اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرز کار پروگرامر PIC شرکت نوآوران

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طرز کار پروگرامر PIC شرکت نوآوران

سلام
    کسی با پروگرامر شرکت نوآوران کار کرده که بتونم ازش چنتا سوال بکنم
    در ضمن اگه پروگرامر ساده ای سراغ دارید لطفا بگید تا من بسازمش.

پاسخ : پروگرامر PIC لعنتی شرکت نوآوران

اسم پروگرمرت چیه؟ با چه نرم افزاری کار میکنه؟ سوالاتت رو اینجا مطرح کن تا دوستان جوابت رو بدن.

دیدگاه

پاسخ : طرز کار پروگرامر PIC شرکت نوآوران

سلام
      نام پروگرامر NNP106 لینک محصول از سایت
      http://www.ne-ir.com/13153/sec_1/p_14.aspx?lang=Fa

یک نرم افزار داره که تو cd محصول بود با نام meprog من هرچی برنامم رو میفرستم توش ارورهای اجیب غریب میده.
      برنامه رو تو پروتوس هم تست کردم مشکلی نداشت به نظر شما مشکل چیه؟

دیدگاه

دوست عزیز من میخوام یه تجربه ای رو که داشتم رو بهتون بگم تا شاید تو انتخاب پروگرمر مناسب به دردتون بخوره. من خودم از موقعی که با میکروهای PIC آشنا شدم (تقریبا 18 ماه) فقط این رو فهمیدم که واسه کار کردن با این میکروها باید یه پروگرمری بگیری که جایی واسه ایراد گرفتن نداشته باشه! چون خود من تا حالا دوتا پروگرمر خریدم و سه تا درست کردم که یا کار نکردن یا بعضی از میکروهایی رو که داشتم پشتیبانی نکردن ویا هزار تا مشکل دیگه! من خودم تو این 18 ماه فکر کنم نزدیک به 10 ماه و یا بیشتر وقتم رو واسه پروگرمرها گذاشتم و آخر سرم هیچ نتیجه ای نگرفتم! اخر سر میخوام بگم که با داشتن یه پروگرمر خوب میتونی در عرض دو سه ماه(نه 18 ماه :cry2 تمام فوت و فن PIC رو یاد بگیری. من الان خودم با پروگرمر ICD2 کار میکنم و میتونم بگم که تمام میکروهای موجود تو بازار ایران رو ساپورت میکنه و قیمتشم 56 تومنه و با USB کار میکنه و پروگرمریه که خود شرکت میکروچیب طراحی کرده.

موفق باشید

دیدگاه

فکر نمیکنید 56 تومن یکم زیاده؟!!!
          هیچ کس ایده دیگه ای نداره؟ که خوب جواب گرفته باشه؟
          من این پروگرامر شرکت نواوران رو 19 تومن خریدم البته با پول استادم.

دیدگاه

یک نفر قبلا این لینک رو واسم فرستاد و گفت که جواب گرفته کسی این هیچ کدوم از این پروگرامر ها رو بسته؟
            http://members.aon.at/electronics/pic/picpgm/hardware.html#LVP_PROGRAMMER

اینجا رو نیگا کنید:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37255.0

دیدگاه

دوست عزیز منم قبلا مثل شما فکر میکردم و الان چند وقتیه که فهمیدم واسه یاد گرفتن هر چیزی باید یه چیزی از دست بدی!! اما اگه میخوای با میکروهای سری 16f کار کنی یه پروگرمری هست که به JMD معروفه و با پورت کام به کامپیوتر وصل میشه و خودتم میتونی درست کنی و حداکثر با 2تومن میشه ساختش. اگه خواستی من هم شماتیک و هم PCB رو دارم.

دیدگاه

اگه شما باهاش کار کردی وتایید میکنید که جواب میده ممنون میشم به ما هم بدین.
                البته من در نهایت باید رو smd پیاده سازی کنم این قابلیت رو هم داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masiha308
                  البته من در نهایت باید رو smd پیاده سازی کنم این قابلیت رو هم داره؟
                  دوست عزیز منظورتون رو خوب متوجه نشدم؟ اگه منظورتون اینه که پروگرمر رو در ابعاد کوچک بسازید باید بگم که اگه یه خورده سلیقه به خرج بدین به راحتی میتونین که این پروگرمر رو اونطوری که دلتون میخواد بسازید.

