اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ثبت اختراع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ثبت اختراع

سلام
    سال نو همتون مبارک
    ببخشید این موضوع را اینجا مطرح کردم ولی دیدم اکثر بچه های که با میکرو سرو کار دارن
    احتمالا با این موضوع هم سر و کار دارن :surprised:
    سوال در مورد ثبت اختراع بود
    *می خواستم مراحل ثبت اختراع را بدونم
    *از کجابفهمیم که این چیزی که ساختیم قبلا ساخته نشده
    *هزینه ثبت اختراع چقدر می شه
    *اصلا اختراع بدرد چی می خوره (بدرد سربازی می خوره :mrgreen
    اگر چیز دیگر می دانستید بگویید
    با تشکر
    دستت همتون درد نکنه

پاسخ : ثبت اختراع

هیچی یه گزارش چند صفحه ای درست می کنی
    میری خیابان ... تهران
    یادم رفته
    اونجا میگی من یه اختراع دارم
    یه فرم میدن پر میکنی
    بعد میگم فلان موقع بیا بر دفاع از طرح
    بعدن میری از طرحت دفاع می کنی
    100 قبل ثبت شده باشه بازم ثبت میشه

هزینش سالیانه 10 15 30 50 هستش
    بین ایناها
    ثبت اختراعم به درد هیچجا نمی خوره
    جز جمع رزومه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

با سلام
      واقعا" به درد هیجا نمی خوره
      خوب چه کاری هست که بری ثبت کنی
      راستی رزومه به درد چی می خوره

دیدگاه

چرا به یه درد هایی میخوره (البته در تئوری :mrgreen: ولی در عمل نه oo . مثلا اگه طرحت خوب باشه و بتونی ثبتش کنی ، شااااااااااااااااااید بتونی به تولید هم برسونیش
        درضمن برای یک اختراع حداقل باید 3 بار بری ثبت اسناد . الآن رو نمیدونم ولی تا یک سال پیش که اینطور بود : اول یکسری توضیحات در مورد طرحت تهیه میکنی (مثل نقشه فنی دستگاه ، شماتیک مدار ، توضیح سیستم و ...) و از هر کدوم هم 3تا کپی میگیری + شناسنامه و کارت ملی (با 3-4 تا کپی هاشون ) . بعد میری اداره ثبت مالکیت های صنعتی (میدون هفت تیر . بالاتر از چهار راه قائم مقام . جنب تهران کلینیک) . یکسری کارا رو انجام میدی و یکسری صف هایی رو باید بایستی :mrgreen: و مدارک رو تحویل میدی و یه تاریخ بهت میدن که باید دوباره بیای همین جا! :biggrin: . تو این تاریخ میری واسه دفاع! (به همون آدرس) . سعی کن اسم طرحت غلنبه سلمبه باشه :mrgreen: چون افراد به اصطلاح داور!! از روی اسم طرح سرچ میکنن که مشابه داره یا نه . (از لغت "سامانه" بوفور استفاده کنید ) . اگه شانس باهات یار باشه کارت اونجا تموم میشه . حالا باید بری ثبت احوال مرکزی . کجاست؟ میرداماد! :mrgreen: میری اونجا و یه چند ساعتی هم باید تو صف بانک و پست و امضا و مهر و ... وایستی تا کارت تموم بشه . میای خونه و میشینی تا چند هفته دیگه یه روزنامه به نام "روزنامه رسمی" بیاد دم خونت . باید اسم خودت + اسم طرحت توش باشه . دوباره پامیشی میری ثبت مالکیت (چهار راه قائم مقام) تا اون مدرک گل دار رو بگیری :mrgreen: . خوش حال میای بیرون . دریغ از این که هنوز تموم نشده :biggrin: باز باید بری کجا؟ میرداماد . یه چند ساعتی هم اونجا معطل میشی . واسه چی ؟ فقط و فقط واسه یه مهر!! اون مهره که زده شد ، دیگه تمومه . میای خونه و اون مدرک رو قاب میکنی میزنی رو دیوار . :mrgreen:

دیدگاه

آخرش اینه که هر سال به این وقت(تو عید)برش می داری و با یه کنه گردشو پاک می کنی :eek:
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

