اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Help - ایجاد ولتاژ منفی از مثبت منبع ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Help - ایجاد ولتاژ منفی از مثبت منبع ولتاژ

salam.

man donbale madari hastam k betoonam DAC0800 ro ke taghziye -manfi va +mosbat dare ro bayas konam.

lotfan pishnehad ****n ke voltazhe manfi ro az mosbat chetoor besazam.

chand rooze pish ba icl7660s sakhtam vali voltazhe bishtar az 10 volt misoze va man ham hadeaghal 17 volt mikham ma*** dashte basham.
    mamnoun age asatid komak konan.

عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

پاسخ : Help - ایجاد ولتاژ منفی از مثبت منبع ولتاژ

سلام دایی جان
    طبق قوانین سایت فینگلیشی ممنوعه و نزدیک بود منم بی خیال خوندن این کلمات بشم.
    به هرحال می تونی بسادگی با MC34063 هر ولتاژی از هر ولتاژی با هر پولاریته ای بسازی.
    توی دیتاشیت این آی سی مثالهای عملی داره و در اخر دیتا شیت جدول محاسباتی.
    اگه مشکلی باهاش داشتی به فارسی بگو تا ردیفش کنیم.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

سلام.
      فارسی ok
      این آی سی یکم مقروم به صرفه نیست واسم . فکر کن یه منبع 2 سر DC ( زمین و +17 ) دارم که می خوام +17 رو به_17 تبدیل کنم...

اگه جواب بدی ممنون می شم. واقعا لازم دارم.
      عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

دیدگاه

دیتا شیت رو دانلود کردم خوندم . نمی خوام ولتاژم زیاد شه.فکون ولتاژ فقط نسبت به زمین / از مثبت به منفی تبدیل شه . با خازن معکوس یا همچین چیزی نمیشه.
        من مدار رو که خروجی منفی داشت رو با protus بستم. هر ولتاژی که به ورودیش از 4+ ولت تا 12+ بدی جروجی 11.6-- بیشتر نمیده . من 17 -- میخوام...
        ممنون اگه جواب بدی ....

دیدگاه

دمت دایی جان
          قیمت این آی سی فقط 250 تومنه! چطور مقرون به صرفه نیست.
          مدارتو درست تحلیل کرد. اون مدار با هر ولتاژ توی ورودی، خروجی 12 ولت بده.
          اگه می خوای خروجی 17 ولت داشته باشی باید R1=1.2k و R2=15k باشه.
          باقی مقادیر:
          L=2mH
          Co=220uF 50V
          Rsc=1.5 ohm
          خازن بین پایه 3 و 4 هم باید 1 نانو باشه.
          امیدوارم از پس این مدار ساده بربیای. :biggrin:

دیدگاه

سلام.

عملی بستم و حدود 11ثانیه طول میکشه به ولتاژ up برسه. من میخوام تغذیه پایه 3 ای سی DAC0800 رو فراهم کنم و در عمل جواب نمیده. با هم مچ نمیشن...

به نظرت برای ولتاژ منفی پایه 3 این آی سی از یه ترانس 2 سر چی کار کنم ؟

دیدگاه

متوجه نشدم منظورت از 11 ثانیه طول میکشه چیه.
              به هرحال مدار بسیار ساده است و جواب میده.
              اگه ترانس 3 سر تهیه میکردی بهتر بود اما با 2 سر هم میشه هم میشه ولتاژ مثبت و منفی ساخت:

راستی نگفتی چرا از این آی سی قدیمی داری استفاده می کنی؟ احتمالا انتخاب بهتری داری.

دیدگاه

سلام عزیز،سال نو مبارک،من با LM2575 یا LM2576ولتاژ منفی گرفتم ولی نمیدونم قیمتش مناسب کارت باشه یا نه ،دیتا شیتشو ببینی خوبه،رنج ولتاژ ورودیش تا 40 ولت هست و آیسی جالبیه.

دیدگاه

دوستان من یک منبع تغزیه 12ولت 1امپر dc دارم . میتونم باهاش +35 ولت و -35 ولت بسازم . از شما ممنون میشم که جواب بدین. oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X