لینک شماتیک و PCB پروگرمر در پروتئوس:
                  http://www.4shared.com/file/251861982/e62d4d45/JMD_FINAL.html

لینک آموزش استفاده از پروگرمر (به صفحات آخر مراجعه شود):
                  http://www.4shared.com/file/251862051/d7eef6d3/MIKROC_PRO_PIC-JMD_Programmer.html

لینک برنامه WinPIC800:
                  http://www.winpic800.com//descargas/WinPic800.zip

موفق باشید

دیدگاه

منظورم این بود که میکروئی که در نهایت می خوام باش کار کنم در پکیج SMD هست و باید پروگرامر قابلیت پروگرام کردن روی برد رو هم داشته باشه

دیدگاه

تقریبا همه پروگرمرها قابلیت پروگرم کردن رو برد رو دارن ولی میشه مدل میکرویی رو که میخواین استفاده کنید رو بگین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidjabbari
                        ‏ ‏‎من الان خودم با پروگرمر ICD2 کار میکنم و میتونم بگم که تمام میکروهای موجود تو بازار ایران رو ساپورت میکنه و قیمتشم 56 تومنه و با USB کار میکنه و پروگرمریه که خود شرکت میکروچیب طراحی کرده.‏‎
                        بیخیال بابا 56 هزار تومن واسه یه پروگرمر !!!‎oo: ‎ اونم پروگرمر PIC ! من واسه ARM اینقدر پول ندادم ‎
                        من خودم از یه پروگرمر دستساز LPT استفاده میکنم. خدا رو شکر فعلا که کار مارو راه انداخته. یه چندتا تاپیک پایینتر شماتیکش رو گذاشتم. یه تاپیکی هست به نام "پروگرمر LPT " .

دیدگاه

به نام عزیز مهربان
                          توجه توجه :nice:
                          می خوام راحتتون کنم
                          پرگرمر NUP113نواران خوبه با سر زدن به لینکی که براتون می زارم می فهمید قضیه چیه هم چنین با این لینک می تونید NUP113یا بعضی دیگه از پرگرم هاتون رو برنامش رو به روز کنید تا سری های قوی پی آی سی رو هم با هم این پرگرمر راه بندازید و حتی می تونین ی پرکرمر توپ بسازید
                          http://www.quasarelectronics.com/zip/microbrn25ep.zip
                          با قیش با شما التماس دعا :bye
                          یا دتن نره ها :smile:
                          ای کاش زود داماد شم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SA3ID
                            دوست عزیز من میخوام یه تجربه ای رو که داشتم رو بهتون بگم تا شاید تو انتخاب پروگرمر مناسب به دردتون بخوره. من خودم از موقعی که با میکروهای PIC آشنا شدم (تقریبا 18 ماه) فقط این رو فهمیدم که واسه کار کردن با این میکروها باید یه پروگرمری بگیری که جایی واسه ایراد گرفتن نداشته باشه! چون خود من تا حالا دوتا پروگرمر خریدم و سه تا درست کردم که یا کار نکردن یا بعضی از میکروهایی رو که داشتم پشتیبانی نکردن ویا هزار تا مشکل دیگه! من خودم تو این 18 ماه فکر کنم نزدیک به 10 ماه و یا بیشتر وقتم رو واسه پروگرمرها گذاشتم و آخر سرم هیچ نتیجه ای نگرفتم! اخر سر میخوام بگم که با داشتن یه پروگرمر خوب میتونی در عرض دو سه ماه(نه 18 ماه :cry2 تمام فوت و فن PIC رو یاد بگیری. من الان خودم با پروگرمر ICD2 کار میکنم و میتونم بگم که تمام میکروهای موجود تو بازار ایران رو ساپورت میکنه و قیمتشم 56 تومنه و با USB کار میکنه و پروگرمریه که خود شرکت میکروچیب طراحی کرده.

موفق باشید
                            سلام مستر سعید
                            آقا شما این پروگرامر رو که می گید از کجا خریدید ؟ سایتی هست که بشه اینترنتی خرید ؟ مشکلی باهاش نداشتید ؟ چیزی هم بوده ساپورت نکنه ؟ هم pic 18 , 32 , dspic . . . ?
                            هدفهای بزرگ مردان بزرگ می خواهد .

دیدگاه

من با این پروگرمر npp106 کار کردم. سری 16 جز 14پایه ها رو که تاهالا پروگرم کرده.من تو 14 پایش موندم که چرا پروگرم نمیکنه.به خاطر همین پیشنهاد نمیکنم بخرین
                              طب اسلامی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X