ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 104
    2007/05/02
    1,756
    93

ساخت یک usb player با استفاده از برد های دی وی دی یونی

سلام این قضیه قرار بود قبل از عید اکران بشه ولی خب بدلایل مشکلاتی به حالا موکول شد
    احتمالا تا بحال به مشکلاتی از قبیل قدیمی شدن cd plyaer یا dvd player و عدم وجود پورت usb بر روی اونا یا نیاز فوری به نمایش فایل تصویری بر روی صفحه تلویزیون .... برخورد کردین .
    البته مشکل من جدای از اینا داشتن یه پسر بچه کوچولوی تخسه که علاقه مند به دیدن فیلمای خودشه ما هم مردیم از بس cd و dvd رایت کردیم خلاصه نتیجه این شد امیدوارم بدرد دوستان بخوره
    تو بازار یه سری بردهای dvd یونیورسال وجود داره که تعمیرکارا بهش میگن برد همه کاره dvd طبق معمول ساخت چینه قیمتش هم نسبت به کاری که میکنه مفته
    این از برد همه کاره

این بردی که من خریدم قیمتش شد 12500 تومن برای راه اندازی این برد بعنوان یک usb player به چند قطعه دیگه احتیاج دارین که شامل
    1- چشمی پارس
    2- یه منبع تغذیه رگوله شده پنج ولت که تو منوال مدار گفته یک آمپر ولی چون ما فقط از قسمت usb این برد استفاده میکنیم و موتوری برای درایو قسمت مکانیکی وجود نداره یه منبه پنج ولت نیم آمپری هم کافیه من خودم از یه شارژر موبایل سامسونگ استفاده کردم (نرین ازین شارژر های در پیتی استفاده کنین بردتون بپره )
    3-یه ریموت کنترل البته این مدار بنا بر نوشته داخل منوالش قابلیت learning داره ولی ظاهرا این قابلیت اون به یاد گیری کد همون dvd player های چینی بر میگرده پس میشه به عبارتی یه ریموت dvd چینی
    4- یه جعبه برای مدار من از یه جای cd ده تایی استفاده کردم
    اینا رو مد نظر داشته باشین تا بعد
    2005/12/12
    T A B R I Z
    212
    1

پاسخ : ساخت یک usb player با استفاده از برد های دی وی دی یونی

بازم تشكر
    راستي منظور چشمي 3 پايه مشكي هست يا ؟؟؟
    [move]

[size=23pt]
    URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
    [/size]
    [/move]
    2008/08/13
    تهران
    319
    10

آقا این چشمی های سه پایه اطلاعات خروجی رو فیلتر شده میدن؟
    اصلا چجوری میشه باهاشون کارکرد؟
    2007/05/02
    1,756
    93

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدباقر ذکري
    بازم تشكر
    راستي منظور چشمي 3 پايه مشكي هست يا ؟؟؟
    بله دقیقا همونه

نقل قول نوشته اصلی توسط fakheri
    آقا این چشمی های سه پایه اطلاعات خروجی رو فیلتر شده میدن؟
    اصلا چجوری میشه باهاشون کارکرد؟
    بله اطلاعات خروجی اونا فیلتر شده هست و میشه مستقیم اونو به میکرو وصل کرد یه مقاومت pool up لازم داره
    اینم دیتا شیت
    http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/208/301092_DS.pdf
    2007/05/02
    1,756
    93

پاسخ : ساخت یک usb player با استفاده از برد های دی وی دی

بریم سراغ بقیه قضیه
    این برد (منظورم برد همه کاره دی وی دی ) یه سری کانکتور برای ارتباط با دنیای خارج داره این کانکتور ها برای اتصال 1- موتور load (همونی که سینی dvd رو جلو و عقب میکنه ) بعلاوه میکرو سویچهای تعیین موقعیت سینی
    2- موتورهای spindle و travers (امیدوارم درست نوشته باشم همونایی که dvd رو می چرخونه و اونی که چشم یا همون اپتیک رو عقب و جلو میکنه )
    3- مجموعه اپتیک
    4- خروجی صدا
    5- خروجی های تصویر
    6- تغذیه
    7- ورودی کیبورد
    8- خروجی دیسپلی و چشمی ریموت
    9- پورت usb
    از بین این اتصالات برای راه اندازی این برد نیاز به اتصال تغذیه - چشم کنترل - پورت usb و مطمئنا خروجی صدا و تصویر خواهیم بود در بردی که من استفاده کردم پین های مورد استفاده مطابق عکس پایینه

+5V و gnd پهلوی اون به منبع تغذیه وصل میشه این منبع باید حدود 0.5 آمپر جواب بده میتونین از یه شارژر پدر و مادر دار موبایل استفاده کنین یا با یه 7805 و یه ترانس نه ولتی و بقیه ضمائم این ولتاژ رو بسازین
    کانکتور برای اتصال صدا و تصویر همراه برد هست با سه تا فیش سونی اونو به تلویزیون وصل کنین طبق معمول زرد تصویر سفید صوت کانال چپ قرمز صوت کانال راست
    چشمی پارس هم به کانکتور پایین کانکتور تغذیه متصل میشه

