اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص صدا

سلام
    من برنامه نویس کامپیوترم و مدتیه که طرحی دارم و اونو از طریق کامپیوتر انجام دادم که برای تشخیص صدا از Speech Recognition مایکروسافت استفاده کردم و برای خروجی از پورت پارالل. حالا می خوام این دستگاه رو جمع و جور تر بسازم که به موارد زیر احتیاج دارم:
    1. یک ebook برای من که اصلا با میکرو کنترلر کار نکردم و تمام اصطلاحات رو توضیح داده باشه. ترجیحا فارسی
    2. یه لایبراری تشخیص صدا یا روش نوشتن همچین برنامه ای که فکر می کنم خیلی خیلی خیلی سخت باشه! خودم اینو پیدا کردم نظرتون رو دربارش بگید:
    http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406& dDocName=en023596

چند تا از تاپیک های اینجارو دیدم دوستان متخصص زیادی هستن و امیدوارم کسایی باشن که روی تشخیص صدا کار کرده باشن. من این 2مورد رو می خوام پیاده کنم: تشخیص شخصی که حرف میزنه که فک کنم از Pitch صدا استفاده میشه و برای تشخیص حرفی که زده شده از یه سری Template از پیش ضبط شده. برای دومی یکی از این شرایط میتونه باشه:Templateهارو خودم ضبط کنم، گوینده Template هارو ضبط کنه که اولی باشه خیلی بهتره چون ممکنه بعدا چندکاربره بشه.
    همون طور که گفتم هیچ سر رشته ای ندارم لطفا اگر توضیحی میدید غیر تخصصی بدید :biggrin:!

پاسخ : تشخیص صدا

کسی نیست کمک کنه؟؟؟ :cry:

دیدگاه

مبحث یکم سخته
      یکم که نه
      بیشتر یکم
      شما کارت رو جلو ببر ماهم راهنمایی می کنیم
      میکروفون رو به adc میکرو وصل کن و صدا ضبط کن بعد بیا رو صدا کار کن
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

من خیلی وقته میخواهم روی یه همچینچیی کار کنم اما اطلاعات راجعبش کمه شما اطلاعات کاملو بدید من با قسمت میکرو مشکلی ندارم :job: یه چیزایی از میکرو حالیم میشه
        الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

نمی خوام دل سردتون کنم اما این کار به این آسونی که شما فکر میکنید نیست و با avr ام که اصلا فکرشو نکنید
          مایکروسافت با این همه تجربه آخر این موتور تشخیص صدا رو ساخته که تازه بازم همیشه جواب نمیده حالا شما میخاین یه نفری با avr با این سرعت پردازش کم یه همچنین کاری و انجام بدین ؟البته کار نشد نداره اما این راهش نیست
          اگه خیلی مشتاقین که این کارو انجام بدین برین از این مادر بورد کوچیکای کامپیوتر پیدا کنید و از اونا استفاده کنید
          موفق باشین

دیدگاه

من که نگفتم آسونه ولی اگه بیایم از تمپلیت ها استفاده کنیم خیلی راحته. :read:
            الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

این کاری که شما قصد انجامش رو دارید نوعی پردازش صداست. بهتره که تو انجمن مربوط به خودش مطرح کنید. درضمن با یه میکرو 16 مگاهرتزی نمیشه به این هدف رسید. باید برید سراغ DSP ها .

دیدگاه

از راهنمایی همه دوستان ممنونم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X