اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اپتوکوپلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اپتوکوپلر

با سلام
    من یک مولد پالس دارم که دادم به یک میکرو.
    اما ممکنه داخل مولد پالس اتصالی بوجود آید و برق 220 ولت به میکرو برود.
    حالا میخوام این وسط یک چیزی مثل اپتوکوپلر بزارم تا به ورودی آن قطعه مولد پالس بزارم و خروجی آن قطعه همان پالس را داشته باشم تا ایزولاسیون نوری داشته باشم.
    لطفا اگر نظری دارید مدار را هم بکشید.
    با تشکر

پاسخ : اپتوکوپلر

سلام. اگه مولد پالست بتونه جریان بده مثلا 10 mA و اینکه فرکانسش پایین باشه اونوقت اپتو گزینه مناسبیه. اپتو های تو بازار عملکرد های متفاوتی دارن و بهترین اونها 4n25 که 6پین هست و بعد از اون p521 که 4پین هست. اگه مولدت جریان نمیده باید اول با مدار ترانزیستوری جریان دارش کنی بعد از اپتو استفاده کنی
    دلا تا کی در این زندان فریب این و آن بینی
    یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی

دیدگاه

من در واقع برق شهر رو به پالس تبدیل کردم فکر کنم خروجی مقایسه کننده بتونه تا چند صد میلی آمپر جریان بده اما فرکانس پالس 50 هرتز تا 60 هرتز هست.

دیدگاه

سلام
        همونطور که دوستمون گفت می تونی از اپتوکوپلرهای نام برده شده استفاده کنی اما گزینه بسیار عالی 6N136 . سرعت سوئیچ عالی و خروجی TTL . برای مدار تقریبا pdf همه اپتوکولر ها مدارهای پایه رو داره.

دیدگاه

اپتوکوپلر

با سلام
          دوستان این اپتوکوپلرهایی که شما معرفی کردین در ورودیشون حداکثر چند ولت می شه داد ؟
          و کدوم اپتوکوپلر تو بازار حداکثر ولتاژ ورودی داره ؟
          ممنونم

دیدگاه

ببخشید اگر به ورودی مداری که در دیتا شیت 6n136 هست پالس با دامنه 5 ولت وصل کنم خروجی هم دارای دامنه 5 ولت هست؟فکر کنم منطق خروجی هم بر عکس ورودی هست؟(یعنی به ازای 5 ولت 0 ولت میده و به ازای 0 ولت 5 ولت میده)

دیدگاه

pc817 هم خوب جواب میده

تا جالا که در اکثر مدارات من استقاده کردن خوب عمل کرده

قیمتش هم مناسبه 70تومن
              مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoodhashemy
                ببخشید اگر به ورودی مداری که در دیتا شیت 6n136 هست پالس با دامنه 5 ولت وصل کنم خروجی هم دارای دامنه 5 ولت هست؟فکر کنم منطق خروجی هم بر عکس ورودی هست؟(یعنی به ازای 5 ولت 0 ولت میده و به ازای 0 ولت 5 ولت میده)
                درسته ، منطق خروجیش عکس ورودیه. دامنه ولتاژ خروجی هم به ولتاژ تغذبه خروجی بستگی داره. اگه 5 ولت تغذیه کنی خروجی 5 ولت میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X