اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستورات پرش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستورات پرش

با سلام خدمت همه دوستان.
    من میخوام داخل یک حلقه شرطی یه دستوری بنویسم که به لیبل مشخصی پرش کنه و بعد از انجام دستورات موجود تو اون لیبل برگرده و از ادامه ENDIF رو اجراکنه نه اینکه بعد از اجرای اون لیبل برگرده و دوباره بیفته تو اون حلقه شرطی. ممنون میشم کمکم کنید .من با بیسیک کار میکنم (که البته ایکاش از اول میرفتم دنبال C یا اسمبلی).
    درضمن اینوهم بگم که از دستور GOSUB LBL1 هم استفاده کردم واین دستور به لیبل مشخص پرش میکنه ووقتی دستورات موجود در لیبل رو اجرا میکنه با فرمان RETURN برمیگرده ولی باز میفته تو همون حلقه شرطی .
    http://www.sharjweb.com/

پاسخ : دستورات پرش

من زیاد با بیسیک آشنا نیستم . با C کار میکنم .
    یکی از کلک هایی که میتونی بزنی اینه که تو خط بعد از پرش به لیبل (یعنی خطی که وقتی برنامه از لیبل برمیگرده ، از اونجا ادامه پیدا میکنه) ، یک کاری کنی که شرط حلقه false بشه . اینطوری خودش از حلقه خارج میشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenjooon
      با سلام خدمت همه دوستان.
      من میخوام داخل یک حلقه شرطی یه دستوری بنویسم که به لیبل مشخصی پرش کنه و بعد از انجام دستورات موجود تو اون لیبل برگرده و از ادامه ENDIF رو اجراکنه نه اینکه بعد از اجرای اون لیبل برگرده و دوباره بیفته تو اون حلقه شرطی. ممنون میشم کمکم کنید .من با بیسیک کار میکنم (که البته ایکاش از اول میرفتم دنبال C یا اسمبلی).
      درضمن اینوهم بگم که از دستور GOSUB LBL1 هم استفاده کردم واین دستور به لیبل مشخص پرش میکنه ووقتی دستورات موجود در لیبل رو اجرا میکنه با فرمان RETURN برمیگرده ولی باز میفته تو همون حلقه شرطی .
      باید وقتی که رسیدی به دستور شرطی اون عبارت رو چک کنی و به اول برنامه شرطی بری
      در غیر این صورت حافظه پشته پر میشه
      من فک کنم توی برنامه فلوچارت خوبی نکشیدی و دستورات رو نمیتونی خوب تحلیل کنی که به همچین مشکلی برخوردی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام این جور که شما میگید کارتون با یک دستور
        JMP حل میشه. به این صورت که با دستور JMP به یه برچسب مشخص و بعد از اجرای دستورات اون برچسب با یه JMP دیگه به برچسبی که بعد از END IF قرار گرفته بقیه دستوراتتون چک بشه.
        اگر روزي هيچ مشکلي سر راهم نبود ؛ ميفهمم که راه را اشتباه رفته ام!

دیدگاه

دوست عزیز این کار که خیلی خیلی ساده است در بسکام می تونی از دستورهایی مانند

go to a1

A1:
          یا با جامپ

jmp b1

B1: با این کار برنامه از ادامه این شرط می ره

تو این قسمتی که گفتی نباید ازGOSUB استفاده کنی این دستور بیشتر برای ایت که از پرش استفاده نکنی و برنامه خودت رو مثل این که به زیر برنامه خودت بره استفاده می کنند
          کسی کوه را برداشت که از سنگ ر یزه ها شروع کرد

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html

یه وقت رو تشکر کلیک نکنیدآ‌ها،جیزه!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X