اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال سنسور(پورت سریالRS232) با میکرو و سپس پورت سریال کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال سنسور(پورت سریالRS232) با میکرو و سپس پورت سریال کامپیوتر

آقا من یه سنسور دارم که خودش به وسیله مدار داخلیش(که غیر قابل تعویض هست) با پورت RS232 ارتباط برقرار می کنه، حالا من می خوام این پورتی که مستقیم وصل می شه به کامپیوتر اول وصلش کنم به میکرو و بعدش میکرو رو وصل کنم به پورت سریال

مشکل من این هست مدار داخلی سنسور مسلما با منطق (و با آی سی های)RS232 ارتباط برقرار می کنه حالا چه جور و با چه مداری می تونم اینو وصل کنم به میکرو که میکرو داده هاشو بخونه چون خروجی سنسور برای ارتباط مستقیم با پورت کامپیوتر درست شده نه با میکرو و منطق اون؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : اتصال سنسور(پورت سریالRS232) با میکرو و سپس پورت سریال کامپیوتر

از ای سی max 232 استفاده کن حتما کارت راه می افته

دیدگاه

با سلام و تبریک سال نو
      دوست من حتماً با پروتکلrs 232 آشنایی داری ؟! اگه نداری کتاب میکروکنترلرهای AVR علی کاهه رو بخون کتاب خوبیه
      اول میکروی شما بر طبق استاندارد 232 با سنسورت ارتباط برقرار می کنه بعد اطلاعات رو با همون استاندارد یا استاندارد دیگه به کامپیوتر می فرسته و کامپیوتر هم با برنامه ای که براش نوشتیم اون اطلاعات رو تحلیل می کنه :read: :read: :read:
      [move][shadow=red,left]پیش به سوی فردا[/shadow][/move]
      [move][shadow=blue,left]پیش به سوی فردا[/shadow][/move]

دیدگاه

آقا سوال منو بد متوجه شدین
        من کامل با این پروتکل و برنامه نویسیش آشنایی دارم
        سوالمو این طوری می گم
        یه سنسور هست که داخل خود سنسور مبدل سطح منطقی 5 ولت به RS232 کار گذاشته شده و اصلا نمی تونید این مبدل رو بردارید(فکر کنید خودتون یه مدار با avr درست کردین که داخل اون مدار یه مبدل RS232 گذاشتین و کاربر فقط پورت نهایی همون RS232 رو داره که مستقیم وصل می کنه به کامپیوتر) حالا من می خوام خروجی این سنسور رو که مستقیم وصل می شه به کامپیوتر اول بدم به میکرو خودم بعد با میکرو یه اتصال برقرار کنم با کامپییوتر برای انتقال (یعنی اول می خوام داده های سنسور رو با میکرو بخونم و بعد انتقال بدم به کامپیوتر)

حالا مشکل من اینه که خود سنسور داخلش مبدل RS232 داره و برای اتصال به کامپیوتر درست شده حالا اگر من بخوام بدمش میکرو مستقیم باید چی کار کنم ؟
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

خروجی اونو توهم بده به یک max232 از اون طرفش بگیر بده به میکرو

یا

از قبل از ورودی به مبدل اطلاعات رو دریافت کن (اگه بهش دسترسی داری )

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X