتم رو میگیره و احتمالا بخواطر آماتور بودن، هیچی ازش سر در نیارم :angry:

اما در مورد سوال شما، اگه دسترسی های لازم رو داری، میتونی یک برنامه با C یا هر زبان برنامه نویسی دیگه ای بنویسی و به صورت service یا توی startup سیستم عامل قرار بدی تا با بالا اومدن سیستم عامل، برنامه هم اجرا بشه و با یک تایمر، مثلا هر 10 ثانیه چک کنی که آیدی مورد نظر آنلاین هست یا نه.
                اگر هم دسترسی های لازم رو نداری، میتونی با استفاده از cron jobs یک تایمر بزاری تا مثلا هر 10 ثانیه یک اسکریپت رو اجرا کنه که این گزینه توی کنترل پنلت احتمالا هست.
                اگر هم به cron jobs دسترسی نداری، باید از روش های ابتکاری استفاده کنی.

اگه بخوای میتونم سورس روش ابتکاری خودم رو در مقابل سورس کد مورد نیاز برای پروژه ام معاوضه کنم.

دیدگاه

ممنون دوسته من
                  اولا من سرور سایت می خوام یعنی رو یه هاست اینو نصب کنم
                  اسکریپت بصورت انلود نباشه که هر دفعه اسکریپت لود شد بیاد ای دی رو چک کنه
                  همون طور که گفتی
                  یعنی بصورت رانتایم
                  و همیشه

خوب من مشکلی ندارم با معاوضه ولی من می تونم تا 20 25 ماه بهت سورسشو بدم چون یه ربات دارم که باید تمومش کنم برا مسابقات ایران اوپن
                  و بعد تموم شدن می تونم بهت بدم
                  ولی من الان اسکریپ رو نیاز دارم

در ضمن نیاز به خرید سرور نباشه و فقط به خرید هاست تموم شه
                  ممنون

دیدگاه

با تشکر،
                    پیغام خصوصی ارسال کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X