اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

CCS & MikroC

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

CCS & MikroC

می خواستم بدونم بین کامپایلر های إ¾CCS و MikroC چه تفاوتی میکنه؟برای شروع کدوم بهتره؟اصلا انتخاب بین کامپایلر های مختلف برای یک میکرو اهمیت داره یا همه مثل هم هستن و تفاوتی نمیکنن

پاسخ : CCS & MikroC

کامپایلر CCS از قدمت بیشتری برخورداره. به مدت 4سال هم به عنوان کامپایلر رسمی در مسابقات جهانی مهارت استفاده میشده (رشته الکترونیک صنعتی) .
    از سینتکس ANSI C پشتیبانی میکنه. کتابخونه هاش کد باز هستن . یعنی شما به کد های کتابخونه ها دسترسی کامل دارید و میتونید اونها رو به دلخواه خودتون تغییر بدید. خود کامپایلر حدود 140 ‎تا کتابخونه و حدود 110 مثال کامل داره. فروم اینترنتی CCS هم که ماشالله پر از مثال و کتابخونه و ... هست. یادگیریش شاید اولش یخورده سخت باشه. ولی وقت بعد از یه مدت کار باهاش متوجه میشی که چقدر خوش دسته! خلاصه یک کلام واقعا کامپایلر خوبیه. حرف نداره.
    و اما MILKROC . اول از همه اینکه کتابخونه های خوبی داره ولی هیچ کدومشون کد باز نیستن و تو نمیتونی به کدهای لایبرری ها دسترسی داشته باشی یا اینکه بخوای به دلخواهت تغییرشون بدی . دستور printf (نماد زبان C ) رو نداره !!! دارای HELP بسیار کاملی میباشد. یادگیریش ساده تره. ولی تاکنون نتوانسته خود را به عنوان یک کامپایلر حرفه ای در عرصه میکروکنترلر ها معرفی کنه.
    انتخاب با خودت.

دیدگاه

پاسخ : CCS & MikroC

دوست عزیز من تجربه کار کردن با MikroC رو دارم ولی از موقعی که با کامپایلر CCS آشنا شدم کلا بی خیاله MikroC شدم البته من دوستایی دارم که با MikroC پروژه های بزرگی انجام دادن ولی به نظر من امکانات CCS خیلی بهتر از MikroC هستش. ولی HELP میکروسی واقعا محشره و حرف نداره! من خودم به استفاده از HELP کامپایلر تونستم طرز کار با ماژولهای داخلی میکرو رو یاد بگیرم. خلاصه امیدوارم هر کدوم رو که انتخاب میکنی تا آخرش بری و مثل من کامپایلرتو وسطا عوض نکنی :biggrin:

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X