اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطوری میشه برای یه موتور DC فقل یا ترمز گذاشت؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطوری میشه برای یه موتور DC فقل یا ترمز گذاشت؟

سلام

من یه موتور گریبکس دارم با 20 دور در دقیقه و در واقع یه سیم جمع کنه که یه فنر رو میکشه عقب ولی مشکل من اینه که فنره انقدر قوی هست که وقتی برق موتور قطع میشه موتور شروع میکنه به معکوس برگشتن و سیمه برمیگرده جای اولش :cry: البته با سرعت خیلی کم :sad:
    درایورمم L293D هست

چطوری میشه یه موتور DC رو Stop کرد؟ یعنی تکون نخوره و هر وقتم خاستم به چپ یا راست بگردونمش؟

پاسخ : چطوری میشه برای یه موتور DC فقل یا استپ گذاشت؟

با سلام--شما میتوانید یک مدار فول بریج ببندید که لود ان موتور باشد اگر سوییچهای متقابل سوییچ شوند موتور در یک مثلا راست گرد واگر ترانزیستورهای متقابل دیگر سوییچ شوند در جهت چپ گرد و اگر یک بار راست گرد ویک بار چپ گرد سوییچ شود موتور قفل میکند البته باید اینکار با فرکانس بالا انجام شود.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
      با سلام--شما میتوانید یک مدار فول بریج ببندید که لود ان موتور باشد اگر سوییچهای متقابل سوییچ شوند موتور در یک مثلا راست گرد واگر ترانزیستورهای متقابل دیگر سوییچ شوند در جهت چپ گرد و اگر یک بار راست گرد ویک بار چپ گرد سوییچ شود موتور قفل میکند البته باید اینکار با فرکانس بالا انجام شود.
      با همین L293 میشه یه همچین موضوعی رو پیاده سازی کرد؟

دیدگاه

شکل 5 http://www.datasheetcatalog.org/data...ents/l293d.pdf
        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

پاسخ : چطوری میشه برای یه موتور DC فقل یا ترمز گذاشت؟

درست شد :wow:

وقتی موتورو احتیاج ندارم 50 میکرو ثانیه روشنش میکنم یکمی زور میزنه ولی نمیچرخه و هرچی فنره قوی تر باشه میشه 50 میکرو ثانیه رو زیاد کرد جواب میده :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            سلام

من یه موتور گریبکس دارم با 20 دور در دقیقه و در واقع یه سیم جمع کنه که یه فنر رو میکشه عقب ولی مشکل من اینه که فنره انقدر قوی هست که وقتی برق موتور قطع میشه موتور شروع میکنه به معکوس برگشتن و سیمه برمیگرده جای اولش :cry: البته با سرعت خیلی کم :sad:
            درایورمم L293D هست

چطوری میشه یه موتور DC رو Stop کرد؟ یعنی تکون نخوره و هر وقتم خاستم به چپ یا راست بگردونمش؟
            میتونید از یه کلاچ الکترومکانیکی استفاده کنید که در اندازه های مختلف کوچک تا بزرگ هست. وقتی ولتاژ بهش وصل بشه شافت ورودی و خروجیش محکم بهم می چسبه.

دیدگاه

میتونید از یه کلاچ الکترومکانیکی استفاده کنید که در اندازه های مختلف کوچک تا بزرگ هست. وقتی ولتاژ بهش وصل بشه شافت ورودی و خروجیش محکم بهم می چسبه.
              توی یه پرژه دیگه هست ترمز نیاز دارم . میدونید کدوم مغازه داره؟ من تهرانم

دیدگاه

[quote=arvinfx]

میتونید از یه کلاچ الکترومکانیکی استفاده کنید . میدونید کدوم مغازه داره؟ من تهرانم
                من مشهد هستم. خیابان سنائی دارند. اما در تهران نمیدونم.
                معمولا جاهائی که لوازم پنوماتیک و هیدرولیک می فروشند باید داشته باشند

دیدگاه

salam shoma ye sistem darid ke dar un az trighe ye motor ye niroo ro dar ye fanar zakhire mi****d hala fanare hala fanare mikhad motoro bargardune .ye rah ine ke bad az stop kardane motor az tarighe ye rele do sare motoro etesal kutah **** intori motore yekam halate tormozi peyda mikone.
                  dovom in ke mituni az girboxe halezuni estefade **** kemese ya diode mekaniki amal mikone.age motor becharkhe khorujiye girbox micharkhe vali age bekhay khorujiye gir boxo becharkhuni dige motor nemicharkhe magar inke girboxo khurd ****.mese motoraye balabare amale ha ke bahash masaleh mikeshan bala.bye :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط snekooei

منم به همچین چیزی فکر کنم نیاز دارم. میشه بیشتر توضیح بدید یا بگید کجا یافت میشه؟
                    Gracias A La Vida
                    [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                    http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                    زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

سلام
                      خیلی راحت تشریف ببیرید فروشگاه لوازم یدکی جارو برقی به فروشنده بگید سیم جمع کن می خوام در اندازه های نسبتا متنوع موجود هست و فقط برای باز کردنش یه الکتروموتور بزارید و دیگه بقیش هم کاری نداره ( هم قفل کن داره و هم کار کردن باهاش نباید سخت باشه ) یه سری تغییرات هم بهش باید بدید .

موفق باشید :smile:
                      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

سلام دوست عزیز اصلا نیازی به این کارای مشکل نیست تنها کافی ic درایور lmd18200 تهیه کنی تقریبا شبیه l298 با دو تفاوت 1-یک متور رو درایو میکنه تا بالای 3 امپر جواب میده 2- مهمترین خصوصیت یک پایه به عنوانbreak داره که طبق دیتا شیتش که همه جا هست میتونی بادادن pwm به اون پایه متور رو استوپ کنی .بسیار راحت تر ارزان تز و کم حجم تر
                        موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

سلام

نوشته اصلی توسط arvinfx
                          درست شد :wow:

وقتی موتورو احتیاج ندارم 50 میکرو ثانیه روشنش میکنم یکمی زور میزنه ولی نمیچرخه و هرچی فنره قوی تر باشه میشه 50 میکرو ثانیه رو زیاد کرد جواب میده :nice:
                          چجوری؟؟ اینجوری که بعد اینکه موتور خاموش شد فنر دوباره میکشد.

شما میتونید از Worm gear استفاده کنید. شفت شما به یه چرخ دنده که مثل پیچ هست وصل میشه و اونهم به یه رخ دنده معمولی اینجوری موتور شما وقتی خاموشه قفل میشه

اینجا رو نگاه کنید

http://www.howstuffworks.com/gear5.htm

موفق باشید
                          Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

چجوری؟؟ اینجوری که بعد اینکه موتور خاموش شد فنر دوباره میکشد.
                            میشه دوست من بار رو روش گزاشتم و با آزمون و خطا درستش کردم خودم کیف کردم! :wow:

دیدگاه

سلام شرمنده تاپیک قدیمی باز میکنم.
                              میتونید از یه کلاچ الکترومکانیکی استفاده کنید
                              ابن کلاج الکترومکانیکی چطور کار میکنه؟ عکسی ازش دارید؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X