سلام

اینم ببینی بد نیست
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=30436.0

دیدگاه

سلام
              دست همتون درد نکنه :nice:
              اقای محمد ایجی این توضیحات باید چی باشند؟
              میشه نمونه نشانم دهید
              راستی من روی فیبر های سوراخ دار می خواهم ببندم خوبه؟؟

دیدگاه

تو یک کاغذ A4 توضیحات رو مینویسی . مثلا دستگاهت چی هست؟ چیکار میکنه ؟ به چه دردی میخوره؟ یخورده قسمت های دستگاهت رو توضیح بده . کجاها میشه از این دستگاه استفاده کرد؟ و ... . خلاصه یکم در مورد طرح مینویسی . تو یه کاغذ A4 هم نقشه و شماتیک و ... رو میکشی .
                فقط یادت باشه که روز دفاع! از دستگاه عکس و یا فیلم داشته باشی . خیلی کمکت میکنه . (یادمه یه بار رفته بودیم واسه ثبت . ولی هنوز 20% از دستگاهمون رو هم نساخته بودیم . عکس یه دستگاه دیگه رو بردیم نشون دادیم و طرح رو هم ثبت کردیم :mrgreen: :mrgreen: )
                خلاصه سعی کن جلوشون کم نیاری دیگه . در آخر هم بگم که این اطلاعات من حداقل واسه 1 ساله پیشه! برای اطلاعات بیشتر حتما یه سر خودت برو به اداره ثبت مالکیت (چهار راه قائم مقام) :biggrin:
                درضمن اگه تو اینجور ادارجات بتونی از بندپ استفاده کنی دیگه اینجوری نمیشی : :angry: میری یه گوشه میشینی و :read:

دیدگاه

ممنون
                  نگفتی بالاخره توی فیبر سوراخ دار ببرم یا نه؟؟ :question:
                  نوشته اصلی توسط محمد ایجی

درضمن اگه تو اینجور ادارجات بتونی از بندپ استفاده کنی دیگه اینجوری نمیشی : :angry: میری یه گوشه میشینی و :read:
                  راستی یکم در مورد بند پ توضیح می دید یکم گنگ گفتید البته من هم صفر هستم تا بحال باور کنید پا هام به کلانتری باز نشده :rolleyes:

دیدگاه

دوست عزیز بند پ همون پارتی خودمونه.
                    روی فیبر سوراخ دارم که اختراع رو نمیبرند :agree:
                    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام
                      فکر کنم این جا بتوانید اطلاعاتی کسب کنید (جستجوی اختراعات و ......)
                      http://www.sabt.gov.ir/patent/patentlist.aspx

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 001nafar
                        سلام
                        فکر کنم این جا بتوانید اطلاعاتی کسب کنید (جستجوی اختراعات و ......)
                        http://www.sabt.gov.ir/patent/patentlist.aspx
                        با تشکر. ولی بانک اطلاعاتیشون واسه یک قرن پیشه!! در حال حاضر هیچ منبع رسمی به روزی وجود نداره که طرح های ثبت شده رو نشون بده.

دیدگاه

سلام. آره میتونی سریازی معاف شی البته به جز اون 3 ماه آموزشی .
                          عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amet
                            سلام. آره میتونی سریازی معاف شی البته به جز اون 3 ماه آموزشی .
                            چطوری؟ طرح خاصی رو باید ببریم واسه ثبت؟ میشه بیشتر توضیح بدی.

دیدگاه

با درود . . .
                              کسی میدونه قضیه کسری خدمت با ارائه اختراع چطوریه؟
                              باید اختراع خاصی باشه یا هر طرحی قبوله؟؟
                              من خودم شنیدم که به ازای ارائه اختراع بین 1 تا 6 ماه کسری میدن

هر چند هزینه ثبت بالا هستش ولی خداییش می ارزه به چند ماه کسری!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:

کسی میتونه اطلاعاتی بده

فقط خیلی واجبه ها... چون من الان سربازم!!! :cry: خداییش دریغ نکنید.

ضمناً به اینجا هم یه نگاهی بندازید بعد هوس ثبت اختراع کنید.
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33228.0

با تشکر . . .

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                              بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X