ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2007/03/07
    139
    0

چطور با IC های DSP کار کنیم؟

با سلام
    سایتتان بسیار جالب و آموزنده است امیدوارم همیشه موفق باشید.

من چند تا سئوال در باره پردازش تصویر با IC DSP ها دارم اگر برای دوستان میسر باشد به آنها جواب بدهند.

1) آیا این IC ها از خانواده همان FPGA ها هستند یا یکسری آی سی جدید هستند؟
    2) این آی سی ها پردازنده پروسسوری اند که نیاز به قطعات دیگری دارند یا مشابه میکروکنترلرها هستند که نیاز به RAM , ROM و ... ندارند؟
    3) زبان برنامه نویسی این آی سی ها چیست ؟
    4) آیا از طریق کامپیوتر و برد پروگرامر برنامه ریزی می شوند؟ در صورتی که جواب مثبت است آیا ساخت پروگرامر این آی سی ها مشکل می باشد یا اینکه باید آنرا از بازار تهیه نمود؟
    5) نام چند نمونه از این آیسی ها را که در بازارهای ایران (خیابان جمهوری) موجود می باشد را برای من بنویسید؟
    6) برای شروع کار در این زمینه چه منابع یا کتابهایی را پیشنهاد می کنید؟
    7) در مورد DSP هایی که در برنامه MATLAB وجود دارد کمی توضیح دهید و این که چه استفاده ای از این قسمت برنامه متلب می توان نمود؟
    8) DSP PIC ها چه آیسی هایی هستند؟
    9) خروجی این آی سی ها به چه صورت می توان استفاده نمود؟ و آیا می توان خروجی این آی سی ها را مستقیما به میکرو کنترلرها متصل نمود یا نیاز به مبدلهایی هست؟
    10) برای پردازش تصویر بوسیله دوربین از چه دوربینی معمولا استفاده می شود( برای موارد مبتدی ، متوسط و حرفه ای چه دوربینهای بیشتر استفاده می شود)؟
    11) برای کار کردن با DSP از چه دوربینی استفاده نمایم؟ آیا DSP ها امکاناتی دارند که از دوربین آنالوگ استفاده نمود؟

ببخشید که تعداد سئوالاتم زیاد است ولی به نظر ماینها سئوالاتی باشند که برای شروع برای هر فردی ممکن است بوجود بیایند.

2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

پاسخ : چطور با IC های DSP کار کنیم؟

سلام. من هم كار نكردم فقط اطلاعاتي دارم و هر سوالي كه بلد باشم رو پاسخ ميدم.

1- نه. البته مدل هاي مختلف داره كلا DSP ها به خاطر كارهاي بلادرنگ طراحي شده اند. شركت هاي مختلف هم دارم من شنيدم كه به جز تگزاس اينسترومت شركتي كه PIC ميزنه يه سري پردازنده هاي بلادرنگ يا همون DSP هم ميزنه.

2- اينها يه كامپيوتر هستن. با همه چيز فقط خيلي خيلي سريعند. يعني توي كارهاي از يك مادربرد معمولي خيلي سريعترند چون مختص اون كار طراحي شدن.

3-هر كدوم زبان خاصي دارن ولي من systemC رو شنيدم. كلا بايد به ديتاشيت مراجعه كني.

4- اطلاعي ندارم.

5- توي سايت ti.com مال شركت تگزاس اينستورمنت هست. دقيقا نميدونم چه مدل هاي توي ايران هست. دوستان ديگه كمك كنن.

6-اطلاعي ندارم. فقط يه پايانامه توي همين بخش ها هست در مورد DSP ها تگزاس اين... شايد مفيد باشه.

7- اطلاعي ندارم فقط سرچ كردم ديدم مال Ti توش هست.

8-بالا توضيح دادم فرقش اينكه كه پردازشش بلادرگ هست.

9-اطلاعي ندارم.

10- يك سري دوربين هاي صنعتي هست ولي من فكر ميكنم بستگي به كاربرد داره. توي صنعت دوربيني هست به نام CCD اگه اشتباه نكنم.

11-اطلاعي ندارم.

ببخشيد كه كمك زيادي از دستم بر نيومد. انشالله دوستان ديگه تكميلش و تصحيح ميكنن.
    موفق باشيد.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2007/03/07
    139
    0

با سلام

من به تازگی در این سایت عضو شدم و به این محیط علمی که بوجود آوردید واقعا علاقه مند شدم و
    از اینکه به این سرعت به سئوالات من پاسخ دادید واقعا متشکرم چون اکثرا سایتهای دیگر به این سرعت به سئوالات پاسخ نمی دهند یا اصلا توجهی به آنها ندارند.
    امیدوارم موفق باشید.
    در ضمن پاسخها بسیار مفید و گیرا بودند و امیدوارم بقیه سوالات هم به کمک دیگران جواب داده شوند.

2007/01/27
    18
    0

سلام
    من مدتیه که روی پردازنده های DSP تحقیق می کنم . مهمترین تولیدکننده های آن شرکت Texas Instrument و Analog Devices هستند. برنامه نویسی با ++C/C انجام می شه. کامپایلر Code Composer studio مربوط به شرکت Texas و کامپایلر ++VisualDSP مربوط به Analog است. من تونستم که VisualDSp رو از سایت Analog دانلود کنم و کرکش رو هم گرفتم قدری روش کار کردم ، جالب بود ولی هنوز موفق به دریافت Code Composer نشدم. برای اطلاعات بیشتر می تونید به لینک های زیر مراجعه کنید. یا اگر مایلید اطلاعات بیشتری داشته باشید برام پیغام بذارید.

www.analog.com/processor
    www.ti.com
    :job:
    صبح است ساقيا قدحي پر شراب كن دور فلك درنگ ندارد شتاب كن
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    34

سلام. خوبي دوست عزيز؟
    خيلي ممنون از اطلاعات خوبت. اميدوارم به همين صورت كارتون رو ادامه بديد.
    آيا نرم افزاري براي شبيه سازي كد هاي نوشته شده براي DSP ها وجود داره؟ مثل پروتئوسي چيزي؟
    موفق باشيد.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2007/03/07
    139
    0

با سلام و تبریک سال نو

نقل قول نوشته اصلی توسط mpkahroba
    سلام
    من مدتیه که روی پردازنده های DSP تحقیق می کنم . مهمترین تولیدکننده های آن شرکت Texas Instrument و Analog Devices هستند. برنامه نویسی با ++C/C انجام می شه. کامپایلر Code Composer studio مربوط به شرکت Texas و کامپایلر ++VisualDSP مربوط به Analog است. من تونستم که VisualDSp رو از سایت Analog دانلود کنم و کرکش رو هم گرفتم قدری روش کار کردم ، جالب بود ولی هنوز موفق به دریافت Code Composer نشدم. برای اطلاعات بیشتر می تونید به لینک های زیر مراجعه کنید. یا اگر مایلید اطلاعات بیشتری داشته باشید برام پیغام بذارید.

www.analog.com/processor
    www.ti.com
    :job:
    دوست عزیر مرا از کمکتان بسیار متشکرم . در صورتی که ممکن است مرا بیشتر راهنمایی کنید که اصولا این پردازنده ها بر چه مبنایی کار می کنند و آیا برای کار با این پردازنده ها باید بوردی مانند مادر بورد کامپیوترهای خودمان اماده کنم یا اینکه کار ساده تر از این است . و همچنین میکرو کنترلرهای شرکت میکروچیپ که کار پردازش تصویر انجام می دهند چگونه می باشند آیا کار کردن با اینها ساده تر است؟ و ...

متشکرم
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6