اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش plc از صفر دارید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش plc از صفر دارید؟

سلام به همگی
    من در کلاس s7 ثبت نام کردم ولی تا حالا هیچ دوره ای در رابطه با plc ندیدم :mrgreen:و هیچی بلد نیستم ! :mrgreen:اگه جزوه ی یا کتابی دا رید که از پایه شروع کرده برام بذارید ممنون میشم .

پاسخ : آموزش plc از صفر دارید؟

سلام

کتاب s7 200 اقای اویسی
    اتوماسیون صنعتی اقای مجدانی
    این دوتا کتاب از پایه شروع کردن و خیلی ساده توضیح دادن

دیدگاه

سلام، کتاب plc مثلث نارنجی خوب نیست برا کسایی که از صفر شروع می کنن؟؟؟؟

دیدگاه

کتاب خوبیه. تقریباً جامعه و میشه گفت مرجع!
        ولی خب بهتره اول یکمی با جبر بولی (همین گیتهای منطقی) و یه کمی معماری آشنا بشین، که سریع میفهمین چی به چیه. بعدش میتونید کتابش رو بگیرین. البته از صفر مطلق شروع نکرده ها. ولی عالیه تو این زمینه. PDF ش هم هست، ولی توصیه میکنم کتاب رو بگیرین، چون خوندنش راحت تره! 800 صفحه ست!
        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

سلام به همه....

آقا منم می خام PLC یاد بگیرم ولی هیچی بلد نیستم ولی با میکروکنترلر AVR کار کردم تا حدودی هم بلد حالا برای یه مبتدی مثل من برای شروع کار با PLC که کتابی رو پیشنهاد میکنید؟ در ضمن رشتم هم الکترونیک و با جبر بول و گیت ها اشنایی دارم

در ضمن PLC هم زبان خاصی داره برای برنامه نویسی ؟ اصلا PLC برنامه نویسی داره ؟ بعد شبیه ساز ها و برنامه های کار با PLC چی یا هستند؟

خیلی ممنون....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
            سلام به همه....

آقا منم می خام PLC یاد بگیرم ولی هیچی بلد نیستم ولی با میکروکنترلر AVR کار کردم تا حدودی هم بلد حالا برای یه مبتدی مثل من برای شروع کار با PLC که کتابی رو پیشنهاد میکنید؟ در ضمن رشتم هم الکترونیک و با جبر بول و گیت ها اشنایی دارم

در ضمن PLC هم زبان خاصی داره برای برنامه نویسی ؟ اصلا PLC برنامه نویسی داره ؟ بعد شبیه ساز ها و برنامه های کار با PLC چی یا هستند؟

خیلی ممنون....
            سلام
            دوست عزیز من پیشنهاد می کنم اگر می خواهی با پی ال سی های زیمنس کار کنی ابتدا با LOGO شروع کنید .برای برنامه نویسی PLC شما می تونید با FTP و LADDER برای لوگو برنامه نویسی کنید این دو زبان برای logo است که ftp برای الکترونیکی ها که مدار منطقی شون خوبه و ladder یعنی نردبانی برای افراد قدرتی خوبه.
            برای پی ال سی پیشرفته هم می تونید از ladder و زبان برنامه نویسی استفاده کنید که زبان برنامه نویسی آن شبیه z80 که زبان ماشین است استفاده می شود.

دیدگاه

سلام
              دوست عزیز من پیشنهاد می کنم اگر می خواهی با پی ال سی های زیمنس کار کنی ابتدا با LOGO شروع کنید .برای برنامه نویسی PLC شما می تونید با FTP و LADDER برای لوگو برنامه نویسی کنید این دو زبان برای logo است که ftp برای الکترونیکی ها که مدار منطقی شون خوبه و ladder یعنی نردبانی برای افراد قدرتی خوبه.
              برای پی ال سی پیشرفته هم می تونید از ladder و زبان برنامه نویسی استفاده کنید که زبان برنامه نویسی آن شبیه z80 که زبان ماشین است استفاده می شود.
              ممنون....

کتابی هستش که تو اون لوگو به زبان FTP یاد داده باشه باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                سلام
                ممنون....

کتابی هستش که تو اون لوگو به زبان FTP یاد داده باشه باشه؟
                سلام از لینک زیر میتونید جزوه های جالبی از plc را دانلود کنید که از صفر شروع کرده اند (خودم up کردم)
                http://www.iran-elecomp.com/showthread.php?tid=79

دیدگاه

سرچ در انجمن نیز به شما کمک زیادی می کنه
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25570.0;topicseen
                  :nice:
                  Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                  // - - - - - - - - - -
                  برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                  // - - - - - - - - - -
                  اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                  // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لینک مشکل داره....

دیدگاه

سلام
                      کتاب که زیاده دوست عزیز شما در لینک زیر می تونید کلی کتاب آموزشی در مورد pcl هست:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=2640.0
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=9325.0

دیدگاه

چطوری باید الگوریتم پی ال سی یاد گرفت که بتونی هر برنامه ای که بهت گفتن بنویسی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X