اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از کجا میشه فهمید که میکرو سوخته و دیگه بدرد نمی خوره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از کجا میشه فهمید که میکرو سوخته و دیگه بدرد نمی خوره؟

سلام دوستان

چند تا میکرو atmega32 دارم هر کاری می کنم پروگ نمشه بندازمشون دور ؟دیگه یعنی بدرد نمی خورن؟

پاسخ : از کجا میشه فهمید که میکرو سوخته و دیگه بدرد نمی خوره؟

شما می تونید یه برنامه ساده مثل فلاشر برای همه پین ها بنویسید و پروگرام کنید اگه کار کرد سالمه اگه نه که سوخته
    Share OR Die

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.N
      شما می تونید یه برنامه ساده مثل فلاشر برای همه پین ها بنویسید و پروگرام کنید اگه کار کرد سالمه اگه نه که سوخته
      البته اگه فیوزهاتونو اشتباه پروگرام نکرده باشید
      A-Hosseini

دیدگاه

اگه فیوز رو اشتباه پروگرام کرده باشین و روی کلاک خارجی افتاده باشه تنها با پروگرامری میشه راهش انداخت که خودش کلاک هم بده. مثلا:

http://real.kiev.ua/category/avreal/langswitch_lang/en/

دیدگاه

پاسخ : از کجا میشه فهمید که میکرو سوخته و دیگ&#1607

یه کار توپ . آی سی رو بشکون از وسط بعد بوش کن یه بوی قلیزی شکر سوخته میده. اگه بخوای می تونی با یه آی سی سالم که اونم بشکونی مقایسه کن . من این کارو کردم( جدی :bye :nice: :smile: )
          ok خوب اگه پروگرامر اسم آی سی رو تشخیص بده که سالمه 50% و اگه درست پروگرام کنه و Finish Program بده سالمه 50%.
          حالا 50+50=100% پس سالمه.

فیوز بیتها رو اشتباه پروگرام کردی .......
          ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
          اینو چک کن.
          عیب کار اینجاست که من آنچه هستم را با آنچه باید باشم اشتباه می کنم،خیال می کنم آنچه باید باشم هستم،در حالیکه آنچه هستم نباید باشم.

دیدگاه

سلام به نظر من ندازیدشون دور، یه سر هم به این تاپیک بزنید:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37409.msg182226#msg182226

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : از کجا میشه فهمید که میکرو سوخته و دیگه

نوشته اصلی توسط Amet
              یه کار توپ . آی سی رو بشکون از وسط بعد بوش کن یه بوی قلیزی شکر سوخته میده. اگه بخوای می تونی با یه آی سی سالم که اونم بشکونی مقایسه کن . من این کارو کردم( جدی :bye :nice: :smile: )
              ok خوب اگه پروگرامر اسم آی سی رو تشخیص بده که سالمه 50% و اگه درست پروگرام کنه و Finish Program بده سالمه 50%.
              حالا 50+50=100% پس سالمه.

فیوز بیتها رو اشتباه پروگرام کردی .......
              ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
              اینو چک کن.
              سلام
              متشکر

این طوری که ic را از دست می دهیم
              خوبه شما پزشک نشدید

دیدگاه

سلام
                متشکرم

من با usbsap که ساختم پروگ می کنم جواب نمی ده

usbsap را امتحان کردم سالمه

اگر با این پروگرمر کار نکرد یعنی کارش تمامه ؟

دیدگاه

من کمی پیش این مشکل برام پیش اومد 5 آسی مادر مرده atmega8 رو دور انداختم سه بار پروگرم میشد و دیگه نمی شد
                  بعدش از یک ازین تاپیک ها فهمیدم که اشکال از پایه ریست بود
                  من پایه ریست رو درایو نمی کردم با یک مقاومت به مثبت وصل نمی کردم
                  تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                  داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام

میخواستم بدونم میکرویی که سوخته باشه برنامه داخلش رو اجرا میکنه یا نه...؟؟

الان من دوتا میکرو دارم که پروگرام نمیشن... یعنی پروگرامر میکه : chip enable program error ولی برنامه ی داخل اونها اجرا میشه...

دیدگاه

معنی سوختن بد جاافتاده شما یا فیوز بیت رو اشتباه تنظیم می کنی مثلا اسلاتور خارجی رو داخلی تعریف می کنی که بسته به نوع پروگرامرت قابل حله،در این حالت کار نمی کنه اگه هم کار کته چون فرکانس اسیلاتور تنظیم نی اشتباه کار می کنه(در این حالت هیچ اعتمادی نی ،حتی ممکنه شما اسبلاتور رو به جای خارجی داخلی تعربف کنی کار می کنه ولی دیگه پروگرام نمی شه)
                      اگه هم ولتاژ زیاد بدی کلا وی سوزه.
                      تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sey22
                        معنی سوختن بد جاافتاده شما یا فیوز بیت رو اشتباه تنظیم می کنی مثلا اسلاتور خارجی رو داخلی تعریف می کنی که بسته به نوع پروگرامرت قابل حله،در این حالت کار نمی کنه اگه هم کار کته چون فرکانس اسیلاتور تنظیم نی اشتباه کار می کنه(در این حالت هیچ اعتمادی نی ،حتی ممکنه شما اسبلاتور رو به جای خارجی داخلی تعربف کنی کار می کنه ولی دیگه پروگرام نمی شه)
                        اگه هم ولتاژ زیاد بدی کلا وی سوزه.
                        ممنون ولی من درست متوجه نشدم

الان یه میکرو دارم که برنامه قبلی اش در برد avr کار میکنه ولی پروگرام نمیشه

یه میکرو دیگه دارم که پروگرام میشه و کار هم میکنه....

چطوری مطمئن بشم میکروی اولی سوخته یا خیر. اگر نسوخته و اشکال از تنظیمات فیوز بیت هست چطوری تنظیمات فیوزبیت رو به حالت اول برگردونم..؟
                        پروگرمر موقع پروگرام شدن میگه : chip enable program error

دیدگاه

معمولا مشکل اکثرا تو تنظیم اسلاتورهایت باید یه منبع کلاک بهش بدی که تو بعضی از پروگرامرها مثل TNM هست(پایه 13) این پایه رو می دی به پایه ورودی کریستال میکروت بعد که میکر.ت اومد بالا تنظسمش رو برگردون به داخلی ،راه دبگه استفاده از مداهایی که همون کلاک رو ایجاد میکنن تو همین سایت فکر کتم باشه http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=30857.0 البته من اینو نخوندم ولی اگه مداری پیشنهاد داد که ببندب و بهت کلاک بده تا میکروت بالا بیاد ازش استفاده کن
                          تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X