تو این حالت اگه مدار رو به تغذیه وصل کنین لوگوی dvd player در صفحه تلویزیون پدیدار میشه (البته قبلش تلویزیون رو روشن و در وضعیت AV یا مونیتور قراربدین :mrgreen: )
    تا اینجا می رسین به حالتی که دو ساعت منو سره کار گذاشت شما رو هم سره کار بذارم :twisted:
    نه
    خب چی میشه مدار هیچ فرمانی رو قبول نمیکنه طبق منوال هم هر کاری می کنی نمیشه همونی که تعمیرکارا میگن این برد باید به قسمت مکانیکی وصل شه تا کار کنه
    البته برد بیچاره حق داره چون بلاتکلیفه
    چون خبر نداره که سینی dvd داخله یا بیرونه چون هر دو میکروسویچ open و close باز هستن
    برای گول زدن برد بیچاره پین close برد dvd رو زمین می کنیم

اینجوری برد بیچاره فکر میکنه که سینی داخله و شروع به خوندن dvd خیالی میکنه :eek: و چون مجموعه اپتیک به اون متصل نیست در نهایت اعلان "bad disk" میکنه و آماده برای کار مرحله بعد میشه
    اینا رو داشته باشین تا بعد
    2005/12/12
    T A B R I Z
    212
    1

واقعا" آفرين ما منتظر ادامه هستيم
    راستي كنترل هاي يونيورسال دي وي دي هاي چيني واقعا"جواب ميده ( مانند موردي كه شما فرموديد )
    [move]

[size=23pt]
    URMO LAKE IS [s]THIRSTY[/s] DEAD
    [/size]
    [/move]
    2007/05/02
    1,756
    93

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدباقر ذکري
    واقعا" آفرين ما منتظر ادامه هستيم
    راستي كنترل هاي يونيورسال دي وي دي هاي چيني واقعا"جواب ميده ( مانند موردي كه شما فرموديد )
    اگه منظورتون برد های دی وی دی یونیورسال باشه آره جواب میده خوبم جواب میده
    حداقلش اینه که برد من داره کار میکنه
    2007/05/02
    1,756
    93

پاسخ : ساخت یک usb player با استفاده از برد های دی وی دی

خب رسیدیم به اونجایی که برد رو به تغذیه و خروجی اونو به تلویزیون وصل کردیم و با اتصال پین close به زمین یه کاری کریم که برد تو حالت خماری نره تو این حالت بعد از حدود 10 ثانیه روی صفحه تلویزیون عبارت bad disk ظاهر میشه .
    حالا با دو بار اتصال پین هدر روی برد (پهلوی کریستال )وارد قسمت برنامه ریزی کنترل میشیم سه کلید اصلی شامل NEXT (|<< ) و PREVIUSE (>>|) و STOP هست به این ترتیب که هر کلیدی که خواسته شده رو روی کنترل فشار میدین اگه اون کلید روی کیبورد کنترل نبود دکمه next رو فشار بدین که نوبت کلید بعدی بشین اگه هم تو وارد کردن کلید دچار اشتباه شدین با فشردن دکمه previuse به عقب برگردین کار تعریف دکمه ها تموم شد دکمه stop رو فشار بدین .
    یادتون باشه حتما دکمه usb و up و down و enter رو تعریف کنین که بتونین وارد حالت usb بشین .

در مرحله بعد وارد منوی تعریف کیبورد و نمایشگر میشین چون کیبورد و نمایشگر نداریم با زدن کلید next و stop از اون رد میشیم .

usb player آماده کار شده برای وارد شدن به حالتusb بترتیب از راست به چپ
    ENTER - DOWN - USB
    حالشو ببرین

اینم یه عکس از نمونه کامل شده

شرمنده جعبه خوشتیپ پیدا نشد کردیمش تو قاب CD
    کانکتور ها هم برای کوچیک کردن حجم کلی با کانکتور های جمع جور تر عوض شدند
    2007/08/19
    2
    0

پاسخ : ساخت يک usb player با استفاده از برد هاي دي وي دي يوني

دوست عزيز با سلام

اين برد چه فرمت هاي رو ميتونه پخش کنه؟
    و آيا ميشه اين برد را به دي وي دي رام کامپيوتر وصل کرد؟

با تشکر
    سينا
    2007/05/02
    1,756
    93

پاسخ : ساخت يک usb player با استفاده از برد هاي دي وي دي يوني

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasa
    دوست عزيز با سلام

اين برد چه فرمت هاي رو ميتونه پخش کنه؟
    و آيا ميشه اين برد را به دي وي دي رام کامپيوتر وصل کرد؟

با تشکر
    سينا
    این برد فرمتهای mpeg1 و mpeg2 و avi برای فرمتهای تصویر متحرک( به همراه ساب تایتل انگلیسی ) و mp3 و wma برای فرمتهای صوتی و jpg رو برای عکسها ساپروت میکنه البته تو منوالش نوشته mp4 رو پخش میکنه ولی تو تستی که من انجام دادم جواب نداد .
    فکر نکنم بشه اونو به dvd rom کامپیوتر وصل کرد ( این برد ورودی sata یا ide نداره )البته شاید بتونین بایه مبدل usb به ide یا sata این کار رو انجام بدین ولی من تستش نکردم .
صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 104