اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا مقادیر آمپر و ولتاژ mosfet و igbt در دیتا شیت ها دروغ است

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا مقادیر آمپر و ولتاژ mosfet و igbt در دیتا شیت ها دروغ است

IRFIZ44N را به عنوان نمونه در نظر بگیرید می تواند 31 آمپر در 10 ولت جریان بده ولی تحت هر شرایط با هر مقاومت بار بیشتر از 5 آمپر جریان نمیده
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ : چرا مقادیر آمپر و ولتاژ mosfet و igbt در دیتا شیت ها دروغ است

با سلامو تبریک سال نو---مقادیر دیتا شیت دروغ نمیباشد.اگر شما به منحنی جریان درین و دما نگاه کنید متوجه میشوید که جریان 31 امپر برای دمای 25 درجه میباشد یعنی اگر دمای بدنه ماسفت را بتوانید 25 درجه ثابت نگه دارید میتوانید جریان 31 امپر از ان عبور دهید ویا اگر بتوانید دمای بدنه را در 75 درجه ثابت نگه دارید جریان عبوری از ماسفت 25 امپر ویا کمتر خواهد بود واگر جریان بیشتری از ان عبور دهید خواهد سوخت--هنگامی که شما ماسفت را بدون هیت سینک به کار میگیرید توانی در ان تلف میشود که برابر است با حاصلضرب مقاومت درین سورس ضربدر جریان بتوان 2 و این باعث میشود دمای ماسفت بالا رود و در نتیجه جریانی که بتواند از خود عبور دهد مطابق منحنی دما -جریان کمتر شود-اگر بتوانید دمای ماسفت را را توسط هیت سینک یا روشهای دیگر پایین بیاورید یعنی گرمایی که روی ماسفت ایجاد میشود را دور کنید انگاه میتوانید جریان مورد نظر در دمای مربوطه را از ماسفت عبور دهید بخاطر همین است که از یک ماسفت 31 امپری بدون هیت سینک شما نمیتوانید حتی 5 امپر از ان عبور دهید.http://sound.westhost.com/heatsinks.htm
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

من برای کنترل یک استپ موتور( با وزن تقریبی 12 کیلو و گشتاور 24 n.m) احتیاج به مدار سوئیچینگ 10 آمپر 110 ولتی نیاز دارم( مدار چاپپر )قسمت کنترل رو با avr و پمپ 741 حل کردم
      حالا در قسمت قدرت فقط از ترانزیستور قدرت 2n3055 جواب گرفتم که اون هم 30 ولت 10 آمپر رو ساپپورت می کنه یک مدار دارلیگتون می خواد ول irf ها مدار درلیگتون نمی خواد خروجی جریان avr برای سوئیچینگ کافیه
      پیشنهاد شما چیه

دیدگاه

سلام
        دوتا سوال: شما irf رو درست درایو کردی؟
        منظورت از جریان خود میکرو واسه درایوش چیه؟

البته حتما خودت میدونی ولی واسه یادآوری میگم: وقتی یه ماسفت رو میخوای روشن کنی هرچی ولتاژ گیت سورس بیشتر باشه، مقاومت درین سورس کمتره و تا 8ولت تقریبا ثابت میشه. واسه z44 میشه 0.03 اهم. پس توصیه میکنم که Vgs=10 رو بده بعد یه heatsink با خمیر سیلیکون بهش بچسبون، ایشالا 20 آمپر بهت میده.
        دلا تا کی در این زندان فریب این و آن بینی
        یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی

دیدگاه

من الکترونیک رو تجربی آموختم (رشته اصلی من نرم افزاره) میشه در مورد این کنترل کمی مرا راهنمایی کنید

دیدگاه

یه سوال دیگه
            IRFI 840
            را در نظر بگیرید در برگه مشخصات داریم
            V 500
            8 A
            خوب آیا این ترانزیستور فسقلی واقعا می تونه 4 کیلووات را درایو کنه :sad:
            میدونید سطح مقطع سیم تغذیه موتور 4 کیلووات چند میلی متر مربع میشه ؟
            تقریبا به اندازه سطح مقطع کل ترانزیستور لطفا کمی راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام دوست عزیز توان ترانزیستور رو این طور محاسبه نمیکنن :biggrin:
              هشت آمپر جریان اشباح ترانزیستور
              وقتی ترانزیستور اشباح شد دیگر ولتاژ دو سر ترانزیستور پانصد ولت نیست
              ولتاژ روی بار افت میکنه.
              اگر توان ترانزیستور 125 وات باشد افت ولتاژ دوسر ترانزیستور 15 ولت بیشتر نیست .

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X